אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מעורבות זביידי: "שוב הוכח שהרש"פ מעודדת טרור"

כתגובה לפענוח פיגועי הירי באזור בית אל אומר יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני: "עכשיו רואים שלא מדובר רק בתשלום משכורות למחבלים אלא המשרד לענייני אסירים ברש"פ עושה פיגועים בעצמו"

מעורבות זביידי: "שוב הוכח שהרש"פ מעודדת טרור"
  Photo by Nasser Ishtayeh/Flash90

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני בתגובה לפענוח פיגועי הירי באזור בית אל: "שוב הוכח שהרש"פ מעודדת טרור"

"עכשיו רואים שלא מדובר רק בתשלום משכורות למחבלים ועידוד טרור, אלא המשרד לענייני אסירים ברש"פ עושה פיגועים בעצמו. שוב הוכח שהנהגת ערביי יהודה ושומרון מעודדת טרור ומסכנת את חיי הישראלים כאן. מדינת ישראל נדרשת להפסיק את אישורי המעבר של בכירי הרשות ולעצור אותם לחקירה על עידוד והסתה לטרור.

"כמו כן, אני רוצה לשבח את שירות הביטחון הכללי, משטרת ישראל וצה"ל אשר הביאו היום למציאתם של המחבלים הארורים אשר ניסו שוב ושוב לרצוח יהודים. פעילות זו מאפשרת את שגרת החיים שלנו כאן".

מוקדם יותר היום (שני) הותר לפרסום: במסגרת פעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל שנערכה בחודשים האחרונים, פוענחו שורה של פיגועי ירי שבוצעו בגזרת רמאללה. על פי הדיווח, המודיעין שנאסף על ידי השב"כ הצביע על מעורבותם של זכריא זביידי וטארק ברגותי בסדרת פיגועים באזור הישוב בית אל. כתבי אישום חמורים נגד השניים הוגשו על ידי הפרקליטות הצבאית.

השניים נעצרו ב-27 בפברואר במהלך מבצע של השב"כ, כוחות ימ"מ וצה"ל, זאת בתום לילה שבו נערכו לבצע פיגוע נוסף שסוכל על ידי כוחות הביטחון בשל הערכות מוקדמת בשטח.

זכריא זביידי, שנושא משרה בכירה במשרד האסירים ברשות הפלסטינית, נחשב כאחד מבכירי פעילי הטרור באזור יהודה ושומרון, ונמנה על פעילי הטרור שנכללו במסגרת "הסכם המבוקשים" שגובש בשנת 2007. ביסוד הסכם זה עמדה התחייבות מפורשת של פעילי הטרור לחדול מכל פעילות אלימה ובלתי חוקית ולנטוש את תשתיות הטרור אליהן השתייכו- אך כעת נמצא כי זביידי הפר באופן בוטה ואלים את ההתחייבות האמורה והיה מעורב בביצוע מספר פיגועים. על פי מדיניות גורמי הביטחון, חריגת מבוקש וחזרתו לביצוע פיגועים תביא למיצוי הדין עימו, גם על פעילותו בעבר- וכתוצאה זביידי הועמד לדין בגין כל פעולות הטרור שבהן היה מעורב – אלו מעברו ואלו שנחשפו לאחרונה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו