המשלחת האסטונית לאירוויזיון: "עשינו חיים, אבל לא נשוב לישראל"

מנהל יחסי הציבור של המשלחת האסטונית לאירוויזיון שנהנה מאוד בארץ, סיפר כי לא ישוב לישראל עקב הבידוק הביטחוני הארוך שלטענתו עבר בנתב"ג במהלכו עבר חקירה של 70 דקות ומחשבו הוחרם

המשלחת מאסטוניה: "עשינו חיים, אבל לא נשוב לישראל"
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

לאחר שהאירוויזיון הצליח לחשוף את ישראל, בפני למעלה מ-200 מיליון צופים מאירופה ואף גרם לאלפי עיתונאים, נציגים ותיירים שהגיעו לאירוע לחזור עם טעם טוב לביתם. היו גם מי שחזרו פחות מרוצים ולא רק בגלל המקום בו סיימו בתחרות.

ליאם קלארק, מנהל יחסי הציבור של המשלחת האסטונית, שסיימה במקום ה-19 בגמר האירוויזיון. סיפר כי על אף שנהנה במיוחד בישראל, הוא לא מתכוון לשוב לכאן שוב עקב היחס הקשה שלטענתו קיבל בשדה התעופה בן גוריון בדרך חזרה לביתו.

"חקרו אותי במשך 70 דקות באולם הכניסה ואז הם לקחו אותי לאיזור של הביטחון ועברו על כל התיקים שלי והחרימו לי את המחשב הנייד", סיפר קלארק לחדשות 12 Online. "עשינו חיים בישראל. זה היה אחד מאירועי האירוויזיון שהיה לי הכי כיף לעבוד בהם – מזג האוויר, האנשים והאוכל היו מדהימים. אבל זה הפך מטיול נהדר ללא לרצות לחזור לפה לעולם".

לדבריו של קלארק, החוקרים בשדה התעופה שהחליטו לחקור אותו ממש עד למועד בו היה צריך לעלות על המטוס, כנראה סימנו אותו כחשוד בגלל חוסר תיאום עם זהותו. "היה נראה שהם כועסים עליי שאני אוסטרלי שעובד עבור המשלחת האסטונית. ושעל החוזה שלי נכתב שמה של תחנת הטלוויזיה באנגלית אך על התג היה רשום באסטונית – חשבתי שאפספס את הטיסה".

בפוסט שהעלה בחשבון הפייסבוק שלו שיתף קלארק: "התכוונתי להעלות פוסט פרידה מרגש על השבועיים המדהימים בתל אביב, אבל אז עוכבתי ונחקרתי במשך שעתיים וחצי בשדה התעופה והמחשב שלי הוחרם. לא חושב שארצה לחזור לישראל יותר".

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "למעלה מ-1,200 אורחים רשמיים ושאינם רשמיים של הארוויזיון נכנסו לישראל ויצאו ממנה כשהם עוברים בידוק ביטחוני מקל ומהיר שיועד עבור תיירי ואורחי האירוויזיון ללא המתנה. עם זאת ממצא מתריע במחשב הנישא חייב בדיקה ביטחונית נוספת לצורך שלילת סיכון לבטחון הנוסעים וטיסתם חזרה לארצם".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
הבידוק הבטחוני לתיירים נוראי, מבזה ומשפיל
חייבים לשים לזה סוף | 20-05-2019 17:12
זה מחסל לנו את התיירות החוזרת, משפיל ומבזה את התייר שנאלץ לעבור אותו. חייבים לשנות את צורת הבידוק, כדי שלא לפגוע בכבוד האדם עד כדי כך שהם לא רוצים לחזור אלינו.
2
המשלחת הנבזית מאסטוניה
זאב נעמן | 20-05-2019 17:42
מצידי תתפגרו באסטוניה יחיד עם הפלסטינאצים!