דגן לנתניהו: "בטל את התנתקות מצפון השומרון"

ראש מועצת שומרון הגיב לדיווח לפיו ראש הממשלה יתנגד לביטול ההתנתקות מצפון השומרון, "אם נתניהו לא רוצה שאות הקין ההיסטורי הזה יהיה על המצח שלו, הוא יכול וצריך לקדם את החוק"

דגן לנתניהו: "בטל את התנתקות מצפון השומרון"
  בתמונה חידוש הסימונים אדום לבן בחומש (קרדיט: מועצה אזורית שומרון)

הבוקר (שני) התייחס ראש הממשלה לדרישת איחוד מפלגות הימין לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון, ואמר, כך על פי דיווח של זאב קם ברשת ב' כי יסכים במסגרת המשא ומתן הקואליציוני להחלת ריבונות אך לא להעברת חוק ביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון, זאת מכיוון שהדבר "ירגיז את האמריקאים"

אש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מגורש משאנור בעצמו, שמוביל בימים אלו את הקמפיין להכנסת החוק לביטול חוק ההתנתקות לקווי היסוד של הממשלה כחלק מהמשא ומתן הקואליציוני, אמר בתגובה:

"החוק הזה יבוטל, החוק הזה הוא אות קין ואנחנו נבטל אותו, אני מאוד מאוכזב מהדברים שנתניהו אמר, אם נתניהו לא רוצה שאות הקין ההיסטורי הזה של גירוש 10,000 בני אדם מביתם, יהיה על המצח שלו, הוא יכול וצריך לקדם את החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון, שהמשמעות שלו היא החזרת חופש התנועה לישראלים בישובי צפון השומרון שנעקרו בגירוש ותיקון העוול.

אנחנו מצפים מראש הממשלה להודיע בקולו שהחוק לביטול חוק ההתנתקות ייכנס לקווי היסוד של הממשלה כפי שביקש איחוד מפלגות הימין ובצדק. יידע ראש הממשלה כי חברי הכנסת, שרי הממשלה, אלפי מגורשים והעם בישראל מחכים למוצא פיו בעניין זה. מעבר לעוול כלפי המגורשים שצריך לתקן יש כאן אמירה ברורה של המדינה: ניסינו, חוטפים טילים, אז איפה שאפשר לתקן, נתקן. ההסתתרות מאחורי גבם של האמריקאים בסוגיה כזו חשובה, איננה מתקבלת "

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
ביבי מחזיר את שטחי ארץ ישראל!!! זאת מכירת
שלומיתי | 13-05-2019 17:09
המולדת!!!
2
כל הכבוד על הנחישות של דגן ואיחוד מפלגות הימי
ליאת פרידמן | 13-05-2019 17:10
אנחנו מרוצות מהנחישות.
3
נתניהו לא יבטל שום חוק. גם לא יחוקק שום חוק.
י | 13-05-2019 17:11
רק אם נכריח אותו (כמו חוק הלאום) ואז הוא יפיל אותו בבגץ (שהוא זקוק לו כדי להפיל חוקים וכדי לפנות מתיישבים יהודיים).
4
חוק
התמים | 13-05-2019 17:14
ההתנתקות מצפון השומרון אולי חשוב אולי לא. אבל, החשוב הוא שהמדינה הולכת לקראת מכירת חיסול כי לנתניהו חשוב חוק אחד : חסינות. כדי לקבל חסינות ולהימלט מדין פלילי מוכן נתניהו לשרוף את המדינה. לתת לחרדים מה שירצו, להרוס את מערכת המשפט והמשטרה, לסרס את תפקיד היועמש, למכור את הבטחון , לחסל את מדיניות הרווחה ובקיצור להפוך את ישראל לדיקטטורה נחשלת . כל אזרח בר דעת צריך לפקוח עיניים ולהתקומם. בית המשפט הוא המחסום בפני שרירות השלטון - החלשתו תהפוך אותנו לדמוית דמוקרטיה, כמו תורכיה, איראן ומדינות דרום אמריקניות מסוימות. אל תתפתו לסיסמאות על משילות. משילות קיימת. הבעיה היא בשרירותיות - וכאן צריך בגצ חזק.
5
עוצו עיצה ותופר דברו דבר ולא יקום כי עימנו אל
רות אסולין | 13-05-2019 17:20
קחו לכם דברים ... לקרא ספר דברים שלם כל שבת ותיזכו לראות את ארץ ישראל שלמה ללא היתנתקיות ללא פינויים ללא הרס בתים עוד מעט נישאר רק מדינת תל אביב וגם זה לא ... להיתעורר מכתב שלוח הוא ספר דברים אשר הנימען קיבל לידיו ולא קורא ...נירדמים ...כנשר יעיר על קינו ...כך ה' משיק כנפיו ברחמים כדי שנבין שהכל מאיתו והוא מחכה שנביט אליו וניקרא בשמו ...אבא !
6
אם נתניהו לא רוצה שאות הקין ההיסטורי הזה
המוציא לאור | 13-05-2019 17:27
האות קין שמעניין את ביבי עכשיו זה איך לא לישון במעשיהו או ליד שרה הוא מסוגל להחזיר את ירושלים גם המערבית וגם המזרחית רק לא למעשיהו
7
תפנו לטראמפ או לשגרירות האמריקאית
רק בתאום עם ארה"ב | 13-05-2019 17:42
אין ולא היה נשיא כל כך טוב לישראל כמו נשיא ארהב הנוכחי. ולא צריך להיות כפויי טובה ובטח לא להרגיז אותו. וגם צריך לבדוק האם יש תועלת בטחונית מהמהלך או נזק או שאין השפעה.
ולמרות
התמים | 13-05-2019 21:33
העובדה שטראמפ הוא הנשיא הכי אוהד ישראל - עוד בטרם התפרסמה תוכנית השלום שלו המלואה , וכבר הימין מתארגן לסכל אותה. פחד איום ונורא מהשלום. מי היה מאמין שמתפללי שלוש פעמים ביום עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו- כך פוחדים מתוכנית שלום. ואחר כך אומרים שהערבים לא רוצים שלום....בושה וחרפה שלכך הגענו.
8
מה קרה? שטחי הגולן זה יותר מדי בשביל הארץ
שלומיתי | 13-05-2019 19:00
הקטנה שלנו? צריך להחזיר את צפון השומרון???
9
לבטל גם את יציאת מצריים!
לחשוב בגדול | 13-05-2019 19:43
וגם את כלות בבל!
10
וגם אני אומר שצריך לפרק את הליכוד
קאטו הזקן | 13-05-2019 22:37
בגין - סיני, שרון - גוש קטיף וצפון שומרון, ביבי - חברון. קבלו מדינה מהחרמון עד שארם א-שייך והחריבו שני שליש!