הרס בכפר בתפוח: "לא הביאו לנו צו הריסה" - סרוגים

הרס בכפר בתפוח: "לא הביאו לנו צו הריסה"

כוחות צבא ומג"ב הגיעו הבוקר (שלישי) ליישוב תפוח כדי לעקור את הבית של משפחת הרצליך בתפוח מערב, בשעה זו החלו בהרם הבתים, לאחר ניסיונות של ראש המועצה וגורמים נוספים למנוע או לעכב את פינוי הבית

author-image
הרס בכפר בתפוח: "לא הביאו לנו צו הריסה"
  הרס בתפוח (צילום: משה הרצליך)

כוחות גדולים הגיעו הבוקר (שלישי)  להרוס את בית משפחת הרצליך ביישוב תפוח מערב. הבתים של המשפחה נבנו על אדמות שלא מוגדרות אדמות סקר או אדמות מדינה ועל אף שזו לא קרקע פרטית עם בעלות מוכחת, ע"פ דוח המאחזים של טליה ששון הם מוגדרים אוטומטית כאדמות פרטיות.

משפחת הרצליך היא משפחה ענפה הגרה ביישוב תפוח. את הבית ספציפי בתפוח מערב בנה משה ורבקה הרצליך.

תחילה היו ניסיונות למנוע את פינוי המבנה. שמואל הרצליך אחיו של משה אמר לסרוגים: "אני מעריך שהעסק עוכב כי יש יחד עם הכוחות פסיכולוגית ואנשי מקצוע, ואני מניח שכל בעל מקצוע נורמלי יעכב את הדבר הזה, יש פה משפחה עם ילדים קטנים, דיברתי עם הרב אלי בן דהן, וקובי אלירז (עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות) ואני מבין שכל המערכת יודעת שההריסה לא מחויבת שתקרא היום. עד היום כל הריסה נעשתה תחת החלטת בג"צ, הייתה עם תאריך מוחלט. אבל כבר ראינו שהם יכולים לכל אז אנחנו נערכים לכל תרחיש" לאחר דין ודברים שהיו עם הכוחות במקום הודיע שמואל כי התחילו בהרס המבנה.

בית משפחת הרצליך כשעמד על תילו (צילום: משה הרצלך)

על פי גורמים במועצה הוצע אתמול בערב למשפחה סיוע משפטי אך הם התעקשו על דרך משלהם. ראש המועצה פנה הבוקר במכתב בהול לעוזר שר הביטחון לענייני התיישבות בדרישה לעצור את ההרס עד שיוסדרו המבנים.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון קרא לראשי מערכת הביטחון ולממשלה לעצור את הפינוי, "אני קורא לשרי הממשלה לעצור את ההרס. על ההרים הסמוכים מאות בתים ערבים לא חוקיים והממשלה מתרכזת בבית בודד של יהודים ועוקרת אותו על יושביו. עוד מוסיף דגן, "הממשלה הלאומית החדשה שנבנית בימים אלו צריכה לשקול מחדש את המדיניות שלה בנושאים אלו, שאינה רלוונטית לממשלת ימין. יש לזנוח את דרך הפינויים וההרס. אני קורא לממשלה לעצור אותה"

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
הרס כזה נותן רוח גבית לאויב הערבי
בושה | 21-05-2019 10:07
אובססיה להרוס
אני
התמים | 21-05-2019 11:42
לא מצליח להבין : בונים ללא היתר, איפה שמתחשק - ומצפים שהמדינה תעבור על כך לסדר היום, ועוד מתלוננים למה ראש הממשלה ו/או שרים כאלה ואחרים לא מונעים את הריסת המבנה הבלתי חוקי. מה נסגר איתכם ? לא מבינים שגם בתל אביב או בחיפה אי אפשר להשתלט על קרקע ולבנות ללא היתר ובלי חשבון ? למה שבתפוח או בכל יישוב אחר ניתן יהיה לבנות בנייה פרועה באופן לא חוקי ? למה, לכל הרוחות, אתם מצפים ??? תתחילו לבנות בהתאם להיתרים ואיש לא יבוא אליכם בטענות. אל תבואו בטענות לבתי המשפט או למדינה - אם אתם מצפצפים על החוק ציפצוף ארוך ומתעלמים ממנו.
2
הרס
נוק | 21-05-2019 10:43
יש להרוס את הבתים שנבנו בתל אביב על אדמות פרטיות ואת בתי המשפט שנבנו על אדמות פרטיות.
3
מתעלם, כאילו לא קיים. השמאלני הזה
איפה נתניהו בכל זה? | 21-05-2019 10:44
אנחנו הבאנו על עצמנו את הגזירות האלה. מי שבחר ליכוד בחר בהרס וחורבן של קהילות יהודיות בארץ
איזה
התמים | 21-05-2019 11:49
הרס וחורבן ? למה הבנייה נעשית בלי היתר כדין ? מה ניתן לצפות שהמדינה תעשה כשאתם משתינים עליה מהמקפצה ??? מי שפורע חוק במוצהר, מתעלם מכל נוהל , בונה במקום שמתחשק לו - בעצם מנסה לאנוס את המדינה להסכים לגחמתו האישית. אני לא מעלה בדעתי לבנות ללא רשיון ביישוב בו אני גר - ואתם אל תבנו ללא היתר ביישוב בו אתם גרים. הבנייה ללא היתר , בבחינת נעשה ונשמע , היא נסיון לקבוע עובדות בשטח בכוח. אל תיתממו ואל תיללו.
4
המתנחלים המופקרים הוציאו צו הריסה למדינה
נמאס מהם. | 21-05-2019 11:09
מספיק להתקפל בפנים.
למגיב חי
התמים | 21-05-2019 14:34
מדובר בבית שנבנה ללא שום היתר ומבלי לרכוש את הקרקע - נראה לך הגיוני שיישאר על מכונו ?
בררת עובדות
חי | 21-05-2019 13:18
מדובר בבית שלא עבר על שום חוק.
5
הרסת ביתים יהודים
ש | 21-05-2019 11:14
בעה מה הישוב חורה הנגב נבנה ללא אישור .מה קורה בכל הבניה מסבית בגליל ןבנגב אשר התפשטו על הרים וגבעות.נכבשו על ידי התישבות הערבית .להרוס בתים של יהודים נעשה בלי המתנה וחנית בניים ישר לחלותין.אפשר לראות את כפר חנניה.בכוון צפת דרך כרמיאל עכו.נותן לכם שעור גאוגרפי דמוגרפי.הידוב נמצא על גבעה קטנה. יד מס מבנים אפשר לספור על הידים.מסביב לכפר גדר קטנה מסביב כפרים ערבים.מהאבים חנק ישובים ערבים.על הכפר .יש התעלמות במחלקת התישבות בארץ ישראל .בנושא דמוגרפי יש אחוזים גבוהים בכמווית אנשים.הנותן סכנה לכבוש שטחים.לאו דבקה על ידי מלחמה .הביטוי כבוש קובע עובדה באבן פינה או יתד .לכן למה ישנה סגרת ענים הכל ידוע .נא לאפשר לזוגות צעירים.או לכל איכלוס יהודים .לתת אדמה בחנם .מאשר כבוש השטחים על ידי אוכלסיה הערבית.לתת הרחבה אוכלוסיה יהודית מספק מתעלמות וחוסר עדפות.חובה לעצור את הסחף עלינו להשקיף בעינים צופיות למרחקים.לקראת הבאות בברכה נא להתיחס בנושא הבוער.הזה
6
הצבעתם ביבי
יאיר | 21-05-2019 13:17
קיבלתם דיבורים בלבד, זה רק הכנה להמשך, כעת אין ערך לשום דבר חוץ מלהדביק אותו לכסא עוד זמן.
7
יופי, רציתם ביבי, קיבלתם הריסת בית שלכם.
שונאת שקרים | 21-05-2019 14:38
כי עכשיו אין לו פנאי וראוש לטפל בכול דבר חוץ מיהימלטות של עצמו מאמת כתבי אישום, מישפט וכלאה. הוא עכשיו מציל את הבתים שלו! כול השאר לא מעניין אותו. אתם פשוט מעשמים אותו.
8
מותר לפגוע בכול מי שעושה דברים כאלה
שולי | 23-05-2019 7:54
פגיעה בילדים שלהם ובמועצה ובפקידים וכל אכיפת בנין בארץ צוו השעה לפגוע גם במידה ויעלו לפגישה בשמיים
9
כאב לב
דפנה מור | 23-05-2019 14:16
בושה שכך מתנהלים הדברים.די להרס!!!שולחת אהבתי למשפחה.