אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו בשידור חי: השבעת הכנסת ה-21

במושב חגיגי במעמד נשיא המדינה, יושבעו היום 120 הנבחרים החדשים של הכנסת ה-21, 49 מתוכם ח"כים חדשים. ריבלין: "עלינו להניח את חרבות הבחירות" צפו בשידור החי מטקס ההשבעה של הכנסת

צפו בשידור חי: השבעת הכנסת ה-21
  (צילום: סרוגים)

120 הנבחרים החדשים של הכנסת ה-21 מושבעים כעת (שלישי) לתפקידם במושב חגיגי, שנערך במשכן הכנסת במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין. שלושה חברי כנסת נעדרו מהאירוע: שלי יחימוביץ' (העבודה) שהודיעה מראש על היעדרותה וקיבלה אישור מהועדה על כך, וחברי הכנסת מהרשימה המשותפת עאידה תומא-סלימאן ויוסף ג'בארין.

מתוך שידורי ערוץ כנסת (צילום: לע"ם)

ריבלין לח"כים: "משימות כבדות מונחות בפניכם"

טקס ההשבעה נפתח בדברי הנשיא, שהתייחס למערכת הבחירות שבה הח"כים נבחרו. "עברנו מערכת בחירות קשה. השמצנו והושמצנו. סילפנו. עבדנו שעות נוספות בשירות הדה לגיטימציה, השנאה והמשטמה" אמר. "עכשיו, די. מספיק. צריך לטפס מעלה. להניח את חרבות הבחירות ולנקות את הלכלוך. השיקולים הפוליטיים כבר אינם יכולים להיות המצפן היחיד. זוהי לא רק הציפייה מכם, זוהי דרישה ותביעה של כל אזרחי ישראל, ממנהיגינו, מכל יושבי הבית הזה".

"העם, הריבון, אמר את דברו בבחירות האחרונות" הוסיף ופנה לחברי הכנסת באופוזיציה: "זוהי זכות לשרת את העם מהאופוזיציה, כפי שזו אחריות גדולה. ביקשתם מהעם את אמונו, ומשעשיתם זאת, כעת עליכם להצדיק את האמון שניתן בכם. בבחירות דמוקרטיות, העם אף פעם אינו טועה. ההכרעה הדמוקרטית היא רצון העם, והעם הוא הריבון היחיד בדמוקרטיה. הזכות לשרת את העם מהאופוזיציה היא הוכחת נאמנות לדמוקרטיה, היא החובה לבקר ולפקח, והיא האתגר והאחריות לשכנע".

(צילום: סרוגים)

בהמשך ריבלין פנה למפלגות הקואליציה העתידיות: "עליכם לעשות כל שבידיכם כדי לממש את המדיניות שבשמה הגעתם לכאן, אך במקביל לראות ולכבד את ערכיו ואמונותיו של המחנה המפסיד. אתם חושבים שנדרשת נקודת איזון אחרת? בסדר גמור. זוהי לא רק זכותכם אלא חובתכם לממש את המדיניות שבשמה הגעתם לבית הזה. אבל – בלי שמחה לאיד, בלי רגשות נקם. לא רק משילות דרושה מכם, נדרשת מכם גם תודעת ריבונות. ממלכתיות. אחריות, כלפי כל העם היקר הזה, על כל שבטיו וחלקיו, היושב בארצנו, ושאתם מנהיגיו".

"משימות כבדות מונחות בפניכם, בפני הממשלה והכנסת הנכנסות, קואליציה ואופוזיציה כאחת: ביצור ופיתוח מעמדה הביטחוני והמדיני של מדינת ישראל, לאור האתגרים בחזיתות השונות, וכן לאור ההזדמנויות שאולי יעמדו לפתחנו. צמצום וסגירת הפערים החברתיים" סיכם. "אני מאחל לנו חברותיי וחבריי, שנהיה ראויים לחירות הזאת: שנרגיש בטוחים בעצמנו ובאדמתנו, בטוחים בצדקת דרכנו, ונדע להיות נדיבים וסובלניים, כבני וכבנות חורין".

(צילום: סרוגים)

אדלשטיין: "חובה לחזק את כוחה של הכנסת"

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שנבחר לפני המושב כמועמד להמשיך בתפקידו בכנסת הנוכחית, אמר כי "הכנסת היוצאת הורישה לנו סל גדוש במעשים והישגים. הגברנו את השקיפות,קידמנו את הנגישות, אירחנו מאות משלחות מכל רחבי העולם,חוקקנו חוקים רבים שביקשו להרבות בכל תחומי החיים צדק, חירות, שגשוג ושוויון. זו נקודת הפתיחה של הכנסת ה-21. המחויבות שלנו היא להמשיך אותה הלאה. חובה עלינו לחזק את כוחה של הכנסת כרשות מפקחת. חובה עלינו להפוך את מלאכת החקיקה ליעילה יותר ואיכותית יותר".

עוד קרא לחזק את ועדת האתיקה ולפעול לשמירה על כבוד הכנסת. "חובה עלינו לחסן  את הדוכן הזה מפני שיח מְבַזֵה וְאַלִים, תוך חיזוק ועדת האתיקה ושמירה על כבוד הכנסת.

חובה עלינו לזכור תמיד מי שלח אותנו לכאן, ולפני מי אנחנו עתידים לתת דין וחשבון: לפני אזרחי ישראל. הם, בצדק, צופים ותובעים מאיתנו שאת שיח ה"מפסידים" וה"מנצחים", נחליף בשיח אחר. בשיח של "שותפים"- כי רק כך נוכל להצליח".

אדלשטיין שנוקט בממלכתיות, אמר כי "מליאת הכנסת צריכה להיות מקום שבו צופים ילדים וילדות מכל הארץ ואומרים: "לשם אני רוצה להגיע; כזה אני רוצה להיות!".אזרחי ישראל תובעים מאיתנו שלא נַשְׁחִית את זְמַנֵינוּ, שנסכים שלא להסכים בהחלטיות, אבל בְּרֵעוּת ובהוגנות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו