הממשלה תכפיל את מספר השרים. לפיד: "שחיתות!"

שרי הממשלה אישרה היום את הצעת החוק להרחבת הממשלה, ובכך לבטל את המגבלה על מספר השרים בממשלה הבאה. ההצעה תובא מחר לוועדת הכנסת, במטרה להעלות אותה לאישור במליאה

הממשלה תכפיל את מספר השרים. לפיד: "שחיתות!"
  (צילום: עמית שאבי/ פלאש 90)

שרי הממשלה אישרו היום (ראשון) את הצעת החוק להרחבת הממשלה, כך שתבוטל המגבלה על מספר השרים וסגני השרים בממשלה הבאה.

כבר מחר תובא ההצעה לוועדת הכנסת הזמנות בראשות ח"כ מיקי זוהר, במטרה לקבל פטור מחובת הנחה שיאפשר מיד לאחר מכן להעלות אחר הצהריים את הצעת החוק לאישור במליאת הכנסת.

באופוזיציה תקפו את המהלך, יו"ר יש עתיד חה"כ יאיר לפיד (כחול לבן) צייץ בתגובה: "שחיתות".

יו״ר מרצ, ח״כ תמר זנדברג, טענה בתגובה כי: ״הניסיון לשנות חוק יסוד רק לצורך מכירת החיסול שמתכנן נתניהו הוא עוד פרומו למה שמתכננת לנו הממשלה הקרובה. נתניהו מוכן לתת הכל תמורת חסינות וכל חוק אפשר לשנות ולכופף. אני קוראת לחברים בקואליציה המתהווה – אל תתנו לנתניהו לשנות חוקי יסוד לשם גחמות אישיות, הצביעו איתנו״.

כזכור, בשבוע שעבר דווח כי השותפות למשא ומתן הקואליציוני הסכימו לא להגביל את מספר השרים בממשלה הבאה, כך שסך הכל צפויים להיות לפחות 26 שרים, 8 שרים יותר מהממשלה הנוכחית. בשביל כך, יצטרכו בקואליציה לשנות את החוק שמתיר בעקבות שינויים שהעביר יאיר לפיד כשהיה בממשלה רק 18 שרים, במטרה שלא תהיה הגבלה על מספר השרים בממשלה הבאה.

באופוזיציה תקפו את המהלך הצפוי. "אחרי שיש עתיד נלחמה כדי לתקן את התרבות המעוותת של ניפוח תיקים, שכל תכליתה היא ריצוי שותפות וחלוקת צ'ופרים על נאמנות, נתניהו מתכנן להחזיר את המצב לקדמותו" אמרה ח"כ קארין אלהרר. "הקופה הציבורית? הצחקתם אותו. הכל כשר והכל תקין כשמדובר בחסינות שלו". חברה לסיעה, ח"כ איתן גינזבורג הוסיף כי "‏כדי להבטיח את הקואליציה הרעועה שלו, נתניהו מוכן לשלם במשרות שר על חשבון הציבור. אין כבוד לחוקי יסוד. אם צריך לצ'פר עוד חברים, נמציא עוד תיקים. עוד משרדים. עוד תפקידים. ממשלה מנופחת בלי הגבלת שרים תשתה את הקופה הציבורית ותוביל לקיצוץ בשירותי רווחה וחינוך. סדר עדיפויות מעוות".

בעקבות הביקורת מפלגת כחול לבן פנתה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בדרישה שיורה למשרד המשפטים למשוך את ההצעה לשינוי החוק וביטול המגבלה על מספר השרים וסגני השרים. לטענתו, "אין זה ראוי כי ממשלת מעבר תקדם מהלך חקיקה שאין בו דחיפות לאומית וכל מטרתו קידום אינטרס מפלגתי צר". במכתב מציין האוזר כי "כל שינוי חוק, ולבטח חוק יסוד שמשרת עניין סיעתי, צריך להיעשות בהצעת חוק פרטית ולא באופן המזהם את ההליך הראוי והמקובל – זאת כיאה למדינה מתוקנת".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
מס שרים
דדוש | 19-05-2019 11:57
נתניהו אל תהיה פראייר. 60 שריםתוסיף עוד 2 שרים מעשרת אמון את שרלה ויאיר
אין אמון בממשלת שוחד מרמה והפרת אמונים.
חרפה | 19-05-2019 12:56
בושה
2
שיעור בחשבון למערכת סרוגים
א | 19-05-2019 12:00
אם היו 18 שרים ומוסיפים 8 זו לא הכפלת מספר השרים
3
ניזכור ולא נישכח הליכוד המושחת
כל הציבור הנאור | 19-05-2019 12:32
הכפלת מס' השרים ? על חשבון ילדים רעבים! -על חשבון קשישים סיעודיים!- על חשבון נכים קשי יום!- מושחתים נמאסתם-יומכם יגיע אחד אחד! ניפגש בכיכר רבין ה'ד שרצחתם
4
על תנאי
אבו נאצר | 19-05-2019 14:50
למה השמאל שתק כאשר שרון הקים ממשלת 37? התשובה; תלוי מי מקים את הממשלה!
5
לא נעים להודות
משה | 19-05-2019 15:00
אבל יאיר לפיד סוף סוף אמר את המילה הכי אידאלית לסיטואציה שחיתות. אנשים עובדים בשביל משכרות של 5,700 שח נטו בחודש והשרים המיותרים ילכו שבי אחרי ביבי כי הוא יודע בדיוק איך להשיג קולות ואיך לשמור על מקומו. כמה שחיתות והעולם שותק!
6
מספר השרים
ממני | 19-05-2019 15:56
על חשבון מי? אזרחים, קומו והתמרדו, צאו לרחובות.
7
בארופה מזהרים את ישראל על מצבה לא טוב כלכלי ה
הלנה | 21-05-2019 14:55
ומזהירים מי גידול הוצאות ציבוריות ודורשת קיצוץ רחבי בממשלה ופקידות וגם עליה מסים, הכנסות מדינה ובטול פטורים של מעם על תיירות ופטורים של מסוי חברת הגדלות ציבוריות ופטיות ותאגידים. ישראל נדרשת לצמצם הוצאות שלה דרסטית.