הליכוד: "הפרסומים על המו"מ- פרשנות מטעה"

בליכוד הגיבו לדיווחים בתקשורת על המו"מ הקואליציוני- שלדבריהם כללו גם הצעות שלא נידונו: "הפרסומים הם פרשנות מגמתית ומטעה שנועדו למנוע את החזרת האיזון בין הרשות המחוקקת לשופטת"

הליכוד: "הפרסומים על המו"מ- פרשנות מטעה"
  (צילום: מארק ישראל סלם\POOL)

בליכוד הגיבו הבוקר (שני) לפרסומים השונים בתקשורת על התנהלות המשא ומתן הקואליציוני וההצעות שנידונו בפגישות עם נציגי הסיעות. לדבריהם, הפרסומים כוללים גם הצעות שלא עלו כלל במשא ומתן.

"במסגרת המשא ומתן הקואליציוני עולות הצעות שונות על ידי השותפות הקואליציוניות של הליכוד, לרבות בתחום השבת האיזון בין הרשות המחוקקת לרשות השופטת" נאמר בהודעת המפלגה. "הפרסומים הסנסציוניים בתקשורת כוללים גם הצעות שלא נידונו, ופרשנות מגמתית ומטעה שנועדו למנוע כל ניסיון להחזיר את האיזון בין הרשות המחוקקת שנבחרה על ידי העם, לבין הרשות השופטת".

עוד ציינו כי "העיקרון שימשיך להנחות את הליכוד הוא שמירה על בתי משפט עצמאיים וחזקים, אך אין זה אומר שבית המשפט הוא כל יכול".

כזכור, אמש דווח באתר וואלה כי מפלגת השלטון לא תקדם חקיקה נגד היועץ המשפטי לממשלה במשא ומתן הקואליציוני, זאת כדי לנסות לקדם את פסק ההתגברות וגם כדי שהדבר לא יתפרש כנקמה במנדלבליט אל מול חקירות נתניהו. עם זאת, גורמים בליכוד לא הכחישו כי עלתה דרישה לקדם רפורמה בתפקיד היועץ המשפטי לממשלה על ידי נציגי איחוד מפלגות הימין.

הרפורמה בתפקיד היועץ המשפטי לממשלה תכלול את פיצול תפקידו כנציג הממשלה בבג"ץ אל מול ייעוץ משפטי לממשלה, וכך תבוטל סמכותו להופיע בבג"ץ. בליכוד חוששים ליוזמות קיצוניות במערכת המשפט שיתפרשו כגל אקטיבי נרחב מדי כמו פסקת ההתגברות ורפורמה בתפקיד היועמ"ש, ויתמקדו לפי הדיווחים "בשניים שלושה דברים. אנחנו עדיין מתלבטים במה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
מה הפחד ואם כן הולכים לעשות שינויים אז תעשו ת
דנה | 13-05-2019 9:21
תתחילו לשלוט זה מה שהם מצפה מיכם תפסיקו לחשוש מקורת ומהתקשורת קצת אומץ!!!
אין אמון בממשלת שוחד מרמה והפרת אמונים..
מחללי שם שמים ברבים. | 13-05-2019 14:34
חרפה שכיפה סרוגה שותפה לקבירת עם ישראל בשחיתות..
עפ"י התאוריה אולי בתי המשפט היו אמורים לשמש כ
אתה תמים או מתחפש ל- | 13-05-2019 13:55
מערכת ביקורתית על השלטון. במדינת ישראל מערכת המשפט נטלה את השלטון בפועל כמועצת אייטולות ומעבירה את כל פעולות הממשלה והכנסת דרך מסננת הערכים של השופטים ומיישמת את אג'נדת השופטים כהמילה האחרונה של הביצוע. בבחירה בין שלטון אוטרכי של שופטים שהעם לא בוחר ולא מעונין לתת להם מנדט לשלוט בהם וליישם את השקפת העולם האישית המצומצמת לבין שלטון שנבחר עי העם, והעם יכול להחליף או להשאיר עדיפה לעין ערוך האפשרות השניה. אין מה לתת לשופטים כח כי הם ימעלו בו
הרי
התמים | 13-05-2019 11:56
כל עניין בתי המשפט כמערכת ביקורתית על השלטון ( וזה תפקידו של בגצ והדומים לו בכל העולם ) הוא לרסן את מערכת השלטון, ולא לאפשר לה לפעול באופן דורסני הפוגע באזרחים. כל מי שטוען שעל השלטון לשלוט ללא מגבלות וללא התערבות בגצ - מביא לדיקטטורה. זה בדיוק ההבדל בין מדינה דימוקרטית למדינה דיקטטורית שבה השלטון הוא כל יכול ובתי המשפט הם בובות של השלטון. ראו מה קורה סביבנו או במדינות כמו טורקיה, איראן ומדינות מסוימות בדרום אמריקה, שלא לומר מדינות טוטאליטריות . בתי המשפט אינם שופר של השלטון ואמורים להיות כפופים לחוק ולא לאינטרסים פוליטיים.
מכבי צהוב
גדעון וייס | 13-05-2019 11:05
אשריכם ישראל יהודים שהארץ היא עיקר בלי עקיצות אמיתיים
2
רק נתניהו עד במאת המשיח !!
עם ישראל ינצח | 13-05-2019 9:22
להחזיר את בתי המשפט למקומם !! ולא להתערב בשום פנים ואופן ברשות המחוקקת כי אף אחד מהעם לא בחר בהייטוטלות האלה הגיע הזמן לעשות סדר בשחיתות השולטת !! שם !! אם אלה הם השופטים מה יאמרו אזובי העם....
3
הקוחאליציה
אבי | 13-05-2019 9:26
אתם בליכוד עושים תוכניות בשקט?תדעו לכם שכל מי שישים יד כנגד רשות השופטת יהיה מואשם בקשירת קשר לשיבוש הליכים ואתם תואשמו כמי ששותף לביצוע פשע נגד ביטחון המדינה?והכל כדי לקבל שרים בממשלה ?דעו לכם שמי שרק יחתום על דברים כאלה שלא מתפלא למה מואשם בעבירה פלילית משמעותית ?
4
איזון
דורון | 13-05-2019 10:30
כיצד אפשר לאזן בין צבע לבן ושחור? צבע אפור אינו התשובה.
5
מכבי צהוב
גדעון וייס | 13-05-2019 11:03
למה פוצעים את בגץ כי הוא חד צדדי חושב עולם לא ישראל מבינים לא ישנו אותו רק שותפות משותפת נגדו כראוי בשלטון דמוקרטי לא עולמי שיקרי מבינים כסף לא העיקר בין אדם שכנו אשתו