אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

למה הקריקטורה האנטישמית בניו יורק טיימס כל כך מסוכנת

הקריקטורה האנטישמית של הניו יורק טיימס. ביבי, שצויר ככלב נחייה שמוביל את הנשיא טראמפ ה"עיוור", היא מהות כל הקריקטורות התועמלניות של המאה העשרים. היהודי ששולט בעולם, זקני ציון שמובילים ושולטים בנשיאי העולם כבובות.

הקריקטורה האנטישמית מסוכנת יותר משנראה
  מתוך הניו יורק טיימס

האדם הניאדרטלי העביר מסרים באמצעות חריטת איורים על קירות מערות. לא הרבה השתנה, למעט המדיות והתפוצה. קריקטורה היא טור דעה נונ-וורבלי שאמור להעביר יותר מאלף מילים בתמונה אחת. את הכוח העצום שיש בקריקטורות, תרמו גדולי עורכי העיתונים מראשית הדפוס. עוד בהיותן "גרוטסקות", המסר העמוק שניתן היה להעביר באמצעות איור קליל היה ונותר אחד מצורות העברת הביקורת החזקות.

במאה העשרים, התעמולה הפכה לכלי חזק בידיהם של הדיקטטורים של אירופה. הקומוניסטים סנטו בקפיטליסטים, הקפיטליסטים בסוציאליסטים וכולם ביהודים. הגזענות חגגה, בפרט אצל גאון התעמולה יוזף גבלס, שר התעמולה הנאצי, שהבין את יכולת הקריקטורה לחדור לנימי נפשם של הגרמנים האנטישמיים, ולהשחיר את היהודים בקריקטורות גזעניות.

הקריקטורות היוו ארטילרייה מחשבתית בסל כלי הנשק של הנאצים. הם איחדו בקלות את הסטראוטיפים הגזעניים נגד היהודים, הכוללים השתלטות על העולם, כיעור וסלידה, חמדנות ותאוות בצע. היהודי הפך באמצעות הקריקטורות למותג של רוע מוחלט שצריך להשמיד. הקריקטורות הנאציות העמיסו לעייפה את כל עלילות הדם שזרמו תדיר בעורקי הנוצרים האירופאים, ונתנו עוד גושפנקא לרצח העם הגדול ביותר בהיסטוריה של העולם.

הקריקטורה האנטישמית של הניו יורק טיימס

וכאן מגיעה הקריקטורה האנטישמית של הניו יורק טיימס. ביבי, שצויר ככלב נחייה שמוביל את הנשיא טראמפ ה"עיוור", היא מהות כל הקריקטורות התועמלניות של המאה העשרים. היהודי ששולט בעולם, זקני ציון שמובילים ושולטים בנשיאי העולם כבובות.

למרות התנצלות העיתון על הקריקטורה, אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור. נשיא ה-KKK כבר שיתף את הקריקטורה, וכולם יודעים טוב מאוד למה התכוונו בעיתון. עוד במלחמת העולם השנייה, הניו יורק טיימס הסתיר ביודעין את השמדת העם היהודי, ויתר על כן, כשהעורך הראשי היה יהודי שניסה להתנער מאחיו, יהודי אירופה. זוהי מסורת ארוכת שנים של שנאה עצמית, של אוטואנטישמיות.

ישנאו אתכם גם בלי קשר

השמאל העולמי, וההדהוד הישראלי בדמות עיתון "הארץ", איבדו את זה מזמן. הם רק רוצים שהמושג "יהודי" יעלם מהלקסיקון של אומות העולם, כי ללא יהודי, אף אחד לא ישנא אותם.

אז יש לי הודעה לאותם אוטו אנטישמיים – כולם שונאים אתכם. כשאתה לא יודע מי אתה, כשאתה מתכחש למי שאתה, כולם ידרכו עליך. אנחנו עוד נראה קריקטורות-תעמולה גזעניות כאלה בעתיד, וכל עוד שיש יהודים שמנסים להתכחש לעצמם, לעמם וליהדותם – ימשיכו לדרוך עליהם והם יחשבו שזה מסאז'.

==

אור רייכרט הוא פרסומאי וקריקטוריסט, משמש כמבקר הסרטים של סרוגים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
חלק גדול מהדברים נכונים. רק שהתבלבלתם בין
יובל | 29-04-2019 14:03
ימין ו- שמאל. האנטישמיות רווחת היום ובעבר במיוחד בימין. הימין הם שונאי מהגרים. הימין שונאי זרים , הימין שונאים את השונה. הפשיסטים והנאצים ו - kkk הם תנועות ימין מובהקות. הטרור נגד יהודים ברחבי העולם וגם בישראל, מונהג רובו ככולו על ידי תנועות ימין. אבל אם אפשר להשניא את השמאלנים שהקימו מדינה על חורבות השואה.... אז למה לא...
השמאל שונא באותה מידה
לא התבלבל | 01-05-2019 9:57
לסטאלין היתה תכנית להשמדת היהדות, קורבין מניח זרים על קברי מפגעי מינכן, זה אתה שמנסה להאמין ביציבות הענן החולף...
שמאל = סרטן!
המחנה הלאומי | 29-04-2019 20:18
ולא יעזור כלום! רבין רצח יהודים! אתם רוצחים! אחד אחד!!!!
מפלגת הפועלים הגרמנית הלאומנית-סוציאליסטית
שקר | 29-04-2019 14:23
יש לך יותר שמאל מזה?
2
השמאל מסוכן לאנושות
שלום | 29-04-2019 15:47
השמאל מסוכן לאנושות. רוב המלחמות והטרור הגיע מהשמאלנים. חייבים לעצור את האבסורד. השמאל מושחת וגזען. והסכנה האמיתית שהוא מתחפש לנאור וחכם אם נוברים בעבר של רוב השמאלנים חיו בבתים מנוכרים קרים ללא חום אהבה ויחס. עם חסכים תסביכים נידוי בחברה סמים ואלכוהול ועוד... את השנאה העצמית והתסכולים מוצאים על אנשים וגורמים נזק לאנושות.לכן הם מסוכנים.
מרוקאי חם ?
יוסי | 03-05-2019 5:57
שמענו כל שיש לשמוע על החום המרוקאי. כל כך חם שמומלץ לא לסובב את הגב
צודק לגמרי!!!!!!!
המחנה הלאומי | 29-04-2019 20:18
.
3
לשרוף את הטיימס על כתביו ועורכיו!
יהודי | 29-04-2019 20:17
אנטישמים מצויים!!!
4
יישר כח אור.
חוקי הגזע | 29-04-2019 23:14
האוטואנטישמיים לא הבינו שהבריחה מהיהדות לא תעזור להם. חוקי הגזע רדפו אחרי כל יהודי בין אם הזדהה כך ובין אם לא.
5
ויש עוד נפגעים
רמי נוידרפר | 30-04-2019 7:35
בתור מי שהיה מקורב לעיוורים וגידל כלבת נחייה, אני רוצה לומר משהו שעוד לא נאמר על הקריקטורה האנטישמית בניו יורק טיימס: לא רק שזו אנטישמיות דוחה (הנשיא טראמפ הוא בובה של היהודים, בדיוק אותה תדמית שהפיץ היטלר על הנשיא רוזוולט) , אלא הקריקטורה הזו פוגעת בשתי אוכלוסיות חשובות שאינן יכולות להגיב, האחת כי אינה רואה, והשניה כי אינה יודעת לכתוב. העיוורים ולקויי הראיה הם אנשים כמוני וכמוך. הכלבים לא שולטים בהם ולא לוקחים אותם למקומות שהכלבים חפצים בהם. כלבי הנחייה מסייעים ללקויי הראייה להתגבר על מכשולים בדרך, ולהביא אותם למחוז חפצם. לעיוורים יש רצונות, ויעדים וחיים משלהם, ולהציגם ככפופים לכלב זו רשעות וגסות רוח. וכלבי הנחיה? אלה מחונכים לחיים של סינרגיזם , אהבה ומסירות ללא קץ לחבריהם האנושיים. תרשו לי להיעלב גם בשמם.