מאמן השוערים של הנבחרת – חבר במפלגה אנטישמית

מאמן השוערים של נבחרות ישראל, קלאוס לינדנברגר, היה חבר במפלגת החירות האוסטרית של יורג היידר - המפלגה האנטישמית. לינדנברגר: "זה היה לפני 20 שנה, אני לא רוצה לדבר על זה"

מאמן השוערים של הנבחרת - חבר במפלגה אנטישמית
  צילום: רישיון חופשי, משתמש:Steindy

קלאוס לינדנברגר, מאמן השוערים של נבחרת ישראל, היה חבר בעבר במפלגת החירות האוסטרית של יורג היידר, כך נחשף היום (ראשון) באתר וואן.

לינדנברגר בן ה-61, הגיע כמינויו של המנהל הטכני של נבחרת ישראל ווילי רוטנשטיינר והצטרף בספטמבר 2018 לנבחרת ישראל כמאמן השוערים.

האוסטרי שיחק בעברו מעל 40 פעמים במדי נבחרת אוסטריה, ואף היה מאמן השוערים של נבחרות אוסטריה, וב-3 השנים האחרונות כמאמן השוערים של הנבחרת הבוגרת של אוסטריה.

לינדנברגר, היה חבר בעברו במפלגת FPO האנטישמית והיה מועמד מטעמה בשנת 1994 לעיריית לינץ, אך בשל עבודתו בקבוצת הכדורגל של העיר לא יכול היה להגיש מועמדות ציבורית.

לאחר פרישתו מהכדורגל באותה שנה הוצב ברשימת המפלגה למועצה הלאומית, אך לאחר חשדות לקבלות דמי אבטלה באופן לא חוקי,  לא חוקיות נאלץ לוותר על מקומו ברשימה.

על פעילותו הפוליטית, הגיב לינדנברגר: "לא הייתי חבר במפלגה, לא היה כלום, לא הייתה שום כוונה כזו. אני לא רוצה לדבר על זה, זה היה לפני 20 שנה”.

תמונה: קלאוס לינדנברגר, ויקימדיה. קישור לתמונה
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו