"טיפול ללא תרופות": כנס הפרעת קשב וריכוז

גישות חדשניות ומניעה וטיפול ללא תרופות להפרעות קשב וריכוז יוצגו בכנס מיוחד שיתקיים שבוע הבא ביום שישי בבוקר: "הכנס ינסה להפוך את הקערה הקונבנציונלית על פיה ולהציג זוויות מבט אחרות ומאוד מעצימות"

"טיפול ללא תרופות": כנס הפרעת קשב וריכוז
  צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

בסוף השבוע הבא, ביום שישי – י"ט אייר (24.59) ייערך כנס הפרעת קשב וריכוז שיציג גישות חדשניות, ומניעה וטיפול אלטרנטיבי ללא תרופות. אם הילד שלכם מאובחן ונוטל תרופות או ששקלתם איבחון וטיפול ולא יודעים מה לבחור – הכנס הזה הוא במיוחד בשבילכם.

הכנס יתקיים במרכז דוהל בתל אביב בין השעות 8:30-14:30, ויציג שורה של מרצים יחד עם כלים מעשיים להתמודדות בהפרעות קשב וריכוז ללא תרופות וללא מרשמים.

מאחורי הקלעים מסתתר סיפור אישי של חברת "אומגה 3 גליל" שאמונה על הכנס, מיסודם של אורנה וגיא בן צבי שהוקמה בעקבות החלמתו של בנם מתסמונת טורט לאחר טיפול באומגה 3 משמן דגים ותזונת אומגה. הרפואה הקונבנציונלית לא הצליחה להתמודד עם תסמונת הטורט של בנם וטיפלה בסימפטומים בלבד. לאחר שלא הרימו ידיים, ובעקבות מחקר וחיפוש עקשני הם מצאו מזור לבנם, ובעקבותיו גם לסייע למשפחות רבות נוספות.

"כשאנחנו יצאנו למסע לא היה מי שילווה אותנו", נכתב בדף חברת "אומגה 3 בגליל", "לכן הקמנו את החברה שהיא כתובת להורים ומטפלים וכל המבקש חיים ללא תרופות".

כנס הפרעת קשב וריכוז | 24.5 מרכז דוהל תל אביב 8:30-14:30 | גישות חדשניות ומניעה וטיפל אלטרנטיביים ללא תרופות | הנחה לגולשי סרוגים  לחצו כאן >>

חיים ללא תרופות. צילום אילוסטרציה שאטרסטוק

כנס הפרעת קשב וריכוז | גישות חדשניות וטיפול ללא תרופות

הכנס מחולק ל-3 חלקים במהלך היום עם שורה של מרצים, פאנל שאלות ותשובות, וכלים מעשיים מול מערכת החינוך (לו"ז מלא יצורף בסוף)

התכנסות 8:30-9:00 | דברי פתיחה מהמנחה שי גולדן, סופר ועיתונאי 9:00-9:10

חלק ראשון: המגיפה שאינה מגיפה | 9:10-9:30 רותם אליזרע – כתב הבריאות של ידיעות אחרונות, "הפרעת קשב לכול" | 9:30-10:00 ד"ר מיכאל אבולעפיה -פסיכיאטר ילדים ונוער, "תרופות הן לא גזירה משמיים – טיפול שורשי בקשב וריכוז" | 10:00-10:30 נוה צור – שחקן, מוזיקאי ויוצר, "לנצח את הסטטיסטיקה – הולך עם הלב".

הפסקה 10:30-11:00

חלק שני: רגע לפני – משולש הזהב לטיפול | 11:00-11:30 גיא בן צבי – מנכ"ל ומייסד אומגה 3 גליל, "תזונה היא מילה יפה לאוכל" | 11:30-12:00 אסף פסטינגר – דיאטן קליני וספורט, "זה (לא) רק ספורט" | 12:00-12:30 ד"ר זיוה שגיא – דוקטור לפסיכולוגיה ומאמנת אישית לקשב וריכוז "רגשות ומחשבות".

הפסקה 12:30-13:15

חלק שלישי: כלים מעשיים למול מערכת החינוך | 13:15-13:45 מיכל יושינסקי – יועצת חינוכית, "הפרעת קשב במפגש עם המערכת החינוכית" | 13:45-14:30 פאנל שאלות ותשובות בהשתתפות המרצים.

הכנס יתקיים במרכז דוהל, רחוב התקווה 76, תל אביב בתאריך 24.5 בין השעות 8:30-14:30 | הנחה לגולשי סרוגים  לחצו כאן

ספר חדש "הפרעת קשב – רפואת יתר" תרגום עברי לספרו של העיתונאי אלן שוורץ שיושק בכנס.

הפרעת קשב, היפראקטיביות, תופעות לוואי? כך נמנעים מריטלין

גיא בן צבי- מייסד ומנהל מקצועי של אומגה 3 גליל, יזם ואיש הייטק וטייס חיל האוויר לשעבר מסביר על הכנס וכי בעוד מספרי האבחונים והתרופות נוסקים – רבים לא יודעים שאפשר אחרת.

גיא בן צבי, מייסד ומנהל מקצועי של אומגה 3 גליל

היום בישראל כ-15% מהילדים מאובחנים עם הפרעת קשב וריכוז ומעל מיליון מרשמים בשנה לתרופות כגון ריטלין, קונצרטה, אדרל, ויואנס וכדומה. אלו מספרים חסרי תקדים שעולים משנה לשנה, כך שיש סיכוי רב שילדכם או אתם, או ילד או מבוגר שאתם מכירים, עוברים את זה.

סיכוי רב גם שנתקלתם בתופעות הלוואי המלוות לעתים קרובות את הטיפול התרופתי, בטווח הקצר או בטווח הארוך. במקרה הטוב אתם יודעים זאת, במקרה הפחות טוב אתם פשוט לא מודעים לקשר בין התופעה לתרופה.

לעתים מדובר בתופעות גופניות מובהקות כמו כאבי בטן, כאבי ראש או אבדן תאבון ולעתים בבעיות כמו דיכאון, טיקים או התקפי זעם.

לנוכח הקשיים שמעורר הטיפול התרופתי, רבים מחפשים חלופות טיפוליות, שיהיו לא פחות יעילות ויותר בטוחות. קיימות בעולם הטיפול חלופות רבות שכוחן טמון בגישה המעמיקה שלהן, המתייחסת להפרעת קשב לא כ"מחלה" שיש לה תרופה אחת, אלא כמגוון אתגרים העומדים בשורש המצב האישי והסביבתי של כל אדם. הגישות החלופיות מחפשות ומטפלות בסיבות לקושי ולא נותנות פתרון "פלסטר".

כנס גדול המיועד לבני משפחה של ילדים עם הפרעות קשב ינסה להפוך את הקערה הקונבנציונלית על פיה ולהציג זוויות מבט אחרות ומאוד מעצימות. הכנס כולו יוקדש לדרכים לטיפול ומניעה כאלטרנטיבות לטיפול התרופתי, ובכלים מעשיים להתמודדות.

לכנס זה חברו אנשי תרבות ועיתונות, אנשי חינוך וכמובן אנשי טיפול, ביניהם ד"ר מיכאל אבולעפיה, פסיכיאטר לילד ולנוער, אב ל 9 ילדים מהישוב עלי, אשר מציג גישה פסיכיאטרית שונה מהמקובל: מבחינתו תרופות אינן גזירה משמים והוא משתמש בטיפול שורשי ברוח היהדות להעצמת כוחות הילד וסביבתו הרבה לפני שפונה לטיפול התרופתי המקובל בפסיכיאטריה. בשל גישתו החדשנית עבודתו מבוקשת מאוד. בכנס הקרוב ב 24.5.19 בתל אביב תהיה הזדמנות פז לשמוע אותו ולשאול שאלות פנים אל פנים. עוד דוברים בכנס אנשי תרבות ועיתונות ידועים, אנשי חינוך וטיפול, כולם בעלי מבט מפוכח וגישה חדשנית, את כולם הקהל מוזמן לשמוע ולשאול שאלות.

הכנס יעסוק בדרכי התמודדות אפקטיביות ובטיחותיות, בדגש על השראה מניסיון אישי ומן המחקר.

בכנס תהיה ההשקה של הספר החדש "הפרעת קשב- רפואת יתר" מאת העיתונאי האמיץ אלן שוורץ, על מגפת הפרעת הקשב, בארץ ובעולם. בליווי חוברת "הפרעת קשב חלופות לתרופות- מטפלים מציעים אלטרנטיבות".

כנס הפרעת קשב וריכוז | 24.5 מרכז דוהל תל אביב 8:30-14:30 | גישות חדשניות ומניעה וטיפל אלטרנטיביים ללא תרופות | הנחה לגולשי סרוגים לחצו כאן >>

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
סוף סוף מנסים לעזור לילדים במקום לסמם אותם
שירה | 12-05-2019 23:17
מסכנים ריטלין זה סם ,הלוואי ויהיה פתרון