אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בגלל ציוץ?למה נתניהו הסיר תמיכתו ממועמדת החרדים?

הסרת תמיכתו של נתניהו במועמדת החרדים לתפקיד מבקר המדינה, הביאה לשמועות לגבי המניעים לכך. בעוד הוא טוען שמטרתו היא לרכז מאמצים סביב מועמד אחד, ביהדות התורה מאשימים כי עשה זאת בגלל ציוץ של אלדד יניב

בגלל ציוץ?למה נתניהו הסיר תמיכתו ממועמדת החרדים?
  צילום: יח"צ

זמן קצר לפני תום מועד הגשת המועמדות לתפקיד מבקר המדינה, החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו, להסיר את תמיכתו מעורכת הדין מיכל רוזנבוים, והותיר את רו"ח מתניהו אנגלמן כמועמדה היחיד של הקואליציה.

עם הסרת תמיכתו של נתניהו ברוזנבוים החלו לרוץ במערכת הפוליטית מספר גרסאות בנוגע למניע של נתניהו לנהוג כך. בעוד שבלשכת ראש הממשלה הסבירו כי ההחלטה הייתה להתמקד במועמד אחד של הקואליציה לאור העובדה שהאופוזיציה התגייסה בעד מועמד אחד- במפלגת יהדות התורה- שרוזנבוים נחשבת למועמדת שלה ושל מפלגת ש"ס- טוענים כי הסיבה לכך שראש הממשלה הסיר את תמיכתו מרוזנבוים היא העובדה שאיש השמאל אלדד יניב, התבטא אמש בטוויטר כי רוזנבוים חברה שלו. בלשכת נתניהו מכחישים כאמור את הקשר בין הדברים.

בנוסף, נתניהו שוחח עם עו"ד רוזנבוים והביע הערכה רבה על החלטתה שלא להגיש את מועמדותה לאור צרכי הקואליציה להתגייסות בעד מועמד אחד לתפקיד מבקר המדינה.

רוזנבוים עצמה התייחסה הבוקר (שלישי) להסרת תמיכתו של נתניהו ואמרה ל'גלי צה"ל': "בימים האחרונים קיבלתי שורה של פניות למנות אותי לתפקיד. שקלתי את העניין בכובד ראש, אך הגעתי למסקנה שלעת הזאת לא אתמודד. שומרת לעצמי את הזכות לשוב וליטול על עצמי שליחות לאומית מסוג זה בעתיד".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
האם ביבי קבל את אישור "פורום פוסיקט" ?
סדר חייב להיות | 21-05-2019 10:14
ממשל תקין
2
מועמדת בלונדינית ונאה?
ברור | 21-05-2019 20:56
לא היה לה שום סיכוי. שרה פסלה אותה על הסף!