אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הנשיא נפרד מהאדמו"ר: "נשא גבורת אמונה בשואה"

במערכת הפוליטית סופדים לאדמו"ר מקליב שהלך היום (ראשון) לעולמו בגיל 96, נשיא המדינה: "האדמו"ר העלה על נס את גבורת האמונה של היהודים בשואה" סגן שר הביטחון: "קריאת שמע" שהיה קורא בכל אירוע פומבי הייתה מרטיטה את הלב ואת הנפש"

הנשיא נפרד מהאדמו"ר: "נשא גבורת אמונה בשואה"
  (צילום: יעקב נעומי/פלאש90)

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס היום, יום ראשון, כ"ג בניסן, 28 באפריל, לפטירתו של האדמו"ר מקאליב זצ"ל ואמר: "קיבלתי בצער רב את הבשורה על פטירת האדמו"ר מקאליב זצ"ל, "אדמו"ר השואה", שסבל עינויים קשים בהיותו אסיר באושוויץ והקדיש את חייו לזכרון הנספים מתוך אהבת ישראל אמתית.

האדמו"ר העלה על נס את גבורת האמונה של היהודים בשואה ועמד על חובתנו לעשות הכל כדי לזכור את הנספים. מפעלי הזיכרון שלו עומדים לנגד ענינו במיוחד בימים אלה בהם אנו שבים ומתחייבים לזכור ולא לשכוח.

תנחומיי למשפחתו ולתלמידיו הרבים. יהי זכרו ברוך."

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן ספד לו: "האדמו"ר מקאליב היה הדוגמא בחייו לתקומתו של עם ישראל בארצו אחרי השואה הארורה שפקדה את עם ישראל לפני כ-80 שנים. "קריאת שמע" שהיה קורא בכל אירוע פומבי הייתה מרטיטה את הלב ואת הנפש.

הציונות שבו, האמונה החדורה שבצדקת עם ישראל ובחזון הגאולה היו נר לרגליו והשפיעו על כל מי שאי פעם נפגש עמו או דיבר איתו, וגם אני זכיתי להשתתף עמו באירועים שונים עם הראשל"צ הרב מרדכי אליהו זצ"ל.

אבד חסיד מן הארץ. זכר צדיק וקדוש לברכה."

גם תנועת ש״ס ובראשה מרנן ורבנן מועצת חכמי התורה בראשות מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן שליט״א, יו״ר התנועה הרב אריה דרעי, נציגיה ופעיליה, מבכים מרה את הסתלקותו של זקן האדמו״רים, אוד מוצל מאש שהניף את דגל זכרון קדושי השואה הי"ד, בעל אהבת ישראל יוקדת אשר הרים את קרנה של תורה לאלפי עמך בית ישראל ומסר נפשו בייסורי גוף ונפש למען החינוך הטהור

כ״ק האדמו״ר רבי מנחם מנדל מקאליב זצוק״ל

מייסד ומחולל מפעל "בר בי רב דחד יומא" שפעל בכל רחבי הארץ במסגרת "יום שכולו תורה" ובו רצף של שיעורים ודרשות עבור הציבור הרחב בערי השדה. מפעל יקר זה זכה לחביבותו של מרן רבנו עובדיה יוסף זצוק"ל, אשר אימץ אותו והורה לקיימו ע"י תנועת "אל המעיין" ביומא דפגרא וביום העצמאות, ועד היום אלפים ורבבות מבני עדות המזרח זוכים בימים אלו לשהות בעולמה של תורה.

האדמו"ר זצ"ל עמד בקשרי ידידות עמוקים עם מרן זצ"ל שחיבבו עד מאד, והדבר ניכר היטב בהשתתפותו של האדמו"ר זצ"ל בכנסים הגדולים של התנועה ב"יד אליהו" ובמקומות נוספים, בהם השמיע האדמו"ר דברים חוצבי להבות וחתם בקריאת "שמע ישראל" שהרטיטה לבבות.

מועצת חכמי התורה ותנועת ש״ס אבלים יחד עם כל בית ישראל על האבדן הגדול לעולם התורה והחסידות ולכלל עם ישראל וה׳ ירפא את שבר עמו אכי״ר.

הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הרבני הגדול הרה"ג דוד לאו שליט"א, מבכה את לכתו של זקן האדמו"רים האדמו"ר מקאליב זצוקלל"ה.

האדמו״ר מקאליב היה אוד מוצל מאש אשר לאחר שעבר על בשרו את מאורעות השואה האיומה דאג להנציח מורשת יהדות ודרך ישראל סבא, קירב רבים לאביהם שבשמים ובנוסף פעל רבות להנצחת קדושי השואה .

זכה להפיץ תורה בישראל והקים את המפעל היחודי "בר בי רב דחד יומא", אשר דגל בהחדרת לימוד התורה לכלל הציבור גם למי שאין תורתו אומנתו. חבל על דאבדין ולא משתכחין.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
פטירתו של האדמור מקאליב.
שמואל בן דוד | 28-04-2019 15:59
האדמור היה אדם מיוחד .גישתו לכל יהודי ולא משנה אם דתי הוא חילוני..היתה תמיד עם חיוך וגישה חייכנית..וסלחנית..יצא לי להיות נוכח כאשר ביקר בבית הכנסת בהוד השרון..ובסיום דרשתו.סיים בשמע ישראל...שגרם לכל באי בית הכנסת.ובתוכם אנוכי..לבכות מהתרגשות...יהי זכרו ברוך..אמן
2
ת.נ.צ.ב.ה.
שלומית | 29-04-2019 15:20
.. .