איום חרדי: אם תכפו עלינו גיוס נכריז על חרם כלכלי - סרוגים

איום חרדי: אם תכפו עלינו גיוס נכריז על חרם כלכלי

בתגובה להמלצות המתגבשות בועדת פלסנר לפיהם יוטל קנס על חרדי שלא יתגייס, אומר הרב שמואל ברוך גנוט "כי הצבא האמיתי היא הגמרא שלנו", ומאיים בסנקציות כלכליות: "מספיק שהציבור החרדי כולו, יפסיק לרכוש מוצרים חילוניים מישראל, במשך חודשיים, כדי שחברות מזון רבות יקרסו."

author-image
איום חרדי: אם תכפו עלינו גיוס נכריז על חרם כלכלי
  פלאש90

1. עוד מעט יעלה מר פלסנר על בריקדות המיקרופונים ויגזור קופונים על חשבון גבו הכפוף של בן התשחורת בן השמונה עשרה, שמתכווין לשמור בתורתו עליו ועל ילדיו, של פלסנר.

הגיע הזמן שנפסיק להתנצל ולהצטדק, לרקוד את ה'מה יפית', לדבר על "יד שרה" או "עזרה למרפא" של הרב אלימלך פירר או על 'החרדים שעובדים'. אלא להיישיר מבט ולומר את האמת הפשוטה: "הצבא האמיתי היא הגמרא שלנו. אנחנו שומרים עליכם. לא אתם עלינו. נקודה".

2. כדאי היה שאחד מטובי המלחינים שלנו, ילחין את שיר המחאה הבאה שלנו, בלחן קליט, קל וברור, שיכלול את המילים הבאות, הכתובות במסכת מכות דף י' עמוד ב': "מאי דכתיב  'עומדות היו רגלינו בשעריך ירושלים', מי גרם לרגלינו שיעמדו במלחמה? שערי ירושלים. שהיו עוסקים בתורה"!!.

ולאחר שנלחין את המשפט בן האלמוות הזה, שאמר רבי יהושע בן לוי, נסביר לעצמנו, לילדינו וגם לאלו שממול, ש'בשביל שערי ירושלים', כפירוש רש"י, ניצלו רגלינו במלחמות. ומה קרה בשערי ירושלים? שם לא ישבו לוחמי סיירת מטכ"ל, דובדבן או חיל האויר. שם ישבו בחורי חמד בגילאי העשרים, אברכים בגילאי השלושים, הארבעים, החמישים והשישים, ולמדו תורה.

3. ולאחר שיחלו הסנקציות הכלכליות, (שלא יגרמו לנו, כמובן, שלא ללכת לכולל בשעה תשע בבוקר, או שלא להגיע לסדר ב' בשלוש וחצי. כי אנחנו ליד הגמרא, בכל מקרה), כדאי לנו להשיב בסנקציות משלנו.

מספיק שהציבור החרדי כולו יוציא את כל כספו בבוקר אחד מאורגן, את הפקמי"ם, העו"ש, קופות הגמל והחסכונות, מחשבון הבנק הפרטי שלו, והנה הבנק קורס, או בדרך לקרוס.

מספיק שהציבור החרדי כולו, אבל כולו, מפסיק לרכוש מוצרים חילוניים מישראל, במשך חודשיים, ורוכש רק מוצרי יבוא מחו"ל, שהנה לפתע חברות מזון רבות יקרסו.

מספיק שלא נעלה על התחבורה הציבורית של אלפי קוי האוטובוסים באזורינו, ונעלה אליהם רק נוסע אחד, בכל נסיעה, ש'אגד' תיכנס לגרעון אדיר, בלשון המעטה.

מספיק שאפילו נחליט יחד, כקולקטיב חזק, שבחודשיים של החופש, רק השנה, שום חרדי לא נכנס לשום אתר נופש חילוני, ושאנו נהנים רק מצימרים חרדיים, בריכות שחיה ואטרקציות חרדיות, והנה הכלכלה הישראלית תיכנס לטלטלה לא פשוטה בכלל.

אז לפני שאתם רוצים להטיל עלינו סנקציות וליטול את כספי המיסים שלנו, רק מפני שאנו שומרים עליכם, כדאי לכם להבין שהפעם לא רק שנפגין ברחובות מאה שערים, אלא גם  נטיל עליכם סנקציות בעצמנו.

סנקציות על כך שאתם רוצים להפריע לנו ללמוד ולשמור עליכם. אולי פשוט נפסיק לרכוש מוצרים- ישראליים- חילוניים. אולי גם נפסיק להשתמש בבנקים שלכם ואולי גם נמוטט לכם את רוב התיירות הפנימית שלכם.

==

הרב שמואל ברוך גנוט הוא תלמידו המובהק של הרב חיים קנייבסקי. הדברים הובאו בעלון 'בסוד שיח' של שאול שיף.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
28 תגובות - 28 דיונים מיין לפי
1
רב חמוד
שי | 04-07-2012 10:09
את הכספים שלכם אתם משיגים מהמדינה אתם הרי לא עובדים (או שכן? ייתכן שאתם גונבים מיסים מהמדינה? אתם?!) כך שאין שום בעיה להפנות את הכספים שיועדו לכם להצלת חברות מקריסה. אתם גוף קטן יחסית, קיקיוני, שיכור כח, יהיר עד אין סוף ובסופו של דבר במלחמת כח מול המדינה אתם תפסידו. בעזרת השם בקרוב.
2
לא מאמין שמפרסמים שטויות כאלה
אייל | 04-07-2012 10:19
פשוט לא להאמין.מילא תגיד ש"גם אנחנו שומרים על עם ישראל" אבל מדבריו משתמע זלזול מוחלט בצה"ל. ביזיון.
3
ממש נבהלנו...
אמיתי | 04-07-2012 10:35
חרם? מי בכלל ירגיש??? נמאס מאיומי סרק.תתחילו לעבוד ולשרת כמו כו-לם ואז לא תזדקקו לתמיכות מהמדינה מחד ולחיי עוני ומסכנות מאידך. רק תחשבו מה יקרה אם המדינה תחרים אתכם.זו גם אפשרות.
4
פחחח, אם חברת מזון ענקית תסגר, החלום של החילונים יתממש
דגכדש | 04-07-2012 10:54
ישבר הקרטל, ותיהיה פה תחרות אדירה. אנחנו קוראים לציבור החרדי להחרים את חברות המזון, ומבקשים מהם לעשות זאת במהרה!
5
בחור-ישיבה הנעדר מבית המדרש ישפט על ניפקדות!
רובאי חובב גמרא | 04-07-2012 12:14
אם לא מתפעלים את הגמרא היא אינה יורה!
6
הזוי חרדים יקרים תתחילו להתאפס ומהר
חיים | 04-07-2012 12:29
7
יש לי עסקה להציע
רפי | 04-07-2012 12:53
נעשה ניסוי. נוציא את כל כוחות צה"ל והמשטרה מיישובים חרדיים ונראה אם צריך אותם או לא. אם הניסוי יצליח אז סבבה, אל תתגייסו. אם תתחחטו אז לא מחזירים עד שכולם מתגייסים.
8
בגדול הוא צודק שמגיע לו לשבת וללמוד
סטודנט | 04-07-2012 14:05
ואין סיבה לכפות על ציבור גדול ומשמעותי שמאמין שהתורה שומרת עלינו, את ההנחה החילונית שהצבא שומר עלינו,ולהתנהל לפי זה, אך האיומים, גם אם ינסו, לא יעבדו...
9
אז במקום לתת צדקה לשנוררים חרדים ניתן כסף ליצרני המזון
זולל וסובא | 04-07-2012 15:31
10
תשאלו את חברת "שמן חיפה" מה קורה כשהחרדים מחרימים
חזקי | 04-07-2012 15:58
11
פנחס בן אלעזר היה בחור ישיבה. איך היה לו רומח?
איש ימיני | 04-07-2012 16:37
וכשבני גד וראובן הציעו למשה שבמקום ללכת להלחם הם ילמדו תורה בעבר הירדן, אמר להם משה שאמירת סברות עקומות אינה לימוד תורה.
12
לכל המגיבים החשובים - המדינה שלכם תיסגר אם תלחצו אותנו
חרד | 04-07-2012 21:25
תודו על האמת, הנוער שלכם באלכוהול וסמים אף אחד לא מעניין אותו גיוס ומצאתם לכם צעירים אידאליסטיים כמו הציבור הציוני דתי לרכב עליו ואח"כ להשפיל אותו פעם אחר פעם. תשכחו מזה אנחנו לא הפראיירים שלכם . תתמודדו לבד עם ההתרסקות הערכית שלכם. מצידנו אתם יכולים להעביר את המפתחות לאבו מאזן
13
לאדיוט מתגובה 1. כדאי לך לצאת מיד מהסרט שאתה חי בו...
ישי | 04-07-2012 21:42
14
אל תען לץ כאיוולתו
קורא | 04-07-2012 22:12
בזה נכשל הרב גנוט. הוא לא השכיל שלא בכח ה ולא ברעש ה רק בדממה . אין לנו ענין בשום מלחמה מול חילונים ובשום התנצחות . יש לנו ענין לקיים אך ורק את ההוראה שנקבל מגדולי ישראל. ולמיטב ידיעתי ההצעות הללו לסנקציות אינם בין הדברים הללו. ועוד משהוא חשוב: ההבנה של גדולי ישראל היא כזו. אכן חיילים שנלחמים עושים את הטוב ביותר בענין . ככל יכולתם הם עושים. ואכן לומדי תורה הם המעין המפכה את נפשו ורוחו של עם ישראל. ואכן הזכויות המצטברות הן ממסירות הנפש של החיילים והן מתורתם של לומדי התורה מגינים ומצילים את עם ישראל. אבל בדור נורא ואיום שכזה שבו ההתבוללות והמתירנות ושער דברים רעים משתוללים בחוצות העיר, יש צורך להשאיר את אותה חלקת א' הקטנה בצורה של אותם אלפים לומדי תורה. והאמת ניתנת להיאמר שהדיבורים על שיוויון אינם בין הדברים שגורמים לנו דכדוך כל שהוא, אנחנו לא קומניסטים אנחנו לא סוציאליסטים וגם לא שוטים להתחשב בכך. לא אאריך להסביר לילה טוב ומבורך
15
חבורת עלגים סרוגים היחידים שעדיין סוגדים לרומח ולרובה..
שמשון הגבור | 04-07-2012 22:32
אין בכם כל אמונה אתם חילוניים עם כיפות עדיף בעיניכם חילוני משרת מבחור ישיבה הלומד אוי לרב קוק מי יגלה עפר מעיניו כשיראה איזה שנאת עמי ארצות יצא מתלמידיו
16
כמה גאווה
קובי | 04-07-2012 22:41
אנחנו ואנחנו אתם ואתם , כך מדבר רב בישראל , תלמיד מובהק של הרב קנייבסקי?אני לא מאמין שהוא תלמיד שלו , הרב קנייבסקי מעולם לא הוציא עצמו מכלל ישראל מעולם לא דיבר על אנחנו ואתם
17
איזה אלימות ובריונות
| 04-07-2012 22:55
איזה איומים ? איזה משפטים ? הכל איומים של כסף וכסף . פקמים וקופ"ג ? לא מאמין שמי שקורא לעצמו תלמיד מובהק של הרב קנייבסקי מדבר כך
18
ביום שהחרדים יחרימו מוצרים חילונים הם יגועו מרעב ומחלות
יוסי | 04-07-2012 23:28
לא יהיה להם לחם לאכול. (שיאכלו אחד את השני) לא יהיה להם רופא כשהם יחלו (שילכו לרב) לא תהיה להם תחבורה (שישארו בכוילל) וכך ניפטר מהם בע"ה
19
למגיב מספר 12 החרד - אמירות כמו שלך גורמים גם לי
אורי | 05-07-2012 4:35
(פרייאר עם כיפה סרוגה שמעוניין שתמשיכו ללמוד ) גועל וחלחלה - להעביר את המפתחות לאבו מאזן?.. אולי נעביר אותך ואפסים כפויי טובה כמוך וכמו מי שמרסס שטויות על אנדרטאות אליו.. אנחנו (דתיים וחילונים) נמשיך לשמור על המדינה שלנו ולהלחם למענה ויש הרבה חבר'ה איכותיים שייעשו את זה ממש לא צריך אותכם.
20
לא צריכים ללכת כ"כ רחוק
צביקה | 05-07-2012 7:54
כל המגזר החרדי צריך להתאחד ולבדוק איזה בנק תהיה מוכן לתת אחוז מסויים מרווחיה לישיבות ולתלמודי תורה, ובתמורה כל החרדים יעבירו את חשבונם לבנק/ים הזה/האלו. אפשר לתכנן את זה שלא נצטרך לכסף העלוב והמשוקץ של המדינה. במגביל כל גדולי ישראל יפעלו וישכנעו את החרדים הפילנטרופים בחו"ל שתומכים בשנורר הגדול בתבל "מדינת ישראל", שיפסיקו לתרום למדינה, ושיתרמו את כספם רק למוסדות חרדים.
21
סוף סוף מישהו אמיץ שחושב מחוץ לקופסה!!!!
דוד | 05-07-2012 9:48
כחרדי שלמד בישיבה, ולאחר מכן בכולל, ורק אז יצא לעבוד (לפרנס את המשפחה) סוף סוף מישהו עם שכל בראש, שמפסיק להתלהם, ואומר דברים אמיתיים!!! עד מתי נענה כמו אשמים, ונתנצל. א. אנחנו באמת מאמינים שאנחנו אלה ששומרים באמת. (ומי שלא חושב כך, אולי מוטב שיתגייס) ב. תפסיקו לאיים בסנקציות!!! הכסף הזה הוא לא שלכם!!! אנחנו אלה שצריכים לצעוק שנים על השוד שאתם שודדים אותנו, ואנחנו בכל זאת שותקים. אבל בכוחנו למוטט את המדינה, כי אנחנו רוב משלמי המיסים באמת, והצרכנים הגדולים ביותר. אתם צורכים רק פנאי ובידור, וגם את זה המדינה (אנחנו) מתקצבים יישר כוח!!!
22
הוא לא עושה טוה לאף אחד.
שמעלץ | 05-07-2012 10:09
א. מי שלומד תורה כדי לעשות טובה או כדי להחזיק את עם ישראל כבני ערובה לכך שיוכל להמשיך ללמוד- לא שאני יודע מה ערך לימודו של אדם, אבל אישית אני בכלל לא בטוח שהלימוד שלו שווה משהו. אתה לא עושה לאף אחד טובה. אם אתה לומד לשמה- תלמד לשמה, אל תהפוך את התורה לקרדום לחפור בו. כשאני הייתי בישיבה, ראיתי בלימוד שלי זכות שניתנה לי,וחובה לעמוד בציפיות, לא משהו שמישהו חייב לתת לי לעשות "כי אחרת יהיה רע!". ב. אין הבור מתמלא מחוליתו. איומם לחוד ומימושם לחוד. אל תאיים במשהו שלא תוכל לממש, וחרם כלכלי על "הכלכלה החילונית" זה משהו שלא יחזיק יותר מיום וחצי, מהסיבה הפשוטה שגם החרדיים צריכים לאכול, להגיע ממקום למקום, להשתמש בדלק, חשמל, וכד'. ומשתי הנקודות הללו עולה בעיקר גאווה ויהירות: הכותב בעצם אומר: "בלעדי אתה לא תוכל להתקיים לרגע, בלעדי לא תוכל לשרוד". עוד גלגול של הפיקציה החשבונאית שכאילו כל מדינת ישראל תלוייה במחזור של 15% מהאוכלוסיה, עוד גלגול של הפיקציה שכל לימוד התורה כול זכות לימוד התורה בעם ישראל קיים רק אצל מי שלובש חליפה שחורה. (רק תזכורת קלה: כשיהשוע בא לכבוש את ארץ כנען, הוא לא אמר "שבט יהודה- יאללה, לגמרות! מישמר עד שיושבי העי יתחננו שנפסיק את השטייגן!". כששנים וחצי השבטים רצו לשבת בעבר הירדן, הדבר לא הותנה בזה שהם ילמדו עוד סדר לטובת הצלחת שאר העם, אלא בזה שהם יצאו ראשונים *למלחמה*. המחשה שכאילו אין שום צורך בעשייה גשמית כדי לממש דברים בעולם, או שלימוד יכול להחליף במשהו עשייה- מאמין שז נגד פשטי מקראות, נגד הלכות מפורשות ונגד עקרונות מהותיים ביהדות.
23
אוי, אני כותב בזכות החרדים, אך זה מה שיוצא לי. כנסו.
עמוס ארליך | 05-07-2012 12:06
מתוך 110,000 יוצאי צבא של שבטי גד, ראובן וחצי מנשה יצאו עם יהושע רק 40,000. שאר ה- 70,000 הוציאו פטור. ההתחמקות משרות הוא מנהג יהודי קדום, כמו המנהג להתלונן על טיב האוכל.
24
ל-22
| 05-07-2012 21:51
"וילן יהושע בלילה ההוא בתוך העמק..."
25
אין קשר בין החרדים ליהדות, זו כת נזירים חדשה
יחזקאל | 08-07-2012 5:45
יש לאו מדאורייתא "לא תנסו" רוב החרדים עוברים עליו כל הזמן כפי שרבים בהם עובדים את המתים. כדי לכבוש את הארץ לא משה ולא יהושע למדו גמרא אלא בנו צבא. אם הם היו חרדים עם ישראל היה נשאר במדבר עוד 4000 שנה. משה הרי היה בראש הצבא שכבש את הבשן.
26
קצת כבוד לרב גנוט
מלי מאלעד | 08-07-2012 18:03
בזמן שאתם מגיבים לו, יושב רב גנוט ולומד תורה בכולל של הרב פכטר אצלנו בעיר, עונה לשאלות לשואלים ב'אתר השבת' בשאלות בכל הצורה ומייעץ לאנשים. רב גנוט הוא הפוסק הלכה של אלעד בטח כבר עשר שנים רצוף במאמרים שלו בעיתון המקומי וגם בעלון של רב גרוסמן הרב של העיר. הוא לא איש מתלהם אלא עדין ונחמד. אז ניתן לו את הכבוד המגיע לו.
27
נכון לכבוד התורה
משה | 08-08-2012 1:40
צודקת
28
תנו כבוד להרב גנוט
רחלי מאלעד | 02-12-2014 12:30
תלמיד חכם עצום, שכל הקהילה הדתית לאומית קוראת את מאמריו בשקיקה בכל שבוע במקומון קוראים אלעד. הרב גנוט החרדי הוא אדם סובלני, רגוע ואנטיליגנט.