צפו: מדליקי המשואות מקבלים את מדליית הכנסת

בטקס חגיגי שהתקיים היום בכנסת הוענקה מדליית הכנסת למשיאי המשואות בערב יום העצמאות בהר הרצל. השרה רגב בחרה לפתוח את דבריה בהתייחסות למצב הביטחוני: "דווקא על רקע הימים האחרונים של מתיחות גוברת ושל אבדן חיים, הרוח הישראלית שאתם מייצגים, מבליטה רוח של ביחד"

צפו: מדליקי המשואות מקבלים את מדליית הכנסת
  צילום: דוברות הכנסת- יצחק הררי

בטקס חגיגי שהתקיים היום (שני) בכנסת, הוענקה מדליית הכנסת למשיאי המשואות בערב יום העצמאות בהר הרצל. בטקס לקחו חלק יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין, שרת התרבות מירי רגב יו"ר הנהלת ההסתדרות הציונית העולמית אברהם דובדבני, מזכירת הכנסת ירדנה מלר הורוביץ וראש עירית ירושלים משה לאון.

משיאי המשואות הנערה גיל שלמה, מר אבי נשר, גב' מורן סמואל, מר מנשה זלקה, גב' הודיה אוליאל, מר מוריס קאהן, ד"ר הלה הדס, ד"ר סלמאן זרקא, גב' רחלי פרנקל, גב' בת-גלים שער, גב' איריס יפרח, גב' מאיר נחמיאס, מר כפיר דמרי, אל"מ שי סימן-טוב ומר ג'ף פינקלשטיין, הצטלמו בצילום המסורתי עם יושב ראש הכנסת יולי יואל אדלשטיין ולאחר מכן קיבלו, בטקס מרגש, את מדליית הכנסת.
בלט בהעדרו בטקס, הזמר והיוצר יהודה פוליקר. המדליה תוענק לו בהמשך.

יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין בירך את משיאי המשואות: "זכתה הכנסת ה-21 לארח את משיאי המשואות מיד עם היבחרה. אי אפשר היה לבקש "סיפתח" יותר טוב מזה.

הדלקת משואות היא מסורת של אלפי שנים בעם ישראל ושימשה להעברת מסרים בין יהודים במקומות שונים. מדליק אחד היה נשאר לעמוד לצד המשואה עד שבאופק הרחוק ראה נצנוץ בוער – לא רק בהר הבא אחריו, אלא גם בהר השלישי. יש פה מסר גדול של אחריות לגלגול השרשרת ולהמשכיות.

בכל שנה אנו מתפעלים מהקבוצה המיוחדת של מדליקי המשואות, אבל השנה זה באמת משהו מיוחד. ביום רביעי, ערב יום העצמאות, יתחמם כל עם ישראל מאור המשואות שתדליקו ויריע לכם ולרוח הישראלית שאתם מייצגים. בחירתכם לא תהיה הישג אישי לכל אחד, נדאג שהדברים המיוחדים שאתם מביאים לעמינו יעברו גם הם הלאה, גם לצעירים ולנוער שמיוצג גם הוא בהדלקת המשואות".

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה בפתח דבריה למצב הביטחוני: "למדינת ישראל יש הזכות להגן על עצמה ועל שלומם וביטחונם של אזרחיה. זו הסיבה שפעלנו ונמשיך לפעול ככל שיידרש, נגד מטרות של החמאס והג'יהאד האסלאמי ואני מברכת על הפגיעה באחמד אל חדרי, אחד מראשי הטרור. אין ספק שמדינת ישראל צריכה לחזור לסיכולים הממוקדים, כפי שאמרתי בעבר. צה"ל בהנחיית הדרג המדיני, ראש הממשלה בינימין נתניהו, פגע בעוצמה רבה בתשתיות הטרור של החמאס והג'יהאד האיסלאמי באופן קשה ביותר. זו גם הסיבה שבצד השני מיהרו לבקש הפסקת אש".

לאחר מכן פנתה השרה רגב למשיאי המשואות ואמרה: "דווקא על רקע הימים האחרונים של מתיחות גוברת ושל אבדן חיים, הרוח הישראלית שאתם מייצגים, מבליטה רוח של ביחד, של דאגה לזולת, התגברות על מכשולים, ערבות הדדית ואמונה בצדקת דרכנו. אתם ואתן מסמלים כל אחד בדרכו הייחודית את הרוח הישראלית שלנו, היהודית, האנושית, האיתנה של החברה הישראלית שהביאה את המדינה להישגים גדולים מאוד. היה לי חשוב שכל אחד מאזרחי ישראל ירגיש שהטקס הזה מייצג אותו ויתחבר אליו".

ראש עיריית ירושלים משה לאון בירך גם הוא את משיאי המשואות ואמר: "עם ישראל התברך בכם. כל אחד מכם תורם תרומה ייחודית וחסרת תחליף לפאזל הגדול של הרוח הישראלית. הסיפור שמאחד את כולכם הוא סיפור של התגברות על קושי או מכשול, חוסר כניעה לתכתיבי המציאות ומבט קדימה גם מתוך גיא הצלמוות. אנחנו נמצאים בימים רבי משמעות לעם ישראל, בין יום הזיכרון לשואה לגבורה, יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה ויום העצמאות, שמזכירים לנו את סיפור תולדות הציונות, שהוא אחד מסיפורי הצלחה הגדולים ביותר של ההיסטוריה האנושית שהתרחש בזכות אנשים כמוכם. לכן אין ראויים מכם להשיא משואות לכבוד שנת עצמאותה ה-71 של מדינת ישראל"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו