אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

השגרירה בירכה חג שמח וקיבלה תגובות אנטישמיות

"את השגרירה הגרועה ביותר שיש לנו בפולין", הטיחו הגולשים בשגרירת ארה"ב בפולין רק כי העזה לאחל חג פסח שמח, "מייעצים לך לא לעשות עסקים עם יהודים"

שגרירת ארה"ב בפולין, צייצה לפני החג ברכת פסח שמח, וזכתה לתגובות זועמות מהגולשים הנוצרים: "את השגרירה הגרועה ביותר", וחלקן גם אנטישמיות: "היהודים לא חברים שלי, ומייעצת לך לא לעשות איתם עסקים".

ג'ורג'ט מוסבכר, שהחלה בתפקידה בספטמבר 2018,  ושזכורה גם בקריאתה לישראל כץ להתנצל על דבריו בדבר מעורבות פולין בשואה, צייצה לפני החג ברכת חג פסח שמח, יחד עם ציוץ נוסף לחג פסחא שמח עבור הנוצרים.

הציוץ הראשון שלה גרר תגובות שבחלקן חריפות, ואפילו אנטישמיות, מה שאולי מחזק את הקשר הפולני לאנטישמיות.

בין התגובות, הזכירו ל הגולשים כי הם אינם חוגגים את הפסח אלא "בפולין אנחנו חוגגים את יום שישי הטוב, יום הצליבה של ישוע המשיח. יהיה נחמד לדעת את הדברים הבסיסיים האלו".

ועוד הוסיפו: "את השגרירה הגרועה ביותר שיש לנו בפולין. אנחנו חוגגים את חג הפסח ולא את חג הפסח או מה שזה לא יהיה", וגולש אחר: "זה יהיה נחמד אם את סוף סוף תביני באיזו מדינה את שגרירה".

בנוסף, הגיבו גם בסגנון אנטישמי: "אני לא רואה ביהודים שותפים או חברים", כתבה ג'ואנה, "ואני מייעצת לך לא לעשות איתם עסקים כי יש להם רק אינטרס ולנו יש הפסדים".

וגולש הוסיף: "היהודי יודע את זה שהיום זה יום הצליבה, אבל הוא לא יודה בכך. אלא אם כן הוא יכול להרוויח מזה כסף".

פעיל ימין קיצוני כתב: "ישו מת וקם תחייה גם בשביל היהודים הבוגדים".

ונשמעה גם טענה היסטורית שמלמדת אולי על הדעה הקדומה של הפולנים: "בני ישראל שיצאו ממצרים, היהודים האמתיים, עלמו כמעט. רק קומץ קטן של צאצאיהם נותרו. היהודים של היום הם בעיקר כוזרים שאין להם שום דבר עם אלה".

פסח שמח עם לחם?

חברת הקונגרס המוסלמית ראשידה טאליב איחלה חג שמח, אך לא חשבה על פרט חשוב בתמונה שפרסמה וחטפה אש לא קטנה בתגובות.

"באמת? כיכר לחם בפסח? את פשוט מטרילה את הקהילה היהודית", כתב עו"ד ארסן אוסטרובסקי, "או שזה דף מהספר של ג'רמי קורבין", עקץ את טאליב בהקשר לפוליטיקאי האנטישמי הבריטי.

"זה מה שקורה שאין לך באמת חיים אמתיים עם יהודים בסביבה שלך", כתבה וונדי רונזנפלד.

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מוסבכר זה שם משפחה יהודי
אייל | 25-04-2019 7:57
היא יהודיה