היועמ"ש: "פרקליטי נתניהו סרבו לקבל חומרי חקירה"

בהודעה שיצאה ממשרד המשפטים דוחה היועמ"ש אביחי מנדלבליט את בקשת דחית השימוע של פרקליטי נתניהו ואף מציין כי הם סרבו לקבל את מכתבו של היועמ"ש ואת חומר החקירה שצורף לו

היועמ"ש: "פרקליטי נתניהו סרבו לקבל חומרי חקירה"

בהודעה שנמסר ממשרד המשפטים דוחה היועמ"ש את בקשתם של פרקליטי ראש הממשלה בנימין נתניהו מערב יום הזיכרון לדחות את השימוע, "לעניין זה היועץ המשפטי לממשלה הבהיר כי קיים קושי רב בטענה בדבר היקף חומרים גדול או בדבר הזמן הרב הדרוש ללימודו, שעה שהיא נטענת ממי שבחר משך תקופה כל כך ארוכה שלא לקבל את חומר החקירה ולהתחיל לעיין בו".

עוד נמסר מהיועמ"ש היום (ראשון), "לשם קידום הליך השימוע בתיקי החקירה הנדונים, ביחס לכל אחד מהחשודים, הועתקה ליבת חומר החקירה שנאספה בהם על גבי מדיה מגנטית, וזאת על מנת להקל על התמצאות החשודים בחומר החקירה ולחסוך בזמן העתקת החומרים. המדיה המגנטית, אשר הועברה לחשודים האחרים זה מכבר בהתאם לבקשתם, צורפה כעת גם למכתבו של היועמ"ש, לעיון ראש הממשלה.

לאור כל האמור, ומשהועברה ליבת חומר החקירה לעיון באי כח ראש הממשלה כאמור, נתבקשו האחרונים לתאם מועד לקיום השימוע עד ליום 20.5.19.

נציין כי לפני זמן קצר הגיע שליח מטעמנו למשרדו של עו"ד תל-צור, אך במשרד סרבו לקבל את מכתבו של היועמ"ש ואת חומר החקירה שצורף לו. סירוב זה הינו תמוה. בנסיבות אלה, שוגר המכתב אל עורכי הדין גם באמצעות דוא"ל. היועץ המשפטי ישקול את צעדיו בהתאם".

עוד מסר היועץ המשפטי לממשלה בתשובתו, כי "הוא רואה חשיבות רבה בקיום הליך השימוע, וכפי שנמסר לא אחת – ככל שההליך אכן יתקיים, בכוונתו לקיימו בלב פתוח ובנפש חפצה".

ועל אף שביקר את הטענה של היקף החומרים אמר "עם זאת, מובן כי הסנגורים רשאים לבקש בקשות שונות בקשר להליך השימוע, והדברים יישקלו לגופם בשים לב למכלול הנסיבות, כפי שנעשה על ידי התביעה הכללית כדבר שבשגרה".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
תיק נתניהו
אבי | 12-05-2019 11:50
מוזר שעורכי הדין לא הסכימו לקבל את חומר החקירה ?למרות שיועץ משפטי שלח להם את החומר .סירבו לקבלו?.זה מראה כמה שהם לחוצים למשוך זמן ?. עכשיו נראה מה יעשה היועץ המשפטי אחרי שלא הסכימו לקבל את חומר החקירה ?. זה כבר מראה על בעיה רצינית מצד נתניהו ?. מה הוא חושב לעבוד על היועץ למרות שהיועץ היה בצד שלו תקופה ארוכה ?. נראה שהיועץ תושש שאם תוקם ועדת חקירה כנראה שהיועץ הצטרך להיות מואשם בשיבוש חקירה והוא מתחיל לחשוש ולכן הוא עכשיו מתחיל לזוז לפני שיהיה מאוחר?. מה שמגאים פה שנתניהו לא עושה חשבון גם ליועץ? כי הוא הורגל לקבל יחס מיוחד מהיועץ?. כי הוא שם לב שהוא עלול להסתבך היועץ .ורק עכשיו ירד לו האסימון ?נקווה שהיועץ ימשיך בקו נקי מאשר הוא יכנס לתמונה כחשוד לשיבוש חקירה ?.בושה שכך מתנהג יועץ משפטי שעד לפני כמה שנים הוא היה יועץ של נתניהו בזמנו ?. זאת אומרת שיש ניגוד אינטרסים ?.זה הבעיה וצריך דחוף להקים ועדת חקירה מיוחדת לגבי הצוללות ושאר הדברים הנלוים אלים? בקיצור נתניהו מסובך עד לראש ?.ועוד דבר נתניהו משחק אותה שאין לו איך לשלם לעורכי הדין שלו?. קישקוש .הוא עשה ים כסף בכל הקומבינה של הצוללות?.ממש פגיעה בביטחון המדינה ?אין משהו אחר לומר .כל הסימנים והשקרים שלו מובילים רק למקום אחד ?.וזה שחיטוט ופגיעה בביטחון המדינה ?.עוד התבררו דברים שהמדינה תרעד לצערי ?.
סירוב
נגה | 14-05-2019 23:43
מה לא ברור לך. היועמש סירב לדחות כבקשתם. חשוב לציין שהבקשה היתה עפ דין.
2
בקשר ליועץ המשפטי
אבי | 12-05-2019 12:14
אני אבי אדם מהשורה מציעה ליועץ המשפטי?. מאחר ועורכי דינו של נתניהו לא הסכימו לקבל את חומר החקירה ?יש למצות את הדין כמה שיותר בחומרה? מפני שזה זילזול בכבוד היועץ המשפטי?. לכן לעשות הכל כדי שעניין נתניהו יבוא לדין?הוא סחב מספיק זמן כדי לקחת את חומר החקירה ?ומפני שלא נעדה כך לעשות הכל כדי שהאשמות נגדו יגיעה לסוף הסיפור האגום הזה ? אני רוצה לומר ליועץ. דא לך שכל העם מסתכל על ההתנהגות שלך כלפי נתניהו ורואים סחבת בכוונה תחילה ?.לכן אם כל הכבוד מייעץ לכבודו לעשות את עבודתו ביושר .כי העם לא מרוצה ממה שהוא רואה ושומע בזמן אחרון?. וגם איך שנתניהו סוחב אותך לתוך מלכודת שאתה עלול להסתבך בגדול?זו עצה מאדם פשוט מאד שרואה מה שחלק מהעם כנראה שלא רואה? ולכן תעשה את עבודתך ביושר? תודה רבה?.
3
יש
התמים | 12-05-2019 12:39
גבול לכל תעלול. החשוד ביבי נתניהו מנצל את מעמדו וכוחו למען האינטרס האישי שלו. יש גבול. התנהלותו מסריחה למרחקים. טובל ושרץ בידו : לא לוקח את חומר הראיות ואחר כך מבקש דחיית השימוע. כמובן, מיד יתגייסו לשירותו האמסלמים והביטנים למיניהם. יסבירו שהיה עסוק, היתה מלחמה, יש קואליציה להרכיב ובלה בלה בלה. אבל למה עורכי הדין לא לקחו את החומר ולמדו אותו בינתיים ? מדוע סירבו לקבל את מכתב היועץ ובמצורף לו החומר ? לטעמי עורכי הדין פעלו מחוץ למנדט המשפטי. לא היה כל נימוק מקצועי לפעול כפי שפעלו. כך פועלת מאפיה וכך פועל קונסיליירי ולא סניגור.
4
מנדלבליט
אמנון ש | 12-05-2019 15:39
בחיית מנדל.תן לביבי עוד10 שנים ואחר כך נעמיד אותו לדין.. כפופ.... לשימועעעעע...
ביבי
נורית | 13-05-2019 8:08
אין העמדה לדין הבנו יש חשדות חס וחלילה לא כתב אישום הבנו ראש ממשלה נבחר שוב למרות שידו היתה במעל אולי לא הבנו קשיים בהרכבת ממשלה מכל הסיבות הידועות לא הבנו דחיה של שבועיים מתנה מהנשיא גם זה קיבל נתניהו בקיצור אין כלום אבל יהיה הרבה מאוד מכיון שכל יום שעובר אנו נרמסים ונשחקים תחת גלגלי הדימוקרטיה שהיתה ונגוזה מתבזים ומתענגים על זרי האירועים קרי יום העצמאות האירוויזיון והארץ לא שקטה כלל בדרום וימים יגידו אל תוך ההמולה המטורפת אנא אנו באים !!
5
בג"ץ
אני | 13-05-2019 8:14
מה כל האנשים החכמים לא רואים שנהיה במדינה דיקטטור והוא עושה מה שנוח לו על מנת שלא יואשם. אין כבר בתי משפט השרים והממשלה קובעים הכל?
6
ביבי
אלי | 13-05-2019 14:52
ביבי מפחד. ואין לו זמן לקבל את הדין על מעשיו כי הוא עסוק בליקוקים של המיועדים להכנס לממשלה. וכן הפחד מגדעטן סער שעומד לרשות את מקומו
7
היועץ המשפטי לממשלה מנדבליט
משה | 13-05-2019 20:23
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדבליט מחפש רק את ראש הממשלה בנימין נתניהו ומקשה עלו .אבל את בני גנץ ואת רוני אלשייך על ה50.000000 מיליון לא פותח בחקירה משטרתית בזמן שזה שחיתות ציבורית ושלטונית איפה היועץ המשפטי לממשלה מנדבליט בראש שלו רק בנימין נתניהו.אביחי מנדבליט הציבור לא מתומטם העם רואה הכל אתה רודף את נתניהו