ברוך דיין האמת: מבקר המדינה לשעבר מיכה לינדנשראוס ז"ל הלך לעולמו

ברוך דיין האמת. מבקר המדינה לשעבר מיכה לינדנשראוס הלך לעולמו בגיל 82. היה נחשב למבקר אקטיבי שעורר עליו ביקורת. לפני כן שימש כנשיא בית המשפט המחוזי בחיפה

מבקר המדינה לשעבר מיכה לינדנשטראוס הלך לעולמו
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

ברוך דיין האמת. מבקר המדינה לשעבר מיכה לינדנשטראוס הלך לעולמו בגיל 82.

לינדנשטראוס נולד בגרמניה בשנת 37' ומשפחתו עלתה ארצה לפני השואה. אביו היה פעיל ציוני וכיהן מטעם גח"ל במועצת העיר חיפה בה התגוררה המשפחה.

הוא למד משפטים באוניברסיטה העברית, שם התבלט בפעילות מפלגתית בתאי הסטודנטים של מפא"י ושל חברי ההסתדרות. הוא יזם את צעדת ירושלים, ואף כשוער בקבוצת הפועל המקומית. לאחר הסמכתו כיהן כתובע צבאי וכיועץ המשפטי של יהודה ושומרון שאחרי מלחמת ששת הימים. לאחר מכן שימש כעוזרו של השר שמעון פרס שהיה אחראי על שטחי יו"ש

בשנת 71' החל לכהן כשופט צבאי ושנה לאחר מכן השתחרר ומונה לשופט אזרחי בדיני תעבורה. שלוש שנים מאוחר יותר קודם לשופט שלום בעירו חיפה. בשנת 81' קודם לבית המשפט המחוזי בחיפה, וכעשור מאוחר יותר התמנה לסגן נשיא בית המשפט המחוזי ובשנת 99' מונה לנשיא בית המשפט המחוזי, עד לפרישתו לפנסיה בשנת 2005.

עם פרישתו מונה למבקר המדינה במקומו של אליעזר גולדברג. הוא היה אקטיבי ויזם חקירות ביניים של מבקר המדינה, מה שעורר ביקורת על כך שהוא חורג מתפקידו ומחליף את המשטרה. היה מבין הגורמים הבולטים בסיכול מינויו של יואב גלנט לרמטכ"ל.

הוא הותיר אחריו אישה ושלוש בנות, אחת מהן היא שופטת.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
המזל והגורל :
ישראל | 02-05-2019 15:32
מזלו של מיכה לינדנשטראוס , שמשפחתו עלתה ארצה , לפני השואה , וניצלה ; בשונה ממשפחות יהודיות רבות בגרמניה , שלא לקחו ברצינות את המגמות האיומות , של מצעדי הנאצים ונאומי מנהגיהם , בראשם : אדולף היטלר ; ימח שמם וזיכרם .
אולי רק אשתו חיבבה אותו. עבורנו היה אדם פוייה
עידו 2 | 02-05-2019 21:23
הלינדרשטטאוואוווס ארוייס !!!