אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הכנסת פותחת את שעריה: השבעת 120 חברי כנסת

זה יקרה בפעם ה-21 כאשר כנסת חדשה תושבע בישראל. בישיבה תוקרא הצהרת האמונים של 120 חברי הכנסת, במעמד נשיא המדינה, רה"מ והיו"ר. עוד קודם ישתתפו הח"כים ומשפחותיהם בשלל טקסים

הכנסת פותחת את שעריה: השבעת 120 חברי כנסת
  (צילומים: דוברות הכנסת, נועם מוסקוביץ ויצחק הררי)

פעם בארבע שנים, בעצם קצת פחות: הקמפיינים נגמרו, הבחירות מאחורינו וחברי הכנסת, ותיקים וחדשים כאחד, יגיעו היום (שלישי) למשכן כשהם מלווים בבני משפחותיהם ליום גדוש טקסים ואירועים לקראת השבעתם.

התרגשות ראשונה תירשם בקבלת הפנים על השטיח האדום, ב"כניסת ח"כים", במהלכה יקבל כל אחד תעודת חבר כנסת רשמית מטעם ועדת הבחירות המרכזית – בכך יהפוך לחבר כנסת רשמי

אחר הצהריים יחל טקס קבלת הפנים לנשיא המדינה ברחבת הכנסת, אותו יקבל יו"ר הכנסת, יולי יואל אדלשטיין ולראשונה ילווה גם משמר הכבוד של הכנסת באמצעות על רקע המארש הנוסטלגי שתנגן תזמורת צה"ל. עוד ילוו את הנשיא שיירת אופנועים ופרשים על סוסים. לאחר מכן, יונף נס הנשיא ואדלשטיין וריבלין יסקרו את משמר הכבוד. לבסוף יניח נשיא המדינה זר לרגלי הגלעד לזכר חללי מערכות ישראל, המוצב ברחבת המשכן.

טקס חדש יושק החל מההשבעה הנוכחית, כאשר במבואת לשכת יושב ראש הכנסת יחתום ריבלין ב"ספר הנשיאים": ספר מיוחד, כרוך בהידור, בו יברכו מעתה נשיאי ישראל את חברי הכנסת לכבוד השבעתם.

"מתחייב אני"

אז יגיע רגע ההשבעה המרגש, במיוחד עבור חברי הכנסת החדשים: בשעה 16:00 בדיוק תכריז מזכירת הכנסת: "כבוד הנשיא". קהל המוזמנים המכובדים יקום על רגליו, ויושמעו שלוש תרועות חצוצרה. נשיא המדינה יפתח את הישיבה, ויישא דברים. לאחר מכן יזמין את יו"ר הכנסת בפועל, יולי אדלשטיין, להצהיר אמונים ויעביר לו את ניהול הישיבה. אדלשטיין יקרא בפני חברי הכנסת את נוסח הצהרת האמונים. לאחריו יקרא שדר הרדיו ערן אליקים את פרק קכ"ב מספר תהילים ויושמעו קטעים מההכרזה על הקמת מדינת ישראל בקולו של דוד בן גוריון.

יו"ר הכנסת יישא דברים, ואז יצהירו אמונים כל מאה ועשרים חברי הכנסת. הישיבה תינעל בשירת "התקווה". אולם מיד לאחר מכן, תיפתח ישיבת כנסת רגילה כשעל סדר יומה: בחירתו של אדלשטיין ליושב-ראש כנסת בפעם השלישית לאחר מינויו של נתניהו וכן בחירת הוועדה המסדרת של הכנסת.

ללא מוסיקה בשל ספירת העומר

את היום העמוס, הכנה לשעות הרבות במליאה יסיימו כל 120 חברי הכנסת בצילום מסורתי של ראשי הרשימות לכנסת והרמת כוסית עם נשיא המדינה, ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה, יו"ר הכנסת ורעייתו ונשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות ובן זוגה. כלל ראשי 11 הרשימות הוזמנו לצילום המסורתי – וזו תהיה הפעם הראשונה בה יעמדו נתניהו וגנץ בסמיכות זה לזה.

לאחר מכן יישא עוד פעם דברים יו"ר הכנסת, ואליו יצטרף רוה"מ נתניהו. נציין, כי במהלך הטקס ישירו חברי הרכב "הפרויקט של רביבו" את השירים "ברכנו" ו"עושה שלום"אולם ללא מוסיקה, בשל ספירת העומר.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
וכמה מכרו צוללות לאויב תמורת שלמונים ??
יש | 30-04-2019 10:33
וכמה המתנחלים תומכים במעשים בזויים כאלה ??
מתנחלים מצטרפים לממשלת שוחד מרמה והפרת אמונים
ננ | 30-04-2019 11:30
בושה חרפה וכלימה