מלחמה: ביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון

נפתח קמפיין להעברת החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון. דגן: "זו השעה. אין זמן נכון מזה לתקן את העוול" כחלק מהקמפיין יוצג שלט אדום דוגמת השלטים בכניסה לשטחי A ועליו הכיתוב: "הכניסה ליהודים אסורה"

מלחמה: ביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון
  Photo by Olivier Fitoussi /Flash90

מגורשי חומש שאנור, ומועצה אזורית שומרון, לא מוותרים על ביטול חוק ההתנתקות. החל מהיום יפתחו בהובלתו של ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן – מגורש משא – נור בעצמו, בקמפיין הגדול ביותר שהיה עד היום בנושא, שמטרתו יצירת לחץ ציבורי על איחוד מפלגות הימין ועל בכירי הליכוד להכנסת החוק לביטול חוק ההתנתקות לקווי היסוד של הממשלה ולתנאי חיוני בה.

קמפיין שילווה את הקמת הממשלה. איחוד מפלגות הימין הכניס את הדרישה למשא ומתן הקואליציוני אולם מגורשי חומש שאנור רוצים לוודא שהדרישה גם תתקבל. כחלק מהקמפיין יוצג שלט אדום דוגמת השלטים האדומים בכניסה לשטחי A ביהודה ושומרון, ועליו הכיתוב: "השטח שלפניך הוא שטח בשליטה ישראלית מלאה – הכניסה ליהודים אסורה".

צילום באדיבות: המועצה האזורית שומרון

זאת במטרה להמחיש לציבור את האבסורד, של שטח שנשאר בשליטה ישראלית אך הכניסה אליו אסורה ליהודים בלבד. כפי שקרה בישובים חומש שא- נור גנים וכדים שפונו בהתנתקות.

ובהמשך פנייה לציבור לפעול מול השרים ומפלגות הימין לבטל את חוק ההתנתקות ואת האבסורד שנוצר שם. הקמפיין יכלול מודעות, פעילות פוליטית ופגישות ופעילות שטח ציבורית גדולה, שעליה לא פורט כרגע אבל כפי הנראה מדובר בפעילות גדולה של אלפי אנשים.

"אין זמן נכון מזה, לתיקון העוול אחת ולתמיד" אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון "מורכבת בימים אלו הממשלה הלאומית ביותר שהייתה אי פעם למדינת ישראל, ממשלה שאין בה אחד שמוכן לומר שההתנתקות לא הייתה טעות, הממשלה הזו צריכה לבטל את חוק ההתנתקות בצפון השומרון, ואין סיבה שהנושא הזה לא ייכנס לקווי היסוד של הממשלה. על האג'נדה הזו הממשלה הזו נבחרה ועליה לממש את האג'נדה הזו בפועל"

4 הישובים שנעקרו בהתנתקות בצפון השומרון: גנים כדים חומש ושא – נור, נשארו בשליטה ישראלית מלאה בניגוד לגוש קטיף, אולם בשל חוק ההתנתקות אסור לישראלים להכנס למקום. מגורשי חומש שאנור ומועצה אזורית שומרון מבקשים להחזיר את חופש התנועה לישראלים במקום. הצעת החוק הזו עלתה בכנסת הקודמת ובזו שלפניה. והיא תוגש גם בכנסת הזו. הפעם כדי לעבור.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
דגן.יוסי דגן
ס.חכם | 12-05-2019 14:16
ביום העצמאות קיימו צאצאי ערביי 48 כנס ענק בדרישה לחזור לכפרים של 48. הממשלות העלובות שלנו טומנות ראש בחול וחולר של גבעת חלפון. תבטלו את ההתנתקות הארורה. מייד
2
חוק ההתנתקות
בנימין זהר | 12-05-2019 14:42
זוהי הזדמנות מצוינת בעידן טראפ לתקן את הטעות הגדולה של החוק
3
תותחים.
אם בישראל | 12-05-2019 15:02
טוב שיש אנשים כמוכם, איכפתיים ואוהבי הארץ כמו יוסי דגן ויהודים יקרים שטורחים כבר שנים... כדי לחזור לש-נור ובכלל, לכל חבלי ארצנו. בלעדיכם, כל הארץ כבר היתה נמסרת לערבים. חוץ מתל אביב כמובן. חחחח
"אתם מכעיסים בלא אל אז הוא מכעיס בלא עם
רות אסולין | 12-05-2019 18:40
הלואי והיו עושים תשובה כל הארץ כולל עד הפרת והחידקל יהיו של עם ישראל ולא הארץ מקיאה אותם
4
ביטול הוק ההיתנתקות_ביטול חוק הבחירות לכנסת
ראובן | 12-05-2019 15:20
מבוקש לבטל את חוק ההיתנתקות חוק הבחירות לכנסת .לבטל את חוק העונשין על רצח שנאסר עולם לא יחול על יהודי שהורג ערבי פלשתינאי והעונש המקסימלי יהיה6 חודשים עבודות שירות.ובא לציון גואל.
5
ביטול הניתוק
מאיר פרידמן | 19-05-2019 19:23
אזרח ותיק מבקש לבטל הניתוק