אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המו"מ תקוע: נתק מוחלט בין הבית היהודי לליכוד

הבית היהודי האיחוד לאומי שוחחו לאחרונה עם הליכוד ביום רביעי האחרון, ומאז לא נרשמה שום התקדמות. גורם בכיר: "יכולנו לסיים ראשונים את המו"מ, כנראה שבליכוד לא רוצים"

המו"מ תקוע: נתק מוחלט בין הבית היהודי לליכוד
  (צילום: נועם רבקין פנטון/ פלאש 90)

המשא ומתן הקואליציוני של הבית היהודי האיחוד לאומי עם הליכוד תקוע, כך מאשרים בשני הצדדים. נציגי המפלגות נועדו לאחרונה ביום רביעי שעבר, לאחר מכן התקיימו עוד מספר שיחות טלפון אך מעבר לכך לא נרשמה שום התקדמות. במרכז המחלוקת: אי וויתור של אחד מהצדדים על תיק המשפטים.

תיק החינוך מובטח למפלגה אך ראש הממשלה נתניהו מתקשה לוותר על תיק המשפטים לבצלאל סמוטריץ' לאור דרישת השר יריב לוין ורצונו שהתיק יישאר בידי הליכוד. לטענת גורם בכיר בבית היהודי, ההסכם הקואליציוני יכל להיחתם מלפני שבוע: "יכולנו לסיים ראשונים את המו"מ, שלחנו מסרים וגם אמרנו בפנים אבל כנראה שבליכוד לא רוצים", הוא מאשים. למעשה, ייתכן והמפלגה תהיה האחרונה לחתום על הסכם קואליציוני.

מעל ארבעה ימים לא שוחחו הצדדים, כשהפגישה האחרונה נערכה ביום רביעי בכנסת במשך כשעה וחצי, מצוות הליכוד נכללו נתן אשל ועו"ד מיכאל ראבילו מהעבר השני שריה דמסקי נציג האיחוד לאומי ויובל צור נציג הבית היהודי. בתוך כך, היום לא התקיימו פגישות עם צוותים נוספים ועד לרגע זה לא נקבעו גם פגישות למחר.

לכך בדיוק התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו, כשתקף את חברי הסיעות שממשיכות להתבצר בעמדותיהם. "לצערי המפלגות עדיין נמצאות על צמרות העצים" טען בפתח ישיבת הממשלה. "מקווה שנוכל להוריד אותן לקרקע המציאות, כדי שנוכל להמשיך ולהגיע לשיאים חדשים".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
22 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
יכול להיות שלימין נמאס להיות בשלטון?
מאיר | 19-05-2019 18:03
נראה שאולי לימין נמאס לשלוט.. כל המשחקים האלה מליברמן ועד כחלון ואיחוד הימין.. זאת הייתה אמורה להיות הממשלה הכי קלה להקים. כולם עם ראש בקיר..
אולי המפצון של הרב פרץ. מייסרו. שוחד מרמה...
מסריחחחחח | 19-05-2019 20:15
זה מסריח׳חחחח
מכירת צוללות לאויב תמורת שלמונים. זה ימין ???
'ימין' או ערבים ? | 19-05-2019 19:35
זה מעשה שמתאים לימין ? או לערבים ?
אנשי הליכוד עובדים עלינו בעיניים!!!
ימני שפוי | 19-05-2019 19:17
זה לא רק הבעיה של מי יהיה שר המשפטים!!! הליכוד ובנימין נתניהו לא מוכן להתחייב שלא יהיה פינוי יישובים ביהודה ושומרון!!!! הליכוד לא מוכן להפסיק את ההתנתקות על צפון השומרון!!! תושבים יהודים נאלצים להשתמש בכבישים אחרים שמאריכים את הדרך!! עם הליכוד ישקר עלינו בפעם הזאת זה יהיה הסוף שלו ולעולם לא נצביע לו!!!
יכול להיות שלעם נמאס להיות החמור של הירדים
יאירצ | 19-05-2019 18:24
יכול להיות שלעם נמאס מהסחטנות של החרדים ולמה אתה קורא להם ימין?? חרדים הם זן שאינו ימין ואינו שמאל. אן כבר התורה היא יותר חברתית משוק חופשי.. ושונה לגמרי מליברליזם..
2
כנראה שביבי רוצה ממשלת אחדות בלי ציונות דתית
אריק | 19-05-2019 18:04
מתחת לרדאר נראה שהוא מעונין בבני גנץ איתו
יותר סביר ששארית הבית היהודי יצאו חזירים!
מארק | 19-05-2019 19:05
1. קיבלו מהליכוד מנדט שלם במתנה 2. עוצמה הצטרפה ונציגה מחוץ לכנסת 3. הבית היהודי לא מצא לנכון לפצות את עוצמה שנציגה בצקום הרביעי נפסל
גנץ לא יצטרף לשוחד ומרמה. הוא ישר. לא מתנחל.
מתנחל אבל ישר. | 19-05-2019 19:02
הוא לא ימליץ שחיתות על בני ישראל שתפקידם להיות אור לגויים. לא שחיתות.
3
למראית עין.ה-בית חדל להיות עצמאי=כנועי ווטו.
סרוג60שנה. | 19-05-2019 18:10
קבלת תכתיב רשימה , כניעה למקטרגי כ-ס=עמלק ל-ווטו , הגליית בן דהן לרשימת מחל . אלה ועוד++ רק מוכיחים שהבית היהודי חדל להיות עצמאי. הוויכוח עם הליכוד הוא ויכוח סרק לטשטש פטרונות מחל על טב. עם מניפולציות סמוטריץ + פרץ הטירון הרסו את העמידה האידאולוגית של הרב הראיה קוק זצוקל. חבל ומצער מאד. חג פסח שני שמח.
תתכוננו לפינוי יישובים.
כי5בי=לוזרים | 19-05-2019 23:20
.
4
קואליציה
אבי | 19-05-2019 18:11
אני מקווה שבה הליכוד לא יצליח להקים ממשלה ואז גנץ וחבריו יכנסו וחלק מהליכוד בלי נתניהו ובלי הדתיים אפשר להקים מפלגה גדולה בלי כל הסחטנים הקטנים יהיה ממשלה גדול מאד ?
5
למה שמצביעי ליברמן יסכימו לתנאי החרדים??
DNA | 19-05-2019 18:21
למה שליברמן וכחלון יסכימו למכור את המדינה לחרדים?? כדי שתקום כאן מדינת הלכה??,
6
קשה כשהציונות הדתית
אבי | 19-05-2019 18:43
פתאום כבר לא ילדת כאפות ועומדת מאחורי הדרישות שלה. אין שום סיבה שנתניהו לא ימנה את סמוטריץ' לשר משפטים, אלא אם הוא לא רוצה להקים ממשלה. או שיתן את תיק החינוך לסמוטריץ' ותיק אחר לרב פרץ. זה לדעתי גם מכובד וראוי
ביבי צריך ימין אמיתי מוחלש
ידידיה | 20-05-2019 8:38
טוב מאד עושים חהכ רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ, שאינם נכנעים למניפולציות הליכוד. במיוחד לא כשתכנית טרמפ מקודמת על ידי ביבי והליכוד הליברלי. סמוטריץ הציע חלופה אמיתית לתפקיד המשפטים וגם אותה דחו הליכוד! כל מה שיכול לתקוע את הליכוד בקידום תכנית טרמפ הם לא מוכנים למסור. עדיף בהחלט לשבת מחוץ לממשלה, ממילא בתנאים של ימין מוחלש היא לא תוציא אפילו שנה!
7
כאשר
התמים | 19-05-2019 20:05
רוצים לבלוע יותר מיכולת העיכול - זו התוצאה. אימא שלי , מנוחתה עדן, הייתה אומרת : עיניים גדולות. סיעה קטנה לא יכולה לדרוש דרישות בלתי הגיוניות כפי שהאיחוד הלאומי דורש. אבל, אולי הכל לטובה ומזימתו של ביבי תוכשל. לא יהיה חוק חסינות וראש השקרנים יופיע אחר כבוד בבית המשפט ויתמודד עם הראיות כנגדו. אז נראה אם לא היה כלום - או שמא היה גם היה. אני יודע שהסיכוי לא גדול , מאחר וביבי ייסחט ותמורת חסינות ישלם בתיק המשפטים - אך אולי מרד חברי הכנסת בליכוד יפוצץ את מזימת המאפיונר הראשי, ביבי. חבל רק שבדרך המדינה שלנו הולכת פייפן.
8
חושב שאנחנו בכיס שלו
ביבי | 19-05-2019 20:07
ולא מבין איך אנחנו לא מסתפקים באיכות הסביבה ובמשרד התיירות.
זה כן.
בכיס הקטנטן. | 19-05-2019 23:19
בי=לוזרים.
9
לכל חברי הבית היהודי וימינה
יהודה | 19-05-2019 20:22
הטעות הגדולה שלכם היא בכך שאתם מאמינים לביבי !!! אתם פשוט אוהבים שמשקרים אתכם כשמישהו מהמרכז מגיע אליכם עם האג'נדה שלו ואומר אותה בצורה ישירה ובלי לעבוד עליכם אתם משמיצים ונכנסים בו בה ביבי.. וכבר שנים עובד על כולנו אומר ככה ועושה להיפך . ולוקח אתכם כמובן מאליו... לו פיו וליבו שווים... היה סוגר איתכם בתחילת הדרך. אבל לאחר שיסגור את הממשלה הזו יבוא טראמפ ותשמעו על ההתחייבויות שלו לאמריקאים. והלסת שלכם תישמט. להעביר את התכנית שלו הוא כבר לא יצטרך אתכם... יהיו לו מספיק אצבעות בכנסת
10
הליכוד
אבי | 19-05-2019 20:47
הליכוד זה שמאל. איחוד הימין מנסה להכניס קצת ימניות וביבי לא מאפשר זאת!!!!!
11
אתם בכיס שלהם כבר!!
יוגב חן | 19-05-2019 23:48
מה כאן לא ברור הנחת העבודה של נתניהו היא שהם רודפים אחרי הכיסאות שלהם ולכן הם כבר בכיס שלו. חחחחח....
12
אל תכנסו לממשלה הטמאה הזו
משה אהרון עו"ד | 21-05-2019 7:17
וּשְׁמַרְתֶּם, מִצְוֺתַי, וַעֲשִׂיתֶם, אֹתָם: אֲנִי, יְהוָה. לב וְלֹא תְחַלְּלוּ, אֶת-שֵׁם קָדְשִׁי, וְנִקְדַּשְׁתִּי, בְּתוֹךְ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל: אֲנִי יְהוָה, מְקַדִּשְׁכֶם. לג הַמּוֹצִיא אֶתְכֶם מֵאֶרֶץ מִצְרַיִם, לִהְיוֹת לָכֶם לֵאלֹהִים: אֲנִי, יְהוָה. איך מקדשים שם שמים בשניים : ראשית, בקיום המצוות ושנית באי חילול שם שמיים ואזי מתקיימת התוצאה החיובית של : ונקדשתי בתוך בני ישראל . ודוק שהקבה כבר ייעשה את כל השאר הנחוץ עוד על מנת שהתוצאה החיובית תתקבל : ששמו יתקדש בתוך בני ישראל.שבלי זה אי אפשר לשם ה' להתקדש בתוך שאר בני האדם בבחינת ה' אחד ושמו אחד ועתה שאלת השאלות היא איך נמנעים מחילול שם שמים והתשובה היא בהתרחקות מתרבות השקר ובאחיזה תמיד אך באמת. לא רק שהדבר נרמז בביטוי בני ישראלבנים להוכיח בעולם שהאל - ישר [אל אמת] אלא שזו גם המהות הגלומה בביטוי : שם קודשי. אם כן מהו שם קודשו של הקבה שאותו אסור לנו בשום אופן ומצב לחלל . שוב אותו היסוד המוסד שהוא פונקציה לשמו ושבו הוא נבדל [מתקדש] הקבה מכל המהויות שבבריאה וזו שוב האמת . שהאמת היא בבואתו של הקבה והיא היא היסוד הכי דומיננטי שמבדיל אותנו ממנו מהקבה שרק הוא ביטוי לאמת אין סופית ואנו הרי מתקשים להשיג באמת וודאי לא אותה האין סופית. . זו גם המהות העודפת הגלומה בביטוי המשפט לאלוהים הוא שכשאין משפט :אין גם אלוהים..שכשאין משפט=אמת,שמו חולל והוא חלילה כאיננו. זאת ועוד לא בכדי בשלוש עשרה המידות נכפל שם הוויה בראשיתן להסמיך שם הוויה לאמת מכאן שכל האוחז בשקר ומניח ופוגע באמת כמו כל אותן המפלגות הדתיות והחרדיות במתן חסינות לשחיתות מחללים שם שמים ומחללים את קודשו כאמור של הקבה. ועתה צאו וראו כל אותם שבשמה של פוליטיקה מתועבת מוכנים לעצום עין מהאמת ואף נותנים ידם שלא תצא לאור, איזה חילול שם שמים נורא הם גורמים
13
הקמת ממשלה
יחזקאל מהימין | 21-05-2019 9:29
לא נורא יהיו בחירות ונקבל את כחול לבן מרץ והרשימות הערביות והכול יהיה מצוין