אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו: "עם ישראל אינו שוכח את בניו"

ראש הממשלה התחייב בטקס יום הזיכרון בהר הרצל כי ימשיך לפעול להחזרת החיילים השבויים והנעדרים: "עם ישראל אינו שוכח את בניו". עוד הגיב לחידוש פרויקט הגרעין האיראני: "לא נאפשר זאת"

נתניהו: "עם ישראל אינו שוכח את בניו"
  (צילום: מרק ישראל סלם/POOL)

מדינת ישראל מתייחדת היום (רביעי) עם זכרם של 23,741 חללי מערכות ישראל ושל 3,150 האזרחים שנרצחו בפעולות איבה מקום המדינה ועד היום, כשאלפי משפחות שכולות הגיעו לבתי הקברות הצבאיים כדי לחלוק כבוד לנופלים.


בהר הרצל נערך הטקס המרכזי לציון יום הזיכרון, המתקיים במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו והרמטכ"ל אביב כוכבי. במקביל, נערכו טקסים ממלכתיים בכל הארץ, בהשתתפות נציגים מהממשלה ומהכנסת. כמו כן, בשעה 13:00 יתקיים בהר הרצל הטקס המרכזי לזכר חללי ונפגעי פעולות האיבה במעמד הנשיא וראש הממשלה.

הטקס המרכזי נפתח בצפירת דומייה בת 2 דקות, כשאחריה יונת משולמי, אלמנתו של עמי משולמי שנפל במלחמת לבנון השנייה, הדליקה את משואת הזיכרון.

נתניהו: "עם ישראל אינו שוכח את בניו"

ראש הממשלה נתניהו אמר בפתח נאומו כי "משפחת השכול היא היא מפשחתי שלי מאז ה4 ביולי 1976". בפתח דבריו התייחס להחזרת גופתו של זכריה באומל ז"ל בחודש שעבר: "אחרי 37 שנים, החזרנו את זכריה באומל הביתה. אלפים הגיעו להלוויה המרגשת שנערכה על ההר הזה, הם נתנו חיבוק עצום למשפחתו והעם הנפלא שלנו שוב הוכיח שגם אחרי עשרות שנים, הוא אינו שוכח את בניו".

"כשהודיתי לפוטין במוסקבה, אמרתי לו ולבכירי צבאו שעבורנו אחוות לוחמים היא ערך עליון- וראיתי את ההערכה בעניהם. זוהי המשמעות העמוקה ביותר של היום המקודש הזה. יום של יגון כבד, אבל גם אחווה עילאית, שמרגישים בו משפחה אחת" הוסיף. בהמשך סיפר על הטקס אמש בכנסת: "הלב מתרסק לרסיסים והצער הוא תמידי, כך אמרו אחת הממשפחות השכולות. מצד שני, אומה חובקת בליבה את הנופלים והיום העם כולו מחבק את 23,471 בנינו ובנותינו חליי מערכות ישראל – בדואים, יהודים, צרקסים".

"אויבינו ניסו להשמיד את מדינתנו- אך נכשלו"

נתניהו גם התייחס בדבריו לנופלים באירועים השנה, ביניהם רונן לוברסקי הי"ד: "רעייתי ואני פגשנו את משפחתו בשבעה. הוריו אמרו למנחמים 'אנחנו מרגישים כאילו היה לנו יהלום ביד'. תחושת השליחות, נכונות ההקרבה של היהלומים שלנו. ויש כאלו שנסתרים מהעין, כמו סא"ל מ', שהוא גיבור עלום שנתן את דמו במאבק המתמשך במבקשי נפשנו".

על סבב הלחימה האחרון בעזה, בו נהרגו 4 אזרחים נוספים שהצטרפו למשפחת השכול: "אירועי הימים האחרונים מעידים על הרצון שוב ושוב של אויבנו להשמיד את מדינתנו, לעקור אותנו ממדינתנו. אויבנו ניסו לעשות זאת פעם אחר פעם- אך הם תמיד נכשלו. בדרכי לכאן שמעתי שאיראן מתכוונת להמשיך בתכנית הגרעין שלה- לא נאפשר את זה".

בסיכום דבריו ראש הממשלה אמר כי הוא "מאחל החלמה לכל הפצועים, ומתחייב שנמשיך לפעול להחזרת שבויינו ונעדרנו, כפי שהחזרנו את זכריה באומל אחרי 37 שנים והבאנו את הטייס יקיר נווה לקבר ישראל אחרי 56 שנים. אנחנו מציינים את אבדתנו, וביום העצמאות נעלה על נס את הישגנו. 71 שנים של עשייה מופלאה, יצירה כבירה. יהי זכרם של הנופלים ברוך לעד".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
תגובנ
רוני | 08-05-2019 15:16
אנחנו זוכרים את השחיתות ואת הקומבינות שעשית מי שמאמין לך הם חתולים לא אנשים שום מילה לא מאמינים לך
2
התיחדות עם הנופלים
שרה רבקה | 09-05-2019 2:52
כולנו עם אחד ולב אחד.אנו מתיחדים גם עם הנופלים מבני המיעוטים . הם נחשבים לחסידי אומות עולם .גם במותם ציוו לנו את החיים. כך י היה בעתיד כאשר כולנו נעלה שכם אחד לבית המקדש. כאב המשפחות השכולות הללו .הוא גם הכאב שלנו . חברים.אני לא ממרץ אני מהימין הכי ימין. זה כתוב בכתובים.