אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"הציונות הדתית צריכה לדחות את חוק החסינות על הסף"

חה"כ פנינה תמנו שטה תוקפת את קידום חוק החסינות: "חברי כנסת מקדמים את החוק למען תפקידים, זה התדרדרות מוסרית ומעביר את המסר - תהיו עבריינים", אמרה בראיון לסרוגים

"הציונות הדתית צריכה לדחות את חוק החסינות"
  (צילום: סרוגים)

חה"כ פנינה תמנו שטה תוקפת את קידום חוק החסינות: "חברי כנסת מקדמים את החוק למען תפקידים, זה התדרדרות מוסרית ומעביר את המסר – תהיו עבריינים", אמרה בראיון היום (שלישי) לסרוגים.

לא יכול שאנחנו נדרוש מהם להוראת החוק שאנחנו מייצרים פה מצב של מקלט לעבריינם פוליטיקאים הם לא מעל החוק, המצב בו חברי כנסת מקדמים את חוק החסינות לתפקידים, זה מצב בעייתי והתדרדרות מוסרית שלא נדבר על המסר – תהיו עבריינים

ח"כ מיקי זוהר טוען שהוא הגיש את החוק בכנסת הקודמת, וזה לא בשביל נתניהו או בהוראתו

"לתמימות במקרה אין  מקום, זה שהוא קידם את זה בכנסת הקודמת – זה לא אומר שבכנסת הקודמת נתניהו לא היה תחת חקירות. אין לזה אח ורע, אין לזה מקום וקידום,  כי חוקים כאלו צריכים להיות נקיים. ולצערי גם משקרים את הציבור. ראש הממשלה בכבודו ובעצמו אמר לתקשורת שהוא לא ייתן יד לקידום חוק החסינות והנה הוא נמצא כאן בהגנה על פוליטיקאים עבריינים.

על ההפגנה במוצאי שבת: "נאבק גם נגד חוק החסינות ועל הרחבת הממשלה, שיש עליו דיונים קדחתניים וזה הולך לעלות עשרות מליונים של כספי ציבור,  והממשלה הזאת עסוקה בעצמה".

את מגיעה מהעולם הדתי, ישנם רבנים ואנשי ציבור דתיים שמתבטאים בעד חוק החסינות – מה את אומרת להם?

"זה מצער אותי, בסוף זאת פגיעה במה שהדת מייצגת: קודם כל יושרה, נקיון כפיים ולכן אני חושבת שמן הראוי שהציונות הדתית ומי שמאמין בערכים ידחו את זה על הסף וייאבקו נגד התופעה הזאת כי זה  לא מאבק רק של חברי כנסת מהאופוזיציה".

תמנו הודיעה כי היא מוותרת על החסינות שלה: "אם עשה עבירה אני רוצה שיעמידו אותי ככל האדם. אני ועושה את השליחות שלי בבית הזה ויש מי ששוכחים את זה ונמצאים בשכרון כוח וזה בא על חשבון  הערכים שלנו והפנים של החברה הישראלית".

 

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
אחרי האתרוג של שרון.לימין הכל מותר
חסין | 21-05-2019 17:13
את האיסורים תתחילו משמאל.כשעיתונאי חשוב מאתרג את רוהמ כדי לקדם תהליך שנוי במחלוקת. אז גם לימין מותר . ומספיק לנגן לנו על המצפון
עוד משהו עידו 2
שמואל | 22-05-2019 18:19
לא התייחסת לתוכנם של דברים הנאמרים בכתבה הזאת והסתת את השיח לעניין מוצאה של חכ פנינה כאשר היא בכלל מתיחסת לעניין אחר שקשור בחוק החסינות שמייצרת עיר מקלט לפוליטיקאים עבריינים, אבל אתה נכנסת לפסים אישיים ודיברת על עדה ומוצא... לך לישון בקיצור... אתם רוצים לצייר עבריינים פוליטיקאים בשם החוק, גועל נפש ואף אחד לא יתן לזה כי אף אדם הוא לא מעל החוק.
לעידו 2
שמואל | 22-05-2019 17:59
עידו 2 אתה טיפש וממשיך להיות טיפש. אתה טוען שאתה מציג עובדות!? אתה אומר שהחכים האתיופים צעקו... עם אנשים גזעניים כמוך במדינה בטח שצעקו, מה יתנו את הלחי השנייה (יא טמבל) ואיפה ניסו לקרב את החכים האתיופים? ואף אחד לא ניסה לקרב אותם אלא רק לצורך אינטרס אז איך הם החזירו רעה תחת טובה למי שלא עשה טובה! ואתה אומר ספק יהודים, מי שפסק על ספק יהדותם פסק מחמת חוסר חקירה ודרישה על בירור יהדותם וגם כי לא היו לו כלים לבדוק ועובדה שהרב עובדיה זצל חקר ודרש ומצא מקורות מהרדבז והמהריקש שחזקה שיהודי אתיופיה יהודים לכל דבר אז על מה הסתמכו שאר הפוסקים שציינת בעילום שם. לך תעשה שיעורי בית יא ליצן גזען וגס רוח, במקום לכתוב שטיות. ואני לא שמאלני את יהודי אתיופי דתי גאה לשמור על התורה ומצוות ואתה רק מנסה לריק ולפלג את העם.
לתמימים ולשמואלים = שלומיאלים:
עידו 2 | 22-05-2019 12:31
תפסיקו להיצמד לבלבולים ולטריקים ולצביעות של השמאל אודות ''גזענות''. די !! חאלאס !! אני כתבתי על עובדות. למה ומדוע דוחף ''השמאל'' את התמימה = 'תמנו' להיות הכלבה הנובחת? היא משתמשת בנאומיה בארס ורעל של פתן. ואנו מבחינים שצעקותיה מהולים תמיד בחיוכים של ליצנית. האם היא גיבורת הכנסת? אז בבקשה תמימים ושלומיאלים, אל תצטרפו ללהקת המוקיונים
מופנה לעידו 2
שמואל | 22-05-2019 9:24
אתה טיפש, שוטה וגס רוח. חכ פנינה תמנו שטה אחת התותחיות בכנסת ובחורה חכמה, אינטיליגנטית ומוכשרת ובעלת כושר ביטוי נפלא, שאתה אפילו מיליון שנה לא תגיע לרמת האינטליגנציה שלה. לפי התגובה שלך שלא קשורה בכלל לנאמר בכתבה, אפשר לראות שאתה אכול קינאה מהעובדה שיש לאתיופית נציגה כזאת שעושה עבודה נפלאה ולאו דווקא בנושאים הקשורים למוצאה אלא גם בשאר עניינים המעסיקים את החברה הישראלית. ולכן אתה טיפש כי לא למדת על יהדות אתיופיה. אתה שוטה כי אתה כותב בלי קשר לכתבה. אתה גס רוח כי במילים שלך ארס ורעל שנובע מגסות הרוח.
למגיב עידו 2
התמים | 22-05-2019 5:25
אתה גזען שאינו מסוגל להסתכל מעבר לצבע העור. על ידי חברת הכנסת פנינה תמנו שטה נאמרה טענה מסוימת. תתייחס לטענה לגופה ותנסה לסתור אותה. מה משנה מוצאה של חברת הכנסת ? ואם הייתה נוצריה או מוסלמית - טענתה אינה טענה ? העמדה שהביאה היא החשובה ולא מוצאה. מתי יהיו אנשים כמוך מסוגלים , סוף סוף, להיות ענייניים ולהגיב לטענות במקום לקלל , להשמיץ ולהעליב ??? אז אתה , אולי, יהודי - אבל תגובתך רחוקה מאוד מתגובה המצופה מיהודי בעל ערכים של דרך ארץ ותורה.
עד היום כל החכי''ם האתיופים היו קרציות
עידו 2 | 21-05-2019 20:24
הם רק צעקו וזעקו וירקו. ניסו לקרב אותם אבל הם החזירו רעה תחת טובה. לא לחינם יש מפקפקים ביהדותם של האתיופים
2
ח'כ פנינה תמנו שטה
יקי | 21-05-2019 17:19
פנינה תמנו שטה חברת הכנסת, שאפו גדול על דבריך לסרוגים, הלוואי כל הח''כים ישמעו אותך וידברו כמוך.
3
שתוותר על כל הקילוגרמים המיותרים שלה
אר | 21-05-2019 17:51
ל
טיפש
משה | 23-05-2019 10:38
טיפש, היא אחרי לידה, לא למדת שנשים מוסיפות במשקל בעקבות היריון?!
4
הציונות הדתית התנוונה והתחברה ל'כהנא חי'.
שי | 21-05-2019 18:04
החיבור עבר בהצלחה מרובה.
5
טמנו שטה מדקלמת סיסמאות ריקות!
עוד צבועה | 21-05-2019 19:02
בקרי את חברי המפלגה המושחתים שלך!
6
כל הכבוד. שנתניהו יקרא את משפט המלך בתורה
שושנה | 21-05-2019 19:04
לדעתי, בושה ליהדות הדתית שמחלישה את מוסדות המשפט, בניגוד לכתוב בתורה על שוויון בפני החוק ויושר. וכן, מציעה שכולם יקראו את משפט המלך בספר דברים וישאלו את עצמם האם זה מה שמתקיים היום.
7
פתאום כולם נהיו מטיפים
אבי | 21-05-2019 19:19
לציונות הדתית מה היא צריכה לעשות. תשאירו את זה לנו, אנחנו מספיק חכמים
זהו
התמים | 22-05-2019 12:28
שלא תמיד נראה שאתם מספיק חכמים. ליתר דיוק, לא תמיד נראה שאתם מספיק ערכיים ומוסריים כמצופה מאנשים דתיים שמשפט צדק ואמת, שלום ואחווה אמורים להיות נר לרגליהם.
8
דת?
מי | 21-05-2019 19:29
ציונות דתית? אם חברי הכנסת מהציונות הדתית היו דתיים באמת הם לא היו עוברים על עשרת הדברות. הם סתם חובשים כיפה. זו חבורת עבריינים שמאפשרת לעבריינים אחרים להמשיך ולמעול בכספי הציבור. ליצמן דרעי סמוטריץ חובשים כיפה חחחחח מידו של האל לא תמלטו. אמן
9
לפיד הדיקטטור
מלכה | 21-05-2019 19:55
לפיד הדיקטטור ותמנו שאטה, הפכו לפטרונים של הציונות הדתית. לפיד החילוני, הבור ועם הארץ שאביו בא ממשפחה מתבוללת בסרביה, כתב מאמר בעיתון ישראל היום, איך הציונות הדתית צריכה לנהוג. לפיד החוצפן שונא את דת ישראל ודתיים אומר לנו מה לעשות..... הציינות הדתית.
10
אכיפה בראיית מולידה צורך להשתמש בכלים החוקיים
יעל | 21-05-2019 20:20
יש אח ורע לאכיפה בררנית במדינה.. אז כתוב עם עיקש תתפתל ועם כבר תתנבר. משמע הדברים שאדם לא צריך לטמון את ראשו כבת יענה בחול. ועליו להשתנש בכלים שיש לרשותו על מנת למנוע עוול. ואם הפרקליטות. והמשטרה מעמידה לדין רק את מי שמתחשק לה ונמנעת מלפתוח בחקירה נגד אנשים המעורבים באופן יותר חמור בשחיתות רק בגלל שהם בצד הנכון של המפה הפוליטית. אז אין ברירה אלא חוק חסינות. אין לי ספק קל שבקלים שנתניהו לא אשם כלל! ותופרים לו תיק על זוטות שאף אחד אחר לא היו מעמידים לדין. יש משפט שאומר אל תהי צדיק הרבה. זה נאמר בדכ על אנשים שמנסים לעשות יותר מדי צדק ויוצרים עיוות.