אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כישלון מהדהד של השב"כ ופרקליטות המדינה

הסדר הטיעון עם הקטין א' בפרשת דומא, מלמד כי כל הביקורת על השב"כ והפרקליטות היו מוצדקות. בכלל, מתחיל להסתמן דפוס פעולה של חשיפת פענוח פרשייה בקול תרועה רמה, שמסתיים בקול ענות חלושה ובזיכוי מביך לפרקליטות

כישלון מהדהד של השב"כ ופרקליטות המדינה
  (צילום: תומר נויברג/פלאש90)

הסדר הטיעון עם הקטין א' בפרשת דומא, מלמד כי כל הביקורת על השב"כ והפרקליטות היו מוצדקות.

בסופו של יום, חוקרי המחלקה היהודית בשב"כ עינו קטין במשך ימים ארוכים והוציאו ממנו הודאה במעורבות ברצח, בה השתמשו כדי להאשים את עמירם בן עוליאל ברצח בו נספו בני משפחת דוואבשה. בסופו של יום, בית המשפט ביטל את ההודאות שניגבו בצורה אכזרית ומיותרת, וגם סעיפי האישום נגד הקטין הוסרו כולם בנוגע לפרשה המדוברת.

אחרי ארבע שנים מהיום בו נשרף הבית בכפר דומא, עד כה – תיק הרצח שפוענח על ידי השב"כ, וקיבל אישור למהלכים לא חוקיים מצד אנשי מערכת המשפט מפרקליט המדינה ועד שרת המשפטים שגיבתה אותו. התיק הזה הולך וקורס, צעד אחרי צעד. למעשה, בידי הפרקליטות כרגע נמצא רק עמירם בן עוליאל, שנמצא בבידוד כבר שלוש שנים וחצי, ופסק הדין בעניינו לא נראה באופק.

למזלם של שני המעורבים בפרשה, התגייסה המשפחה לסייע להם באמצעות עורכי דין יקרים, שלא פחדו להילחם במערכת המשומנת של הפרקליטות ובשירות הבטחון הכללי, שנדמה כי הרשו לעצמם הרבה מעבר למה שמותר, כדי להשיג את המטרה שסומנה מראש – הרשעה ברצח. רק לאחרונה חזרה בה הפרקליטות מכתב אישום בהצתת כנסיה נגד ינון ראובני שכבר יושב בכלא על שריפת כנסייה אחרת, ומתחיל להסתמן דפוס פעולה של חשיפת פענוח פרשייה, שמסתיים בקול ענות חלושה ובזיכוי מביך לפרקליטות.

קריסת התיק בדומא, יכולה ללמד על גורלו של צ' הקטין שהואשם בהריגת הערבייה באמצעת יידוי אבן, כשגם שם התגלו ממצאים חריגים כמו סימני דנ"א על האבן שהושלכה לעבר המכונית. משפטו עדיין מתנהל, אבל הספקנות כלפי השב"כ, בקרב פעילי ימין, מתחילה לחדור גם לאנשים 'ממלכתיים'.

בשיא פרשת העינויים, החליטו בבית היהודי לגבות את השב"כ בגביית העדויות, וזכורה אמירתו של השר נפתלי בנט, "למי אתם מאמינים: לאיתמר בן גביר או לאיילת שקד?", בלי קשר לתוצאות הבחירות, ביום בו מזוכה הקטין מאישום הרצח, ניתן לומר שגם בפרקליטות יודעים לתת תשובה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
תשלחו למקור ראשון
שילה | 12-05-2019 13:36
שי ניצן היתמם שם איך סתם נטפלים לפרקליטות
4 מאנשי השב''כ שעינו מתנחלים חלו בסרטן
עידו 2 | 12-05-2019 14:04
ועוד ידו הנטויה של הבורא. א-ל נקמות ה' א-ל נקמות הופיע
2
מענה
אבי | 12-05-2019 13:49
חבל מאוד שמענים ילדים. היום הם מחושלים. זה טוב ולא. ויתכן שמי ששרף זה סכסוך שכנים כמובן ערבים. וישר להאשים צד מסויים. חבל וכל הכבוד שנתתי ואמון יורד לטימיון.
3
לתרגם ולהפיץ ברשת, שכל העולם ידע
לתרגם ולהפיץ | 12-05-2019 14:15
כשם שהפרסום על הפרשה ההזויה היה בכל העולם, כשבעלת חנות לא נתנה לנו שירות באותו יום, כי היא החליטה שכולנו דומא!!!
4
בישראל החוק תומך בכהניסטים
מאגיסט במיל | 12-05-2019 14:33
טרור יהודי זה סרטן בגוף הדמוקרטיה
יהודי
שמולן | 13-05-2019 11:01
תומך טרור מה אתה מבין ערבי יותר טוב ממך זבלון מושחת
סרטן
איש אמת | 13-05-2019 7:38
סרטן בראשך.
5
ניסיון יפה, אבל האמת פשוטה. העבריין הודה
דורלקס סדלקס | 12-05-2019 23:51
הודה בחקירה והודה בבימש. עכשיו עושים ספין, אבל העובדות תקועות לכם עמוק בגרון. הוא הודה בבימש בדיוק במה שבו הודה בחקירה, אז איפה העינויים??? גידלתם רוצחים. גידלתם אנשים ששרפו תינוק עם הוריו, ועוד רבים6רבים שתומכים בנם. תסתכלו במראה.
יודעים שהשריפה הייתה חיסול פנימי!
אבי | 13-05-2019 8:57
אתה שפן פחדן. אולי גם מוסלמי בזוי. בכל מקרה יש בורא לעולם. איזה מזל
גידול רוצחים
איש אמת | 13-05-2019 7:40
דורקס, זה שם ממוצא גרמני? בכל אופן, רוצחים לא גידלנו, אבל בוגדים כמוך כן לצערי. וגם מכם נפטר בעה
6
במחלקה היהודית יש עבריינים!
אבי | 13-05-2019 8:53
חבל מאוד שבמחלקה חשובה כל כך מעסיקים עבריינים קטנים. ובכלל הריקבון במערכת המשפט אין פוצה פה ומצפצף. דואגים לרווחת המחבלים הבזויים בכלא ולא דואגים לילדינו שלא עומדים דום למניפולציות של השלטונות....
7
אם זה נכון חייבים וועדת חקירה
יניב | 13-05-2019 9:19
לא יתכן שרשויות החוק מעל החוק