חשש מהשתתפות שב"חים בטקס הזיכרון האלטרנטיבי

בארגון עד כאן חוששים מחדירה נרחבת של שוהים בלתי חוקיים לישראל במסגרת טקס הזיכרון האלטרנטיבי של ארגון "לוחמים לשלום", לאור עדויות עבר של אחת מפעילות הארגון, המתגאה בכך שהבריחה שב"חים לישראל

חשש מהשתתפות שב"חים בטקס הזיכרון האלטרנטיבי
  מעבר גבול. צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

בארגון "עד כאן" שלחו היום (שלישי) מכתב לאלוף פיקוד המרכז ולמפכ"ל המשטרה: חשש מפני חדירה נרחבת של שוהים בלתי חוקיים לישראל.

לפי הארגון, היו בעבר עדויות של פעילות מארגון "לוחמים לשלום" כי סייעה בהברחת שב"חים למטרות דומות ואף הצהירה כי כל עוד "לא יתפסו אותה", כלשונה, היא תמשיך לעשות זאת.

צילום: עד כאן

במכתב כתבו מארגון "עד כאן" כי ראש הממשלה החליט שלא לאשר כניסת תושבי הרשות הפלסטינית לכנס וכי אי ציות לחוק האוסר על כניסה שלא כדין לישראל, גורר אחריו עונשי מאסר משמעותיים.

והוסיפו כי "קיים חשש ממעבר על החוק, וזאת לאור עדויות שנאספו ע"י פעילי 'עד כאן' ובהן ניתן לשמוע כי פעילת 'לוחמים לשלום', ארגון הנוטל חלק מרכזי בארגון הטקס, ששמו נקשר באמירות בעייתיות הן בפן הערכי והן בפן הפלילי כנגד חיילי צה"ל, מעידה כי סייעה בעבר בהברחת שוהים בלתי חוקיים לישראל למטרות דומות, וכי כל עוד לא יתפסו אותה, אין לה בעיה לבצע מעשים דומים.. בנוסף, היא מעידה כי 'מעולם לא בודקים לנו תעודות זהות', דבר המקל על מלאכת הברחת השוהים הבלתי חוקיים לישראל".

במכתב מתריע הארגון כי "לא מדובר בחשש טכני בלבד מפני מעבר על החוק. מדובר בטקס בו נוטלים חלק גם בני משפחה של מחבלים פלסטיניים וכן מספר מחבלים אשר הורשעו בעבר בפעולות טרור נגד אזרחי המדינה. אחד הארגונים השותפים בטקס הינו 'פורום המשפחות השכולות', שלפי ציטוטים בכלי התקשורת '90% מהמשתתפים הפלסטיניים בפורום ישבו בכלא הישראלי'".

כמו כן, "מעבר לא מבוקר של אנשים בעלי רקע בפעולות טרור, וזאת מבלי שגורמי הביטחון יאשרו באופן פרטני כל בקשה ובקשה, היינו מסוכן ועלול לגרום לפעולות טרור נוספות. לא לחינם החליט רוה"מ למנוע את כניסתם.. ישנו חשש ביטחוני ממשי במידה ותושבי הרשות הפלסטינית שלא קיבלו היתר כניסה ולא עברו בידוק ביטחוני כנדרש יסתננו לשטח ישראל".

בסוף המכתב פנה הארגון בבקשה כי מכתבו יתקבל באוזן קשבת ונפש חפצה, וכי כוחות הביטחון ידעו לבצע את פעולתם נאמנה ולמנוע את הפגיעה העלולה להתרחש.

בסרטון התיעוד של פעילת 'לוחמים לשלום' היא מעידה כי דיברה עם שב"ח 'מתבאס טילים שלא יכול לבוא איתנו. הוא אומר שלא יהיה לו איך לחזור מת"א. אמרתי לו מה הבעיה? תחזור איתנו. הוא אמר ואם יבדקו אתכם אכלתם אותה. אני אישית כאילו הייתי לוקחת אותו. אין לי בעיה עם זה. כבר עשיתי את זה בעבר, אין בעיה כשלא בודקים. אף פעם לא בודקים אותנו תעודת זהות וכאלה. לקחתי אותו איתנו והחזרתי אותו כאילו.. הוא היה שב"ח".

גלעד אך מנכ"ל ארגון עד כאן:  "אנו מחזקים את כל הגורמים האחראיים, הן מבחינת בטחון הגבולות והן מבחינת בטחון הפנים, סמוכים ובטוחים שידעו לעשות את עבודתם נאמנה ולמנוע את הפגיעה האפשרית, ביטחונית וריבונית כאחת".

צור פלק, מנהל המחלקה המשפטית בארגון עד כאן מסר "לא יעלה על הדעת כי החוק יירמס ברגל כל כך גסה, ועל משטרת ישראל לפעול למניעת הישנות המקרים המתוארים בכתבה. ההצדקה המוסרית שנותנים לעצמם "פעילי שלום" לעבור על החוק ולסכן את שלום הציבור צריכה להיתקל באכיפה אפקטיבית של משטרת ישראל וכוחות הביטחון אשר אמונים על שלום הציבור".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מה השלב הבא - טקס לזיכרון
אוראור | 25-06-2019 13:39
לנאצים - או מה???????????????? אה? פסיכים!