אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אושר: נתניהו יוכל למנות שרים ללא הגבלה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק לביטול מספר השרים בממשלה. 65 ח"כים הצביעו בעד ו- 54 הצביעו נגד. לפיד תקף: "אין צורך במשרד לענייני מודיעין"

אושר: נתניהו יוכל למנות שרים ללא הגבלה
  (צילום: עטרה גרמן/ סרוגים)

בתום דיון בו נאמו כ- 50 דוברים של האופוזיציה, בוטלה המגבלה על מספר השרים וסגני השרים, מה שסולל בין היתר, את הדרך להרכבת הממשלה.

מדובר בהצבעה בקריאה ראשונה, ולאחר אישור עוד הלילה בוועדה הוא יעלה גם לקריאה שנייה ושלישית. בעד ההצעה הצביעו 65 בעד ואילו נגד הצביעו 54, נעדרה חה"כ אחת, היבא יזבק ממפלגת בל"ד.

השר אופיר אקוניס הציג את החוק ופנה לאופוזיציה: "אף אחד מכם, מגני הדמוקרטיה כעת, לא עמד מול מבחן של אף אחד, ואתם מדברים על דמוקרטיה? אין לי את התקנון של יש עתיד. אבל אצלכם אין מוסדות, אין תקנות ואין כלום. אתם לא מתביישים לדבר על דמוקרטיה? העם אמר את דברו בבחירות בצורה ברורה וחד משמעית בעד הקמת ממשלה לאומית בראשות ח"כ בנימין נתניהו. מציע לכם גם אם זה קשה 'תכבדו את רצון העם', וכמו שאמר בגין 'תתרגלו'".

שמונה משרדי ממשלה מיותרים

מספר 2 במפלגת כחול לבן, ח"כ יאיר לפיד התנגד ותקף את הממשלה: "התכנסנו כאן היום כדי להקים שמונה משרדי ממשלה מיותרים. הייתי גם חבר קבינט וגם חבר ועדת חוץ וביטחון, ואני אומר לכם אין צורך במשרד לענייני מודיעין, רק צריך את הג'ובים והנהגים והמשרות. לא צריך את המשרד לענייני ירושלים כי חבר הכנסת ברקת אמר זאת שזה מיותר. וההצבעה שלו הראשונה במליאת הכנסת תהיה על חוק שחושב שהוא מיותר. הבושה מתה והיא חיה בבלפור".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
חבורת מושחתים בחסותו של הרב דרוקמן לצערי
אריק | 21-05-2019 0:09
2
שר בלי תיק
דוד | 21-05-2019 5:09
במקום הקמת משרדים שלא מובן למה צריך אותם. פיתוח איזורי, מודיעין. אולי שר הצי אם כבר.
3
מה לא יעשו
Me | 21-05-2019 8:18
מה לא יעשו מלככי הפינכה בכדי לדבר הכסא ולקבל עוד ג'ובים
4
השחיתות חוגגת הון שלטון
שרה | 21-05-2019 8:19
והנה הולכים להם עוד כספים להון שלטון בואו נכפיל את האנשים שמקבלים המון כסף (44,000 לכל חכ לחודש, אז כמה לשר?..) נותן לרהמ עוד כוח לעשות מה שבראש שלו והשחיתות חוגגת מתחת ומעל לשולחן על חשבון הבוחרים הנאבקים על לסגור את החודש
5
נותר רק לתת למפלגות הדתיות את האתנן שהובטח.
אתחלתא דגאולה | 21-05-2019 8:44
שרייך סוררים וחבר גנבים