אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: טקס יום הזיכרון אמש בבני ברק

אתמול (ג) התקיימה עצרת ענק בהשתתפות יותר מ-1000 חרדים, לזכרם של חללי צה"ל. האירוע הוקדש לזכרם של חללי צה"ל החרדים ובתוכם משרתי הנח"ל החרדי הראשון, שהוקם בתחילת שנות ה-60 עד לאחר מלחמת יום כיפור, וחללי מסלולי השירות החרדיים הקיימים כיום בצה"ל

צפו: טקס יום הזיכרון אמש בבני ברק
  מתוך הטוויטר של ישראל כהן

אתמול (ג) התקיימה עצרת ענק בהשתתפות יותר מ-1000 חרדים, לזכרם של חללי צה"ל החרדים. חבר הכנסת יעקב מרגי מטעם סיעת ש"ס שהשתתף בעצרת, אמר כי "זהו יום היסטורי ומכאן אין דרך חזרה", הציבור קרא משניות ותהילים לזכרם של החללים, אמר קדיש, שר את המנון התקווה וסיים בשירת "אני מאמין". את העצרת יזמה עמותת "נצח יהודה" בתיאום עם משרד הביטחון ומנהלת החרדים בצה"ל.

האירוע הוקדש לזכרם של חללי צה"ל החרדים ובתוכם משרתי הנח"ל החרדי הראשון, שהוקם בתחילת שנות ה-60 עד לאחר מלחמת יום כיפור, וחללי מסלולי השירות החרדיים הקיימים כיום בצה"ל. בערב לקחו חלק ח"כ יעקב מרגי מש"ס, הרב אריה שטרן רבה הראשי של ירושלים, בני המשפחות השכולות, אנשי ורבני עמותת "נצח יהודה", חיילים חרדים ובוגרים, האגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון, נציגי צה"ל, רבנים ואישי ציבור.

קרדיט: נצח יהודה

חבר הכנסת מרגי, פנה למשפחות השכולות ואמר, "אין שיעור לחוב הכבד שחווים כולנו, אזרחי מדינת ישראל, לנופלים ולכם. חוב זה הוא נר לרגלנו, לא נחדל ולא נרפה לחפש, לרדוף אחר השלום שממאן לבוא." והוא התייחס לחללים החרדים, "כולם עולמות מלאים, כולם חלומות שנגנזו, כולם אהבות וגעגועים, וכולם יגון וכאב שלא נגמר".

קרדיט: נצח יהודה

דודי רוט, אחיינו של דוד אליהו פירסט ז"ל שנפל באסון נאות הכיכר, תיאר את אופי חייה של המשפחה בבני ברק, "למען חינוך הילדים התיישבו סבי וסבתי בעיר בני ברק , אני זוכר את סבי ז"ל שהיה קם כל בוקר בארבע לפנות בוקר לשיעור היומי, ואת סבתי שדאגה שדבר לא יחסר לו, הם הקפידו על קלה כבחמורה. מתוך תחושת אחריות ורצון לתרום, בנם – דוד אליהו התגייס לשרות קרבי במסגרת הנח"ל החרדי", רוט ציין כי, "הדור ההוא סלל את דרכינו בדם וביזע ובאמונה", והוא סיים בתחושת החמצה, "סבתי ע"ה חיכתה לעצרת הזו 48 שנה והנה רק עכשיו זה קורה, אך היא, היא כבר לא כאן לראות זאת".

קרדיט: נצח יהודה

הרב דוד פוקס, מרבני עמותת "נצח יהודה" וממייסדי הנח״ל החרדי (1999) אמר כי "האירוע היה מרגש ומכונן. זוהי הפעם הראשונה שחללי המסלולים החרדים זוכים להנצחה ראויה באירוע ממלכתי המותאם לציבור החרדי. יותר מאלף איש הגיעו להשתתף עם המשפחות השכולות באבלן מתוך תחושת שייכות עמוקה."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
יפה אבל חרדים יקרים תענו לי כנסו
גדי | 08-05-2019 12:37
כיום אתם כמליון איש כן תרבו שחיים בארץ האם לא הגיענהזמן שתקחו חלק ותשרתו ( לא חריגים ובודדים כיום ) אחרי שהציבור הכללי והדתי נושא בעול כבור דור שלישי ורביעי . בחרתם לגור כאן כפי שחשוב לכם לקבל זכויות ) שרים תקציבים השתתפות בממשלה וכו ) הגיע הזמן להשתתף בחובות אבל אנו לומדים תורה שערכה עצום? בסדר אבל מי כמוכם יודע שישו אחוז ניכר ( 30 40 אחוז) שלא באמת לומד . האמת אני לא מבין אייך אתם ישנים בלילה מצפונית ובמיוחד בימי הזכרון . כל כמה שנים ישנו מבצע או מלחמה לצערנו ואתם פשוט בבועה שלכם . בלי סיכונים בלי דאגה של ההורים האשה אודה לכם אם אקבל הסבר או תובנות
כהיום זה יום "אבל לאומי"… זה יום שיש הרבה צער
זה | 12-05-2019 17:49
כהיום זה יום אבל לאומי… זה יום שיש הרבה צער להקבה בשמים!!! ידוע שעפ דעת תורה של כל מנהיגי ופוסקי הדור: הדבר הכי טוב בעולם בשביל החרדים, שלא לעמוד בצפירה במדינת השמד. הם החילונים העמלקים מסיונרים וכו' המבזים ומרחיקים את רוב העם מתורתו של ד' ית' שמו. ומאוד יזיק אם חרדי אחד יעמוד אפילו דקה לבטלה בשעת הצפירה!!! אנחנו הצדיקים של הדור, וכולנו גאים שלא נעמוד / ולא עמדנו בצפירה – של שמד בפועל ממש. כל הרבנים הצדיקים החכמים והאדמורים – לימדו אותנו לא לכבד את הרשעים!!! וגם אסור להתחנף לרשעים, כפי שלמדו חזל מן הפסוק: וְלֹא תַחֲנִיפוּ אֶת הָאָרֶץ… וגם לא לעמוד בצפירה של עבודה זרה רחל. לעמוד בצפירה אסור עפ הלכה וגם בגלל חוקות הגוים… ומשום כך אנחנו החרדים החכמים צדיקי הדור וכו' לא נעמוד אפי' דקה אחת, או חצי דקה למדינה המסריחה מצואה ומעבירות של שמד – ניאוף – ועז וכו'. כהיום המדינה מוקצת מחמת מיאוס. תמיד חייבים לזכור שאך ורק השמירה על כל התורה ועל כל המצוות היא זאת ששומרת על עם ישראל בכל מקום שהם נמצאים. אנחנו מקווים שכל החיילים במדינה יידעו ויזכרו לתמיד, שרק הקבה שומר על עם ישראל!!!! ולא הצבא הכפרני שמשמיד הדעת מעם ישראל. ומי שלא מאמין כך הם אפיקורסים גמורים כמו מנהיגי המדינה. החיילים רק השלוחים… אבל גם בלי שום חיל הקבה יכול להסתדר לבד. הוא לא צריך שום עזרה מהם.
שירות חרדים
ציבורי | 09-05-2019 8:29
לידיעתך יש מלא (עשרות אלפי!!!!!) חרדים שמשרתים בדברים לא פחות חשובים (כמו למשל משטרה מדא כבאות והצלה וגם במקומות אזרחיים יותר כמו נוער בסיכון וחינוך מיוחד)אי אפשר ללכלך עליהם ללא ידיעת האמת. הסיבה שזה לא מתפרסם ויותר לתקשורת היא כדי שלא יהיה התנגדות גם לזה!!!
גדי שלום אשמח להגיב לך...
קייט בוש | 09-05-2019 2:11
אהיה הכי אמיתית שאפשר. ראשית שכחת מאיתנו הבעלי תשובה,אנחנו נתח רציני מהמגזר החרדי,יש הרבה מאוד חוזרים בתשובה היום ורובנו ככולנו שירתנו את המדינה: צבא, הרבה יוצאי יחידות קרביות,שירות לאומי וכו'. יש אחוז גדול של מתגייסים לצבא מקרב החרדים ולצערי הרב בתקשורת הם אוהבים להשחיר את המגזר החרדי וגורמים להסתה ושינאה בקרב העם. כואב לי לשמוע דברי נאצה ושיטנה נגד המיגזר החרדי. זה נגרם גם בזכותו של יאיר לפיד.היום יש הרבה מודעות ובחורים רבים מתגייסים מרצונם ולא מכפייה.התורה שומרת על עם ישראל ובחורים שלומדים באמת צריכים להישאר באוהלה של תורה.הלוואי ויכולתי לדון איתך בנושא יש לי הרבה מה לאמר לך...אבל היריעה קצרה מלהכיל. בכל אופן הגישה שלך מקסימה כן ירבו כמוך תודה.
לכבוד מגיב מספר 1
איש יהודי | 08-05-2019 14:14
אתם כולכם צדיקים ואני לא בא בקטע של מריבה ביקשת הסבר ותקבל אותו. העניין הוא שמבחינת החרדים אין למדינת ישראל שום סמכות ובעלות על ארץ ישראל ואף חרדי לא פה בגלל המדינה ואין לה זכות להחליט עלינו כלום. בטח לא בענינים של חיים ומוות ופיקוח נפש
לצבע אין מקום לכ"כ הרבה חרדים .תבדוק מה היה ב
רחל | 08-05-2019 14:07
ששם העם התחלק למי שלמד יש היום המון חרדים שלא לומדים והולכים לצבא אל תקשקש גם אצלכן יש משטמטים ...............אני עובדת אצלכם מקרוב ואני יודעת יותר מדי סיפורים לא נקים. אני שותקת סיג לחכמה שתיקה
2
חילול שם שמים של ממש
777 | 08-05-2019 17:35
.
קידוש שם שמיים!!!
קייט בוש | 09-05-2019 2:16
הגענו לעולם על מנת לקדש שם שמיים.ולכן אתה טועה ובגדול. לכל אחד יש את הדרך שלו להנציח את אהוביו שנפלו במערכה למען הגנת המולדת והם עשו זאת באופן מאוד מכובד. תלמד לקבל ולכבד את דעתם של אחרים ולא למהר לשפוט!!!!
ביייייי מי שלא טוב לו אז יום טוב לו
אנשי האור החזק | 08-05-2019 21:55
דייייייי תפסיקו עם השטויות שלכם אין פה שום חילול שם שמים ויותר מי זה אני מצדיע למדינה שלי כי אם היו רוצים באמת לחלל שם שמים היו עושים את זה בשבת.כי ה' באייר זה בשבת.אז בואו נירגע
3
תפלה על כבוד שמים: ביום "אבל" יום המר והנמהר
תפלה על כבוד שמים: | 09-05-2019 11:12
תפלה על כבוד שמים: ביום אבל יום המר והנמהר, שמשנאיך נשאו ראש, והרשעים הכופרים באלוקים, דהיינו אנשי השלטון הרשע, חוגגים יום אידם נגד הקבה, ובכך מכריזים רחל בריש גלי חילול שם שמים, ומרידה במלכות שמים, בפלטרין של מלך, וגם מתרבים הגזירות בהעברה על הדת, בחינוך לשמד לרבבות ילדי ישראל, וכעת כבר מתערבים בבתי חינוך החרדים, ובגזירות הגיוס והניאוף בכפיה - ובפיתויים נוראים, בחילולי שבק, חיטוטי שכבי, ופרסומי שחץ ברחובות קריה, ובמכירת חמץ בפסח, וכו' וכו'. על כן: בשם כל גדולי - ומנהיגי ישראל פסקו, שחובה עלינו ביום זה להתפלל ולעורר רחמים רבים כאוא כפי יכלתו, לבקש על כבוד שמים להעביר גלולים מן הארץ, וכל בני בשר יקראו בשמך, ולביטול כל הגזירות הנוראות, וגם להתאבל ולקונן ביום זה לקיים (הושע פרק ט) אל תשמח ישראל אל גיל כעמים. עכ יתקיים היום ביום חמישי בהיכלי התפלה היכל ר' בנימין מנין לאמירת תהלים מקפי' צ' בשעה 6:10 ובשעה 7:00 יתפללו מנחה וקריאת ויחל. בשלטון הכופרים אין אנו מאמינים. אחרי מנחה ישמעו שיחת בכיות והתעוררות: מפי הרהג הצדיק הגדול רבי רפאל סאקס שליטא - דומץ הידוע. וכאוא באשר הוא שם יתפלל מקירות לבו לביטול כח הרע מזרע עמלק של ממש, וכל הרשעה כולה כעשן תכלה כי תעביר ממשלת זדון ושמד מן הארץ בהתגלות כבוד שמים בביאת משיח צדקנו ופדות נפשנו בבא. נ.ב. גם אלו שאינם מתענים באפשרותם להצטרף למנין. בכר/הנהלת הקהילה