סמוטריץ' ליועמ"ש: "חקור את ההדלפה השקרית נגדי"

יו"ר האיחוד הלאומי פנה בדרישה ליועמ"ש לפתוח בחקירת ההדלפה נגדו "גורמים במערכת, שעושים דין לעצמם ומבקשים לסכל מינוי לגיטימי ודמוקרטי"

סמוטריץ' ליועמ"ש: "חקור את ההדלפה השקרית נגדי"
  צילום: הלל מאיר פלאש 90

לאחר שכתב בעמוד הפייסבוק שלו כי הפרקליטות או המשטרה הדליפו מסמכים בניסיון לתפור לו תיק, יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' שיגר הערב מכתב דחוף ליועץ המשפטי לממשלה הד"ר אביחי מנדלבליט בדרישה לפתיחה מיידית בחקירה כנגד מה שהוא מכנה 'הדלפה שקרית ומגמתית על ידי גורמים בפרקליטות או במשטרה המיועדת לחבל בדמוקרטיה הישראלית'.

וכך כותב סמוטריץ':

"לכבוד עו"ד ד"ר אביחי מנדלבליט היועץ המשפטי לממשלה

שלום רב,

הנדון: דרישה לפתיחת חקירה לגילוי מקור הדלפה מהמשטרה או הפרקליטות

היום קיבלתי פניה מכתבת בשם איילת פישביין שמתייחסת להסכם שנחתם בשנת 2014 בין תנועת רגבים, שהיתה לי הזכות להיות בין מייסדיה, לבין חברת הייעוץ תארא בבעלות מר עובד יחזקאל, להכנת הצעת מחליטים לטיפול נקודתי בנצרת עילית.

נתחיל מהסוף, ההסכם הזה היה מצוי רק בידיה של רגבים ושל חברת תארא, ומבירור שערכתי היום עולה שהוא הגיע גם לידיהם של המשטרה ופרקליטות המדינה במסגרת חקירה שבה היה מעורב עובד יחזקאל ונסגרה. במילים פשוטות, מאחר ולא לרגבים ולא לחברת תארא אין שום אינטרס לפגוע בי, המסמך הודלף לכתבת מהמשטרה או מהפרקליטות בניסיון להשחיר את פני ואולי אף להתניע "חקירה" שתמנע את מינויי לשר המשפטים עד סגירתה (אי שם עוד חמישים שנה…).ההדלפה הזו מצטרפת לקמפיין לא דמוקרטי אותו מובילים "גורמים בכירים" במשרד המשפטים בתקשורת נגד המינוי.

דומני שאין צורך להרחיב על חומרת הדברים והצורך שלא לאפשר אותם בשום אופן במדינה דמוקרטית מתוקנת. אין דבר שגורם נזק גדול יותר לאמון הציבור במערכות אכיפת החוק מהתנהלות, שאין דרך אחרת לכנותה מלבד עבריינית, של גורמים במערכת, שעושים דין לעצמם ומבקשים לסכל מינוי לגיטימי ודמוקרטי של נבחר ציבור לתפקיד שר בממשלת ישראל.

על רקע חומרת הדברים והעיתוי שבהם הם מבוצעים אבקשך להורות על הפעלת כל האמצעים הדרושים לשם ביצוע חקירת עומק שתאתר את המדליף ותביא להעמדתו לדין ולמצוי מלוא חומרת הדין עימו.

לתשובתך בדחיפות אודה.

בכבוד רב,ח"כ בצלאל סמוטריץ' "

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
זכות הציבור לדעת
אבי | 29-04-2019 21:22
אתה מתחיל להיות חבר כנסת שזה לא אדם פרטי לזכות הציבור לדעת אם לא נראה לך אתה תמיד יכול להתפתר
2
כמובן, המכתב ממוען לציבור. העותק ליועמ"ש.
אבי | 29-04-2019 22:50
ככה עובדים היום. הציבור הוא הריבון החוקר השופט והתליין. יישר כח!
3
סמוטריץ ת ר ג י ע !!! נמאס לשמוע ממך.
אבי גורן | 30-04-2019 0:48
לא כל העולם סובב סביבך. (למזלנו...)
האמת שזה דיי טוב לשמוע ממנו, להבדיל מתגובתך
משה | 17-07-2019 21:03
הדבילית
4
כנופיית שלטון החוק בלחץ.
מוטי | 30-04-2019 6:38
נקווה שאכן ייעשה ניקוי אורוות בפרקליטות.
5
רק מי שרימה את צה"ל מתאים להיות שר משפטים.
רמאותו אומנותו | 30-04-2019 7:53
ולתפארת הפלג המטורלל של הציונות הדתית.
6
מזכל מפלגה בית יהודי
בעה שמעון דואני | 29-05-2019 12:43
בעה קראתי כתבה של מזכל מפלגה בית היהודי .מה קרה פתאום שומעים את קול מסתור היוצא מאי שם .של מי קול זר לחלוטין .קולו של מזכל מפלגת של הבית היהודי.איפה היתה עד עכשו .הרגשתה אדמה בוערת תחתך.הבית היהודי מאבד גובהה עומד לנחות נחתה התרסקות .יש תשובה.אתם מתנשאים יהירים.גאוותנים לא אנשים מפריפריה. לא הצעת חוק אחד לא העליתים.לטובת זיקינים נכים,שכר מנימום.בריאות.חנוך. תרבות. דיור.אז למה להצביע לכם.אתם אוהבים הליטות.בעלי צברון לבן .לא אוהבים עובדי כפיים..המזכל נמצא בהקפאה. לא עושה דבר .תפקיד המזכל ליחיד את השורות.הוא קצין המבצעים מטכלי של המפלגה .הוא הדובר .והקשר בין האזרח לראשי מפלגה.וקצין התשתיות.וקצין מנהלה אלוגסטיקה.הייתי פעיל ראיתי את הנוהל כושל .חוסר עבודה מקצועית הכל חובבנות .טלפון אין מענה.שאלות אין תשובות.אין קול עונה אחת המפלגות היחידים לא היו בחירות למזכל זה בבית היהודי .בכל בחירות יותר בירידה .אתם בנחתה לקראת התרסקות.למה התשובה לא יורדים לעם .כת נמצאים הולכים על חוט הסערה על פי תיהום.מבקשים עזרה מפעילים לא יעזור לא פעילים לא קבלנים.ולא מקצוענים פונה למזכל ישרות חושב העם סינילי או יש,לאצאמיר.העם יש זכרון פנוראמי.זוכר טוב .דואגים לסקטור המיוחד שלכם או שיבחר בכם אם רוצים בוחרים מידי להכרז על בחירות מזכל.שלא יצא בהצרות הסאוס.הספינה טובעת.באו להציל לא עכשו מאוחר.לכל נבחרי הכנסת הבית היהודי לא היה קשר עח האזרח נא להביא אצ הכתבה ליור בית היהודי שלום ם
7
נו ניראה מה יגיד הרפורמי.... אם הוא יתעלם ...
משה | 17-07-2019 21:02
אז זה מוכיח שהוא מנוול רציני ושקרן
8
סמוטריץ', בהצלחה!
מאחלת רק טוב | 08-08-2019 18:45
וברור שינסו לתפור לך תיק, ככה הם עובדים. תהיה חזק!