איריס ואורי יפרח לסרוגים: "מחזיר בבת אחת לחטיפה"

תחושות כאב ושמחה אצל איריס ואורי יפרח. רגע לפני הדלקת המשואה בהר הרצל הם מספרים לסרוגים: "זה מחזיר בבת אחת לימים של החטיפה, אבל מחזק המשפט 'ביד רועדת ולב מאמין'". אורי: "שאיריס מדליקה זה כאילו אני מדליק"

איריס ואורי יפרח לסרוגים: "מחזיר בבת אחת לחטיפה"

התחושות של איריס יפרח מעורבות. שעות ספורות לפני החזרה הגנרלית ושתי יממות לפני שתעלה לבמה ותדליק משואה יחד עם 'שלושת האמהות', שמחה וכאב משמשים אצלה בערבוביה: "זה מחזיר אותי בבת אחת לאותם ימים של החטיפה לפני חמש שנים", היא מתארת לסרוגים.

"הרגשות מעורבים: כאב, הרגשת החיסרון של אייל, האובדן הגדול, קשה קשה – זה רגעים שמחזירים לשם. באותה נשימה אני יכולה אבל להרגיש בעוצמות מאד גבוהות את הביחד הגדול, איך עטפו אותנו עמ"י ברחמים מהרגע שהבנו שאייל נחטף, עמ"י איתנו,  פתחו את הלב, את הדלת ומשפט אני יכולה – "ביד רועדת ולב מאמין".

שאיריס מדליקה זה כאילו אני מדליק

אורי, זה שאשתך מדליקה משואה, דווקא הנשים – זה שם אותך מאחורה? 

"לא, אני אמרתי שזה הרוח שעם ישראל מדליקה, ואיריס ושלושת הנשים הן מדליקות ברוח של עם ישראל. זה כאילו אני מדליק באחדות המופלאה הפנימית שיש בנו, זו שמחה גדולה של אחדות מה שיש בנו פה בפנים ושלוש הנשים הן נציגות שלנו".

מישהו שהתחברתם אליו במיוחד ממדליקי המשואה?

התחברנו לכולם, השרה (מירי רגב, ע"ג) אמרה מאד בהתרגשות שיש פה פסיפס של העם, יש כאן המון אנשים שנוגעים בכל תחום ובכל החברה הישראלית. זה מפעים כשאני שומעת בפעם השנייה את הסיפורים של כולם, וכל אחד הוא משואה בפני עצמו".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו