הדתיים הטילו ווטו למו"מ בחג, ליברמן ייפגש עם נתניהו

המפלגת החרדיות ואיחוד מפלגות הימין הטילו ווטו על קיום משא ומתן בחול המועד פסח, אולם יו"ר ישראל ביתנו יגיע לפגישה ראשונה עם נתניהו, ובכך ייפתח רשמית המסע להרכבת הממשלה

הדתיים הטילו ווטו למו"מ בחג, ליברמן ייפגש עם נתניהו
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

בעוד המפלגת החרדיות והדתיות הטילו ווטו על קיום משא ומתן בחול המועד פסח, אביגדור ליברמן יגיע היום (ראשון) לפגישה ראשונה עם ראש הממשלה נתניהו, ובכך ייפתח רשמית המשא ומתן הקואליציוני להרכבת הממשלה.

סגן השר יעקב ליצמן וחה"כ משה גפני הודיעו לנתניהו כי לא ינהלו מו״מ קואליציוני במהלך חול המועד ויישבו עימו באופן רשמי רק לאחר החג. השניים אף ביקשו ממנו שלא יישב עם שאר המפלגות עד לאחריו, אולם הזמן הדחוק והלחץ מצד ליברמן הביאו לכך כי הצוותים ייפגשו עוד היום.

איחוד מפלגות הימין

גם באיחוד מפלגות הימין מתכננים שלא לשבת למו"מ בחוה"מ ומקווים שלא להגיע לפגישה עם נתניהו במהלך החג, אך גם כאן הלחצים עלולים לתת את אותותיהם ובכוונה לרדת לפרטי הדרישות עוד במהלך החג.

בתוך כך, בליכוד מרגיעים כשהעבירו מסרים לרב רפי פרץ, לפיו תיק החינוך יינתן לו אולם עם תיק המשפטים הדבר יהיה קשה בהרבה ושם מכוונים לתיק השיכון, חרף דרישת ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

ישראל ביתנו

ליברמן, האיש החזק שמנצל את מעמדו היחסי למשא ומתן הקואליציוני כבר סגר ככל הנראה עם נתניהו את התיקים אותם יקבלו, כאשר הוא יחזור לעמוד בראש משרד הביטחון וישאיר אצלו גם את תיק הקליטה. אמש הבהיר כי "לא נוותר על העקרונות שלנו", זאת מול חיכוכים שכבר נוצרו מול המפלגות החרדיות.

כולנו

בתוך כך, בליכוד תוקפים כי יו"ר המפלגה השר משה כחלון נמנע מלקבוע פגישת מו״מ קואליציוני ושהוא ניתק קשר, אולם בווינט דווח כי ב'כולנו' מכחישים: "״הם סתם בלחץ. כחלון ייפגש עם נתניהו בחג או אחריו", הם מרגיעים. המפלגה שקיבלה 4 מנדטים בלבד, מבינה שיהיה לה קשה לקבל תיקים בכירים מה שיכול להסביר את ההתמהמהות במטרה לגרום ללחץ ולהשיג דרישות גבוהות.

לאחרונה דווח כי המפלגה מנהלת משא ומתן במטרה לשלב את כולנו בליכוד, אך לעת עתה המהלך לא מקודם. נזכיר, כי כבר מאז תחילת מערכת הבחירות הנוכחית, הודיע כחלון על כוונתו להמשיך בתפקיד שר האוצר ואף הצהיר כי אם הוא לא יקבל שוב את תיק האוצר הוא יודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
אוי צדיקים מומלץ בחום לא. שוחד מרמה והפרת אמו
שמים אור לחושך וחושך | 21-04-2019 11:02
אוי שמים אור לחושך וחושך לאור.. צדיקות מזויפת.. שוחד כן. מרמה גם כן הפרת אמונים גם כן. רק מומ בחוהמ (שמותר) זה לא... ולנטיין שהם דתיים ???
2
מה הוא כבר יכול לידרוש
אופיר | 21-04-2019 12:14
עם ארבע מנדטים מה הוא יכול לידרוש את תיק הקליטה
3
מושחתים
הנרי | 22-04-2019 23:32
מי שנכנס לממשלה עם המושחת והמשחית יהיה בממשלת המאפיונרים הזויים והבזויים איכס עליכם.