אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יועז הנדל: "הפכו את מוסדות המדינה לאויבים"

ח"כ יועז הנדל בנאום הבכורה שלו מעל בימת הכנסת יצא נגד הקואליציה ובשורת דוגמאות טען כי הכנסת היא כמו שהוא רואה אותה, וכך אנשי הליכוד והציונות הדתית היו רוצים

יועז הנדל: "הפכו את מוסדות המדינה לאויבים"
  הנדל במליאה(צילום: נועם רבקין פנטון/ פלאש 90)

ח"כ יועז הנדל (כחול לבן) בנאום הבכורה שלו מעל בימת הכנסת יצא נגד הקואליציה ובשורת דוגמאות טען, כי הכנסת היא כמו שהוא רואה אותה, וכך אנשי הליכוד והציונות הדתית היו רוצים.

"בבית הזה העשן היחידי שאליו מתמכרים הוא עשן המדורה, מדורת השבט ולא עשן סיגרים יוקרתיים. בבית הזה למשפחות השכולות יש מעמד מיוחד. גם כשהן צועקות מדם ליבם או מכעסם, היתר שותקים ומרכינים ראש. גם אם הם משתתפים בטקס שאתה מתנגד אליו, לא תקלל ותירק", התייחס לאירועים בו הח"כים מיקי זוהר ודוד ביטן תקפו את לאה גולדין וכן לעימות סביב 'טקס הזיכרון האלטרנטיבי'.

עוד  הביא הנדל: "אליטה בישראל, בניגוד למקומות אחרים, זה לא לחיות עם עודף זכויות, כי אתה הבן של… אלא דווקא עם עודף חובות. בחברת מופת גבורה היא נוסח רועי קליין, אביגדור קהלני ויוני נתניהו. לא ירי מצ'וקמק של פלנגות במחבל מנוטרל, תוך כדי נטרול המילה גבורה", טען מנגד.

תקף את השינויים שמבקשים בקואליציה לעשות במערכת המשפט: "גלותיות היא הבריחה מהאחריות, הפיכת המדינה ומוסדותיה שהם סמלי הריבונות שלנו לאויבים. אלה שרואים במשטרה מושחתת, בשב"כ פחדנים, בבתי המשפט כאילו הם שייכם לפריץ בעיירה בפולין ולא משהו משלנו".

ולבסוף דיבר על מקומו כחבר כנסת, "מול עיניי עומדות משימות רבות: עיקרן לקחת אחריות; הכאוס של בנייה בלתי חוקית בנגב ובגליל. מהגרי עבודה בלתי חוקיים ושילוב מיעוטים בחובות וזכויות, וטען כי "זה הבית שחבריי מהליכוד ומהציונות הדתית, שותפיי להשקפה המדינית היו רוצים, גם אם עכשיו מתברברים בדרך".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
המומרים והמשומדים הרעו לעמנו יותר מעמלק
עידו 2 | 13-05-2019 20:40
ההנדל הלז = יצר הנקמה והשנאה בוערים בו כמו נחש פתן
2
כבר התקרנפת?
מפדלניק | 13-05-2019 22:19
בגץ מגן באופן שיטתי על מחבלים ופוגע במתנחלים. ככה הפרקליטות והיועמש. אתה יודע את זה מצוין, ומאשים בגלותיות את הגורם הלא נכון. תסתכל בראי ותראה - קרנף.
3
ברבר
ס.חכם | 14-05-2019 0:21
נו באמת. 5דקות בכנסת וכבר מקשקש. שיפתח ערוץ טלוויזיה ויראה את הפרצופים החמוצים של פרשני המשפט. נתניהו נבחר שוב.אנו באים. נותנים עבודה והעם שוב טועה. לא מתאים הנדל לא מתאים. כלעלילות חסמב ה .קפה צבאי ומדים מתפוגגים. רק 5 קטנות...
4
גלותיות -" השומר אחי אנכי ?
אלי יוסף | 14-05-2019 1:07
מה זה גלותיות - ברור שיועז הנדל צודק - שזה גם בריחה מאחריות. אבל מהי - מקור הגלויות - השומר אחי אנכי . דמו מותר. שאנחנו מחמשים רבי מרצחים - אנחנו מתירים ומעודדים התרת דמם של עשרות אלפי נשים וילדים בדרום סודן , מיאנמר , קמרון ועוד. ולפי המוסר של יועז הנדל - זה לא שחור ולבן . כלומר ניתן להצדיק חימוש הרוצחים ברואנדה לפני 25 שנה והרוצחים בדרום סודן וקמרון היום. יועז הנדל - אנחנו יוצאים למסע הרצאות בכל הארץ עם בשורה - כולנו אחים ,כולנו נבראנו בצלם אלוקים. ותתעורר עם 100000 מפגינים שיזעקו - לא תרצח - לא תיצור תנאים אופטימליים לרצח עם . ובחרת בחיים
5
יועז הנדל
גיל | 14-05-2019 6:51
התחילו.... שום דבר טוב לא יצא מכחול לבן כל עוד הם רק תוקפים ובעיקר דתיים... בדיוק כמו לפני הבחירות. עכשיו רק להכפיש ולהכין את הרקע לבחירות הבאות... מה טוב בכם???? קדימה, להתחיל לעשות משהו אמיתי. לא תזכו לעלות לשלטון בדרך נלוזה זו. גועל נפש
הם לא תוקפים
לילמ | 14-05-2019 9:39
הליכוד נמצא בהתקפת אמוק על כל המוסדות, שם נמצאת מדורת השבט ששורפת חוקים וממציאה אותם מחדש להגן על כל הפשעים והחטאים
6
עוד עיוות מגמתי
יעל | 14-05-2019 8:14
נתניהוהחא הפך את מוסדות השלטון לאויבים. הוא כן נלחם בתוצאות הרות האסון לאופיה הדמוקרטי של המדינה - שהן הפרי האבוד של אקטיביזם השיפוטי מבית היוצר של השופט אהרון ברק. הנושא טעון ערכית ומחייב דיון מעמיק, סיסמאות רדודות לא עושות חסד לא לעניין הסופר-חשוב הזה ולא למפיציהן.
7
עלה והצלח
אלחנן | 14-05-2019 9:56
הימין והפוליטקה הדתית של היום נקשרת עם שחיתות ועם חוקי חסינות לפוליטקאים החשודים בעבריינות. בה שיש אלטרנטיבה לימין ישר דרך של יועז הנדל.
8
עשיתה מעשה אחד טוב למדינה
בני 1 | 15-05-2019 2:14
שירתת בסיירת מטכל יועז.כבוד.עכשיו לך הביתה
בהחלט לך ושתוק
המיואש | 01-07-2019 21:13
אתה לא תשתיק אף אחד כשרומסים את כבודם האחרון של נרצחי טרור פח אשפה מהלך שכמוך