גופת הנעדר מברלין תובא מחר לקבורה בישראל

גופתו של יניב אברהם, הישראלי שגופתו נמצאה אמש בבית מלון בברלין לאחר שנעדר במשך כשבוע, תשוחרר מחר לקבורה בישראל. הרב הראשי של ברלין התערב וקיצר את הליך השחרור, על מנת לאפשר את הקבורה לפני החג

גופת הנעדר מברלין תובא מחר לקבורה בישראל
  יניב אברהם ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)

גופתו של יניב אברהם, הישראלי שגופתו נמצאה אמש בבית מלון בברלין לאחר שנעדר במשך כשבוע, תשוחרר מחר לקבורה בישראל – כך הודיע הערב (רביעי) הרב הראשי של ברלין, יהודה טייכטל.

בהודעתו טייכטל הסביר כי הליך הטיפול בגופה קוצר על מנת לאפשר את העברת הגופה לקבורה בישראל לפני כניסת החג, וכן כדי לשמור על ההקפדה ההלכתית של הליך הקבורה היהודית. בדרך כלל, הליך של שחרור גופה בגרמניה אורך כמה ימים, אך בעקבות פנייתו של הרב לרשויות בגרמניה, הוחלט לקצר את התהליך- זאת לאחר שהרב הסביר על הלכות הקבורה הנהוגות בישראל.

במקביל, משפחתו של אברהם הגיעה אמש לברלין ותתארח אצל הרב טייכטל עד להבאת הגופה לקבורה בארץ.

כזכור, יניב אברהם, רואה חשבון בן 36 ממעלה אדומים, אותר ללא רוח חיים בבית המלון בו שהה בברלין. לדברי משפתחו, אברהם טס מישראל לברלין בשבוע שעבר, ומשם הוא נסע לבית המלון "נובר" שבו גופתו נמצאה. בהמשך הסתובב באזור המלון בלילה, הלך לתחנת הרכבת התחתית הסמוכה- ומשם אבדו עקבותיו. אברהם היה אמור לעלות על טיסה ללונדון ביום ראשון הקרוב, ומשם היה אמור לחזור לישראל בשבוע הבא.

אתמול הודיע משרד החוץ על מותו של אברהם, לאחר שהרשויות בברלין עדכנו בנושא. הרצל, אביו של יניב, אמר כי משפחתו מאוד הופתעה כאשר גילתה שמשטרת ברלין מצאה את גופתו כבר ביום חמישי- אך לא עדכנה את המשפחה או את השגרירות עד אתמול. "המשפחה עברה ייסורים לאורך כל החג, ולא הפסיקה לנסות ולאתר אותו. גם עכשיו אנחנו ניזונים מחצאי דיווחים, ומשהו בפרשה הטראגית הזאת לא ברור" אמר. "אנחנו לא מקבלים שום מידע מגורם רשמי. אנחנו מודים לכל מי שנתרם והתגייס לעזור בחיפושים אחריו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
מגורים
פנחס | 25-04-2019 0:31
האים היה גר בעבר במעלה לבונה?
2
הכיר מישהו פגש אותו ברכבת.
ניר | 26-04-2019 2:02
והלכו לחדר שלו במלון. נראה הכי הגיוני.
3
אני בטוח שבעוד זמן לא רב נדע מה קרה שם
דוד | 26-04-2019 14:45
אילו היה נרצח עי מוסלמים קנאים שיש מלא בברלין... אז זה קצת מוזר שנימצא במלון עוד נישמע אולי זה היה שוד שהסתבך
4
וגם בהוואנה
שקירה | 26-04-2019 17:10
כנראה נרצח על ידי נער ליוי יש כאלו בטונות בברלין שהיכיר דרך טינדר או בתחנת הרכבת בברלין מאוד מסוכנים נערי הליוי האלה ידיד שלי נרצח באיסטנבול באותה שיטה על כסף