אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גזענות הפוכה: ההגירה מאתיופיה הפכה להיות עסק

הגירה מאתיופיה הפכה להיות עסק שממנו מתפרנסים הרבה עסקנים: מיסיונרים, נוצרים ועוד צריך לתת להנהגת ביתא ישראל, ובשיתוף הרבנות הראשית, לבדוק כל בקשה ולעצור את הגירה המונית

גזענות הפוכה: ההגירה מאתיופיה הפכה להיות עסק
  אילוסטרציה ( Photo by Miriam Alster/FLASH90)

הציונות הדתית הייתה רוח החיה בקליטתה והשתלבותה של קהילת ביתא ישראל במערכת החינוך. אך רבני ערים כרסמו זאת בהתנהלותם חסרת תקינה כלפי זוגות שמבקשו למייסד את זוגותיהם כדת משה וישראל

קהילה ששמרה בקנאות רבה על יהדותה לאורך שנות גלות, הפכה לשק החבטות של מאבקי כוחות פוליטיים בין הציונות הדתית ולבין העדה החרדית. קהילת ביתא ישראל שנפלה קורבן לגחמות פוליטיות בין הזרמים אלה הפכה לקורבן שתוצאותיו של המאבק הפוליטי הותירו אחריו צלקות אצל קהילת ביתא ישראל, ועדיין לא הגליד

על פניו נראה שהנהגה הפוליטית הנוכחית של הציונות הדתית תהיה קשובה יותר ותדע לשתף את הנהגה הרוחנית של קהילת ביתא ישראל הקייסים שהם קרן אור של הקהילה בכל היבט דתי ,חברתי חינוכי ועוד.

לאחר עליית קהילת ביתא ישראל לישראל ככל היהודים על פי חוק השבות, התעוררה בעיה שאלפי נוצרים מאתיופיה ביקשו לעשות עלייה בטענה שהם צאצאי היהודים שהמירו את דתם במאה ה-19.

מסחטה רגשית

המדינה שלא הבינה את ההשלכות הבקשה להגירה, הקים את ועדת אליקים רובינשטיין בשנת 1991 והחלטה על הגירה של 3000 איש שלא נמצאו כיהודים בבדיקת הקייסים שהיו אז אמונים על בירור יהדותם של יהודי אתיופיה .

החלטה זו יצרה פרצה שהפכה עם השנים למסחטה רגשית לעוד אלפי הגירות שעד עתה ממשיכות לייצור בעיות תדמיתיות לישראל בעולם היהודי מחוסר מודעות והבנת הנרטיב הגירה.

הגירה מאתיופיה הפכה להיות עסק שממנו מתפרנסים הרבה עסקנים: מיסיונרים, נוצרים, יהודים משיחים בארה"ב ועוד, תוך עיוות העובדות השקופות.

בשנים האחרונות הרבה אנשים ביניהם רבנים שחיברו דוחות בשליחות המדינה לאחר ביקור שערכו באתיופיה וקבעו חד משמעית שלא מצאו שום זיקה בין יהודי אתיופיה לאלפי הנוצרים שמבקשים לעשות עלייה, שינו את דעתם, בגלל שלא עמדו מול פיתויים כלכלים שהוצעו להם. כיום הם פועלים הפוך מדוחות שחיברו ממריצים אנשי ציבור ועוד לפעול להמשך הגירה הנוצרית מאתיופיה.

סכנת קיומה של קהילת ביתא ישראל

אם ישנם אנשים שטוענים שהם בעלי זיקה קהילת ביתא ישראל, צריך לתת להנהגה הרוחנית וזקני ביתא ישראל, ובשיתוף משרד הפנים, הרבנות הראשית, לבדוק כל בקשה ולעצור את הגירה המונית, בכך למנוע סכנת קיומה של קהילת ביתא ישראל ההיסטורית.

אורי קונפורטי שליח הסוכנות היהודית לאתיופיה בין ה-2008-2004 חיבר ספר בשם : ציונות הפוך על הפוך, בספרו משרטטת מציאות מדאיגה ומחרידה שמקבלי החלטות מודעים לה, אבל מפחדים להביע את התנגדות להמשך הגירה, בשל הפחד שמא יואשמו בגזענות בגלל צבע עורם של מבקשי הגירה שמנצלים את צבע עורם למאבק ,ולמרות שבסיפור הזה יש גזענות הפוכה, שלא תתרחש בשום מדינה אחרת.

המדינה בנדיבותה המציאה להגירה הנוצרית מאתיופיה את חוק הכניסה ודרכו הם מגיעים לישראל, עם נחיתתם בישראל, הם מחויבים לעבור גיור מלא כתנאי לקבל אזרחות ישראל. הרי כל מי שהוא יהודי ועולה מתוקף חוק השבות עם נחיתתו בשדה התעופה מקבל אזרחות ישראל.

כאן, הרבה בעלי אינטרסים כלכלים ומיסיונרים נוצרים מעורבים ולכן, האסטרטגיה היא לסחוט את המדינה ע" פיצול משפחות וצילום נוצרים עם סממנים הכי מובהקים לעם היהודי ולטעון גזענות ולמרות בסיפור הזה, הכול פוך.

כעת, על הנהגה הציונית הדתית לשבת על המדוכה ולקבל החלטה הגיונית ויהודית. עד כאן לשקר הנבזי שמבזה את יהדותנו ועמנו.

הכותב הוא: חוקר מורשת יהדות אתיופיה , מנחה קבוצות בחברה מרובת תרבויות ,פובליציסט .בנה של קהילת ביתא ישראל הנצחית.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
חייבים להפסיק את הבאת הפלשמורה!
דוד | 13-05-2019 13:55
בטיפשותינו הרבה, הבאנו ארצה קרוב ל-50000 אלף גויים גמורים. מדינת ישראל תחרב בקצב הזה, אם לא יפסיקו את הבאת הגויים הללו. כל פעם אומרים שמדובר בקבוצה האחרונה, אולם המחנות מתמלאים מחדש בגויים הגמורים הללו. הם באים ארצה, ומקבלים סלי קליטה והנחה בקניית דירות בשווי מליארדים, בעוד בנינו מתקשים בקניית דירה לעצמם.
2
אבא שלך היה נוצרי
אתה משקר | 13-05-2019 20:40
אתה זה הלא רוצה להעלות אותם בגלל אינטרסים פוליטיים שלך
פלשמורי, נעלבת?
פלשמורה=צבועים | 15-05-2019 15:55
תחזור לאתיופיה. מחר תתאסלם, כי זה יהיה נוח? אתם חתיכת צבועים, המשנים דת בעבור איכות חיים. אין דבר שפל מזה.
3
אסור להתחתן אתם. 30 אחוז מהם ממש גויים
עידו 2 | 13-05-2019 20:47
יש לפעול במהירות להחזרת 30 אחוז מהאתיופים חזרה לכפרים מהם באו