אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו: "אתמודד עם הדין אחרי שאסיים את התפקיד"

ראש הממשלה מקדם את חוקי החסינות, כך עולה מציטוטים מתוך שיחה סגורה. לפיהם, "מגיע לאזרחי ישראל ראש ממשלה במשרה מלאה, אתמודד עם הדין אחרי שאסיים את תפקידי", מצהיר נתניהו

נתניהו: "אתמודד עם הדין אחרי שאסיים את התפקיד"
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

ראש הממשלה מקדם את חוקי החסינות, כך עולה מציטוטים מתוך שיחה סגורה שפורסמו הערב (רביעי) בערוץ 12. לפיהן, "מגיע לאזרחי ישראל ראש ממשלה במשרה מלאה, אתמודד עם הדין אחרי שאסיים את תפקידי", הוא מצהיר.

לפי לוח הזמנים, נתניהו פועל להעביר את חוק החסינות מיד לאחר השבעת הממשלה שתתקיים בסוף חודש מאי או תחילת יוני לכל המאוחר.

באופוזיציה תקפו את כוונתו של ראש הממשלה להעביר את חוק החסינות: "אדוני ראש הממשלה, כנראה קצת שכחת, אבל נשמח להזכיר לך", פנתה אליו  ח"כ קארין אלהרר מכחול לבן. "טובת אזרחי ישראל היא פחות ראש ממשלה שמוכן למכור את הבית ולשרוף את המועדון רק כדי לוודא שהוא יישאר בכיסא, אלא יותר אדם ישר, ללא חשדות איומים שמרחפים מעל לראשו- כזה שעסוק באמת בתיקון ושיפור החיים שלנו כאן. אבל אל דאגה, לא רק אנחנו נדאג לוודא שהתכנית החשוכה שלך לא תצא לפועל- אלא גם אזרחי המדינה, שלא יעברו על זה בשקט."

שלי יחימוביץ הוסיפה בתגובה כי היא "מסכימה עם נתניהו: לישראל מגיע ראש ממשלה במשרה מלאה. לכן, משעה שיוחלט, על הגשת כתב אישום – עליו להתפטר מיד ולנהל את קרב חייו המשפטי מספסל הנאשמים, ולא לגרור עמו מדינה שלמה חפה מפשע. כך ישראל תזכה בר"מ במשרה מלאה, ובתקווה גם נקי כפיים וישר דרך, שלא שקוע בבוץ עברייני, ושאינו מחריב את המדינה כדי להציל את עורו."

למעשה, לנתניהו כבר עומד חוק החסינות כמו לכל חבר כנסת כפי שקיים בספר החוקים, בשתי הצבעות – אחת בוועדת הכנסת ואחת במליאה אך היא יכולה לסור אוטומטית בשעה שמוגש כתב אישום. משכך, נתניהו מבקש לפטור את עצמו מה"עונש" של השגת 65 חברים בקואליציה שימנעו את העמדתו לדין ולהסתפק רק בהצבעה בוועדת הכנסת.

אך במקביל, הזמן הולך ואוזל בעוד המשא ומתן הקואליציוני תקוע התאריך שנקבע לפי הדיווחים לשימוע נשאר בהינו באמצע חודש יוני. מוקדם יותר, נזף נתניהו בשותפות הקואליציוניות ש"מבקשות דרישות בלתי אפשריות", מה שמונע הקמת קואליציה יציבה. לנתניהו נותרו עוד 12 יום עד לתום מועד הזמן שהקציב הנשיא ריבלין לארכה להרכבת הממשלה.

בטקס בעתלית לזכר אהרון אהרונסון מפרט נתניהו כי "סיעה אחת ביקשה ארבעה שרים ודרישות תקציביות שאין לנו. אם היינו עם תקציב כמו של ארה"ב, מילא".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
איו בושה
התמים | 15-05-2019 20:48
לאיש הזה, שלפני הבחירות טען שיתנגד לכל חוק בכיוון הזה, אין שום בושה. פשוט מאפיונר שמנצל את כוחו כדי להתחמק מעמידה לדין. גועל נפש. ארדואן עוד יבוא ללמוד אצלו. הופך אותנו לדמוקרטיה חלולה : יש מעטפת של דמוקרטיה - אך בפנים אין כלום, חלל ריק. אם אין כלום ולא היה כלום - תהיה אדם עם כבוד ויושרה, תתייצב בבית המשפט ותן לצדק לצאת לאור.
למגיב שלמה
התמים | 16-05-2019 14:50
כן, יש עוד כמוך שמאמינים לשקרן מובהק עוד בטרם ראו את חומר הראיות. על סמך מה אתה מאמין לו ? על סמך זה שהוא - כמו כל רמאי -אומר שלא היה כלום ? האם עולה בדעתך שמערכת שלמה של המשטרה, שבראשה עמד בזמן הקובע אלשייך איש הימין שביבי מינה, התגייסה כדי להפליל ראש ממשלה בישראל ? למה שתעשה זאת ? והאם אתה יכול להעלות בדעתך שהיועץ המשפטי לממשלה, איש ימין מובהק שביבי מינה, היה מאשר חקירה והגשת כתב אישום כנגד ראש ממשלה בישראל אותו הוא מכבד ? למה ? למה שמערכות שלמות יתגייסו כדי להפליל ראש ממשלה ? והאם אתה מבין במה כרוכה הפללה כזו - כמה מסמכים צריך לזייף , כמה הקלטות לפברק וכמה עדים צריך שיעידו שקר ? למה שאנשי ימין יעשו דבר כזה ? האם כך חשבת כשהועמד אולמרט לדין ? או הנשיא לשעבר קצב ?
אני
שלמה | 16-05-2019 9:01
מאמין לאיש הזה,אני לא מאמין למערכת המשפטית בישראל שמונעת מתוך אינטרסים פסולים רק בשביל להפיל ראש ממשלה מכה,ן ועושה את תפקידו הכי נאמנה לישראל ככה קבעו 60% מעם ישראל אולי אף יותר,אני חושב שצריכה לקום ועדה שופטת שופטים שמנועים מדעות פוליטיות ,ולא שופטים לגופו של משפט,(מאפיונרים) ,ומפרעים למהלך עבודת הממשלה ,לא יתכן שכל שני וחמישי יעשו רצח אופי לראש הממשלה לאשתו ולמשפחתו,מכיוון שכמה עיתונאים קשרו קשר,במקום אחר במדינה אחרת היו נכנסים לכלא.
יותר אחדות ופחות קנאה
איש שבחר גנץ אך מציא | 15-05-2019 22:05
דיייי עם הרמאות. העם בחר נתניהו . תתעוררו צריך לתת לו להנהיג. לא מעניין את העם החמגשית או העוזרת בית של שרה אלא רק שהשמאל ירד כבר מהקנאה שלו ויתן למי שזכה בבחירות דמוקרטיות לנהיג. מספיק עם הנסיונות של לפיד לעשות הפיכה באמצעות שימוש זול ושקרי בשם הדמוקרטיה
אין אמון בממשלת שוחד מרמה והפרת אמונים..
מתנחל אבל ישר. | 15-05-2019 21:17
חרפה וכלימה שכיפה סרוגה ממליכים על עם ישראל שחיתות..
2
כ-----ן, מאמינים לך
יוצמך | 15-05-2019 21:44
ותאריך סיום כהונתך - בעוד ארבע כהונות, נכון??
3
עוף לנו מהעיניים עבריין !!!
לא היה כולם ????? | 15-05-2019 21:51
ביבי עבריין שבורח מהדין ומהחוק כמה עצוב
4
לא תקירו פנים במשפט
יוסף בלאו | 16-05-2019 1:09
קשה להבין איך מפלגה דתית תומך בחוק החסינות. לא תקירו פנים במשפט.... לא תגורו מפני איש הפסוק כולל גם ראש ממשלה.
5
נתניהו
אחמד | 16-05-2019 1:27
נתניהו מושחת שקרן נוכל ורמאי, מיקומו בכלא, הוא מסוכן למדינת ישראל ולדמוקרטיה ולשלום, יירשם במגבלות ההיסטוריה.
6
הלוואי ונתניהו ייקח את כל הכסף במדינה
יהודי | 16-05-2019 18:54
והשמאלנאצים ימותו ברעבבבבב
7
קואליציה
אבי | 25-05-2019 23:05
מר ביבי אתה חושב שאתה חכם או שהעם מטוטם? אתה אומר שאתה מוכן להישפט רק שתסיים את הכעונה שלך? זה יכול לקחת הרבה זמן אם הקומבינות שאתה מתכנן? ועוד דבר לא שואלים אותך בכלל? אתה מרגיש מעל כולם שתעשה מה שאתה רוצה? תשכח מזה?