אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הזיכרון שהולך איתי: רון אביטל על גיסו ינאי ויסמן הי"ד

רון אביטל מפדואל בזיכרון מגיסו ינאי ויסמן הי"ד שנהרג במאבק עם מחבל בזמן פיגוע: "תמיד דאג וחשב על האחר, גם במחיר של חייו" | פרויקט זיכרון בסרוגים

"דאג לאחר, גם במחיר של חייו" | ינאי ויסמן הי"ד
  ינאי ויסמן הי"ד

לרגל יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, חברים ומשפחות שכולות משתפים את הזיכרון שהולך איתם מיקיריהם שנפלו.

רון אביטל, בן 30 מפדואל החליט לשתף את הזיכרון שהולך איתו מגיסו ינאי ויסמן הי"ד, שנפל בקרב מול מחבלים ביום י' באדר א' תשע"ו (18.2.2016), בן עשרים ואחת בנפלו.

"אחד מהדברים שהכי אפיינו את ינאי זה החשיבה והדאגה לאחר בין אם הוא מכיר אותו או לא, גם עד הרגע האחרון שלו"

הזיכרון שהולך איתי מינאי: "כדי לדבר על ינאי צריך לדבר על הרגע שבו הוא נלקח מאיתנו, יום חמישי לקראת סוף הרגילה שלו ינאי, יעל ונטע קפצו לביקור בסופר "רמי לוי" האזורי בשער בנימין לקניות לשבת. במהלך הקניות נשמעו צעקות ברחבי הסופר ינאי במבט אחרון ראה שיעל ונטע מוגנות ורץ בידיים חשופות להגן ולעזור ליהודי אחר שלא הכיר ובחייו שלו הציל אדם אחר.

במרכז: רון אביטל עם גיסו ינאי ז"ל

כשאני מנסה להיזכר במידה הזו של ינאי, בעזרה הזו, יש כלכך הרבה! מעזרה מאחורי הקלעים בשבת בר מצווה או באירוסין או אפילו איזה שבת משפחתית ינאי תמיד היה שם, לעזור לארגן ולהגדיל ראש. ותמיד זה בחיוך עם גומה קטנה ובשמחה. על הדרך היינו מכפכפים גם את יצחק (אח של יעל) בין הארגונים השונים.

במהלך השבעה שמענו עוד המון סיפורים על ינאי איך הוא עזר לחייל במסע כמותה (גם לו שהיה קשה) או אפילו בזמן שהגיע לסופ"ש הביתה היה קופץ לחיילים ששומרים על הישוב מכמש ולפנק בעוגה טעימה של יעל. תמיד האחר היה לו בראש. ומאז בכל אירוע או מפגש ינאי חסר לנו והחיסרון הזה מורגש לגמרי ומנסים לקחת את האישיות הקסומה שלו בכל צעד בחיים. מתגעגעים מאוד…"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו