אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"מוזר שהרב שרלו מתעלם מהשיח על מערכת המשפט"

עורך העיתון בשבע משיב לתהייתו של הרב יובל שרלו בדבר אי מעורבותן של המפלגות הדתיות במלחמה בשחיתות ואומר כי מוזר שקולו נעלם מסוגיות חשובות יותר כמו מערכת המשפט

"מוזר שהרב שרלו מתעלם מהשיח על מערכת המשפט"
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

עורך העיתון 'בשבע', עמנואל שילה, מתייחס לזעזוע שהביע הרב יובל שרלו מכך שהמפלגות הדתיות מקדמות חוקים שכביכול מייצרים מסגרת של שחיתות ואינן מובילות את המאבק על מוסריותה של המדינה.

בתגובה לדבריו של הרב שרלו, כתב שילה: "הרב יובל שרלו שואל שאלת תם: "איך זה שהמפלגות הדתיות לא עומדות בראש המאבק על מוסריותה של ההנהגה. איך זה שהן אפילו מובילות מהלכים חוקתיים שיוצרים מסגרת המאפשרת שחיתות, הנאבקת בבלמים והאיזונים, מעניקה חסינות מפני פשיעה ועוד ועוד. הרי תורתנו הקדושה תובעת "לעשות צדקה ומשפט" ואף תולה בכך את הגאולה – "ציון במשפט תיפדה ושביה בצדקה".

בשלב הזה משיב שילה לרב שרלו וכותב: "התשובה היא שעיוותים של צדק ומוסר קיימים לא רק במערכת השלטון והממשל אלא גם במערכת המשפט. לאחר עשרות שנות תסכול ונשיכת שפתיים, הציבור הדתי והימני הגיע למסקנה ברורה שהמאבק לתיקון מערכת המשפט חשוב ודחוף לאין ערוך מהמאבק על טוהר כפיו של ראש הממשלה. רבים בציבור הדתי והימני משוכנעים שיש לנו מערכת אכיפת חוק חולה, חסרת איזון ובלתי מוסרית. ואם כבר לצטט פסוקים, אז התחושה היא ש"מקום המשפט שמה הרשע".

לדברי שילה: "מערכת המשפט, בעיקר באמצעות שופטי בג"ץ, נוקטת אימפריאליזם חזירי וגוזלת עוד ועוד סמכויות לא לה. היא עושקת את זכותו של העם להחליט על חייו וערכיו באמצעות נבחריו הדמוקרטיים. היא כופה על הציבור כולו את ערכיה של קבוצה קטנה בלי שהוסמכה לכך. הייעוץ המשפטי מינה את עצמו לשומר סף שמנכס לעצמו סמכות התערבות שאיש לא הקנה לו ואף עושק מנבחרי הציבור את זכותם לייצוג של עמדתם בפני בג"ץ. התביעה הכללית נוהגת איפה ואיפה באכיפת החוק, ברצותה מעלימה עין וברצותה מנפחת מעשים בעייתיים במישור האתי לעבירות פליליות חמורות. שופטי בג"ץ נוקטים איפה ואיפה ומפלים בין יהודים לערבים במדיניות ההריסה של בנייה לא חוקית. נתפרים תיקים כדי להזיז הצידה פוליטיקאים לא רצויים למערכת".

בסוף דבריו מתח שילה ביקורת על הרב שרלו: "חבל שקולו המוסרי הזועק של הרב שרלו לא נשמע גם בנושאים אלה. הנביאים ידעו לזעוק ולהתריע גם על מערכת משפט קלוקלת, ולא רק על מערכת שלטונית רקובה. תחושת הציבור הדתי והימני כיום היא שעיוות הדין והצדק על ידי מערכת המשפט חמור יותר מכל דבר אחר, ותיקונו הוא המשימה החשובה ביותר. ומוזר שהרב שרלו, שאותו רבים ואני בתוכם מוקירים ומעריכים, לא מודע לכל השיח הזה או בוחר להתעלם ממנו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
20 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
כל מילה נכונה בכתבה
ראובן | 14-05-2019 20:04
אבל זה נראה לנו כגלות מצרים שאי אפשר לצאת ממנה
אין אמון בממשלת שוחד מרמה והפרת אמונים
אני | 14-05-2019 22:16
צודק הרב שרלו
מה
התמים | 14-05-2019 21:25
באמת חשוב להגן על שחיתות שלטונית ? האם באמת אתה חושב שיש מערכת שלמה של אנשים שיושבים באיזה מרתף ומתכננים איך לתפור תיקים למנהיגי ישראל ? האם חוזרים הפרוטוקולים של זקני ציון ? האם אנשי ימין מובהקים כמפכל אלשייך והיועמש מנדלבליט הם אנשים שטניים כאלה שיושבים ומתכננים איך להפיל את שלטון הימין ? איך השתגענו לגמרי והפכנו את מערכות החוק והמשפט לאויבות העם ? רק מי שאינו איש מקצוע ושלא מבין איך חקירה בסדר גודל כזה, כמו חקירה של ראש ממשלה מתנהלת יכול לדמיין תפירת תיק במקרה כזה. מדובר בעשרות רבות של חוקרים ופרקליטים שעוסקים בחקירה. הרי התיק נסמך על ראיות ועדויות של אנשים שיגיעו להעיד בבית המשפט ( אם ביבי לא יסתתר מאחורי חוק חסינות ) , איך יש פה תפירת תיק ? אם העדים יימצאו שקרנים - ביבי יזוכה. אז מה העניין כאן ? שיתייצב למשפט ונראה מה תהיה התוצאה. הלוואי שיימצא זך כבדולח וצח כשלג. אבל לחסום אפשרות של העמדת מושחתים לדין ???
2
על ערכאות של עכו"ם (בגץ), הרב שרלו מגן?!?!?!?
בושה שרב מגן על עכו" | 14-05-2019 20:16
שיפתח שולחן ערוך ויקרא מה כתוב על ערכאות שבזים לדיני ישראל.
3
יישר כוחו של עמנואל שילה. צודק לגמרי בכל מילה
יוסף, ירושלים | 14-05-2019 20:34
ובכל משפט. השחיתות העמוקה נמצאת בבתי המשפט, האומרים למר מתוק ולמתוק מר.
4
מילים כדורבנות. מי הסמיך את בגצ להחליט שחוק כ
שמואל בן אברהם | 14-05-2019 21:17
שחוק כבוד האדם וחירותו יש לו מעמד עליון, כמו בחוקה? על נקודה זו צריך לרכז את כל המאבק של שוחרי הצדק והדמוקרטיה, ובעיקר של הפרדת הרשויות בישראל.
5
החקיקה לחסינות כל חברי הכנסת ,
תום | 14-05-2019 21:53
השאלה היא המוסר ואיך שומרים עליו. צריך למצוא האיזון ולא ללכת לקצה שהכנסת עלולה להיות עיר מקלט לפושעים שאסור יהיה לחקור ולהעמיד לדין. עובדה שהיו חברי כנסת וגם ראש ממשלה וגם נשיא שהגיעו לכלא ואין זה מוסרי לשחרר אותם באופן אוטומטי מאחריות.מעניין דעת שילה על כך !! אשמח לראות תגובתו.
6
עמנואל שילה מטיל דופי במערכת המשפט.
חיים | 14-05-2019 22:50
בלי ביסוס. אבל גם אם יש פגמים במערכת המשפט, זה כלל לא סותר את עמדתו של הרב שרלו, על מה שהוא מצפה מהמפלגות הדתיות שידרשו.
אכן מערכת המשפט חולה שבעתיים
הרב יאיר | 15-05-2019 13:46
מי שהכשיר את הכנס המשותף למחבלים ביום הזיכרון ופגע בקדושת הנופלים מי שפסל את בן ארי והכשיר את עומר כסיף מי שהכריח להרוס את הבתים בנתיב האבות מי שביזה את ערכי המוסר של העם היהודי והכנסת שלו דוקא בנירנברג שבגרמניה קנה את היחס הזה ביושר !!!
7
אין שם שום מהלך דיון
דרור | 15-05-2019 5:12
מוסד שיפוט שאין בו שום הליך דיון נורמלי, ולא שופטים על פי ראיות וכל אחד יכול לתבוע והשיקולים של השופטים הם שלא ממין הענין, איך מגינים עליו בשם ה'צדק'.
8
הרב שלו
Shmulik | 15-05-2019 7:44
תשובה אמיתית כנה ונכונה..מערכת המשפט.היא זו שרומסת בצורה גסה את הדמוקרטייה ואת שלטון החוק..כדברי דוד המלך.שפטו דל ויתום.עני ורש הצדיקו.פלטו דל ואביון מיד רשעים הצילו.ימוטו כל מוסדי הארץ על שאינם שופטים צדק.אלא שופטים וגוזרים.על פי צבע דת.ושיוך פוליטי..
9
הוא גם לא זעק על העוול במשפט כנגד הנער המואשם
צדוק | 15-05-2019 8:30
בהריגת האישה ההיא..
10
מי צריך שופטים ? חסר רבנים מטורללים שינהיגו ?
טרקטוריסט,D-9 | 15-05-2019 8:59
אתחלתא דחורבן הבית.
רק צמה
משק פלסים | 15-05-2019 9:31
תשמע גבר. כשתסיים עם הדובי שלך, אני ממליץ לך ללמוד קצת ולהכיר.אל תבלבל ת'מוח בדברים שאתה לא מבין בהם
11
ועם כל מה שאמרת..עדיין הרב צודק
שלמה | 15-05-2019 9:53
הכל נכון..אבל בסוף לאתרג זה איסור חמור של חוסר מוסריות מוחלטת..עי האיתרוג אתה רוקד באותו ואלס שהמערכת הקלוקלת הזו רוקדת.
הברומטר המוסרי
יואב נאיה | 17-05-2019 8:05
האם היית נכנס לביופסיה כשהציוד הרפואי מזוהם?
12
הרב מלמד אמר לפני שנים רבות
ניסים | 15-05-2019 12:44
כי ממשלה שלא תתבסס על ערכים מוסריים אין לה זכות קיום שנמעת את זה מר עורך הביטאון של הרב מלמד - זה נוגע במיוחד אליך
קשוט עצמך חוצפן
המיואש | 24-06-2019 22:40
מה בדיוק ערכי אצלך? להשוות יהודים לנאצים? לבקר את ביבי שלמד אנגלית? שברק מספר לנו שביבי מושחת אבל הוא מקבל סכומים אסטרונומיים מקרן וכסלר ולא ככ ברור מאיזו סיבה, אתם המושחתים ולא רק מבחינת כסף אתם מושחתים ערכית ומינית אתם מצחינים מריקבון של שחיתות יותר מגופה סרוחה תרדו לברלין כבר, אספסוף של טרחנים
13
הברומטר המוסרי
יואב נאיה | 17-05-2019 8:08
בהשאלה- האם להיכנס לביופסיה כשהציוד הרפואי מזוהם?
14
לאחיתופל (התמים)
המיואש | 24-06-2019 22:34
אם ככה הוא תסביר לי למה יעקב נאמן הועמד לדין ואחרי שהתפטר זוכה? וכן יורם דנציגר, וכן אפי נווה הכל קרה אחרי הוועדה לבחירת שופטים, וכן אהוד אולמרט, כל הסאגה קרתה אחרי שהוא ויתר על ההתכנסות שלו, וגל הירש, והמאגר של ראש אגף חקירות, והמאגר של מרים נאור, ואיך שניסו להגיע לאיילת שקד דרך פרשת אפי נווה, תפסיק כבר לשחק אותה תמים כולך ערימת גבובי דמגוגיה גרועה