אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו ושרנסקי הודיעו על יסוד 'פרס נובל היהודי'

ראש הממשלה הכריז היום על 'פרס בראשית' שהוא מעין סוג של פרס נובל היהודי שיוענק ליהודים בעלי הישגים יוצאי דופן במדע ובאומנויות. לפרס שיחולק בכל שנה לפני חג הפסח יצורף גם מיליון דולרים בהשתתפות הסוכנות היהודית ובמימון קרן ג'נסיס.

נתניהו ושרנסקי הודיעו על יסוד 'פרס נובל היהודי'
  מייסדים פרס. נתניהו, שרנסקי ופרידמן (לע"ם)

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי ויו"ר ומייסד הקרן הפילנתרופית 'ג'נסיס' מיכאל פרידמן הכריזו היום (ג') על הענקתו של 'פרס נובל היהודי'.

מדובר ב'פרס בראשית' שיוענק לאישים יהודים שזכו להכרה עולמית בזכות הישגיהם בתחומי המדע והאמנות.

הפרס בהיקף של מיליון דולר, נקרא על שם המממנת שלו, הקרן הפילנתרופית ג'נסיס, ויוענק על ידי ראש הממשלה בטקס חגיגי שיתקיים מדי שנה בסמוך לחג הפסח.

בלשכת ראש הממשלה אומרים כי "מטרת הפרס היא להדגיש את תרומתם של היהודים להיסטוריה העולמית ולקרב את הדור הצעיר של היהודים בעולם למדינת ישראל ולזהות היהודית."

בראש ועדת הבחירה של הפרס יעמוד יו"ר הסוכנות היהודית, והיא תורכב משופטי בית המשפט בדימוס, מנהיגי קהילות יהודיות בתפוצות, וכן נציגים של משרד ראש הממשלה וקרן ג'נסיס. חתן הפרס ייבחר באמצעות מיון רב שלבי מתוך קבוצת המועמדים, אשר כל אחד מהם חש זיקה לעם היהודי ולמדינת ישראל ומהווה מודל לחיקוי עבור הדור הצעיר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שחנך את הפרס אמר: "הפרס יסמל את התרומה הגדולה של היהודים להתפתחות האנושית ובכך יעורר גאווה בקרב הצעירים היהודים ברחבי העולם. העם היהודי פיתח מצוינות לאורך השנים בזכות הערכים והמורשת שלו. זהו צעד חשוב לגיבושו של עמנו והוא סמל את איחודו סביב הערכים היהודיים".

יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי, התייחס גם הוא לחשיבות הפרס ואמר: "התפתחותה והעצמתה של זהות יהודית בישראל ובתפוצות מהוות תמריץ לרווחתה של האנושות כולה. רק בהיותו מודע לחלוטין לזיקתו ולערכי המורשת היהודית יכול היהודי המודרני לממש עד תום את פוטנציאל היצירה. פרס בראשית מבטא מאמץ משותף של הסוכנות היהודית, מדינת ישראל ופילנתרופים יהודיים".

יו"ר ומייסד קרן ג'נסיס, מיכאל פרידמן סיכם: "פרס בראשית מדגיש את חשיבות תרומתם של היהודים להיסטוריה העולמית. הישגים מרחיקי לכת רבים בתחומי המדע, האמנות, העסקים, הרפואה, הדיפלומטיה ובתחומים נוספים של העשייה האנושית, מומשו בזכות שאיפתו הטבעית של העם היהודי לתקן את העולם והודות לרצונו להוריש את ערכי המוסר שלו לדורות הבאים. מסורת זו של העם היהודי חייבת להימשך".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
לימוד התנ"ך הנמצא ברומו של עולם והחכם מכולם.
רבקה(ריקי)נחייסי | 12-07-2012 14:11
אני מציעה פה את מועמדתי לפרס ישראל בנושא לימוד התנ"ך בשיטה החכמה והנכונה ביותר שלא קמה מבראשית ועד עצם היום הזה...לימוד שמתאים גם לכל התורות שיש בעולם ושבכוחו להביא את השלום ואת הגאולה השלימה לכולם.
2
שיטה הכי חכמה והכי נכונה והכי נבונה ללימוד התנ"ך והמדע.
פרס נובל | 09-08-2012 10:24
מצאתי את השיטה הכי חכמה ללימוד התורה בסייעתא דשמייא שמתאים בדיוק למדע ושמסוגל לאחד את הימין ואת השמאל ואת כל אומות העולם לאמונה אחת ולהנהגה אחת ולדיעה אחת שהיא החכמה מכולם ושמסוגלת להביא את השלום ואת האחדות ואת האהבה ואת הביטחון לעולם ואת הגאולה השלימה לכולם מכולם..