אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ליברמן בפתח המו"מ: "לא נוותר על העקרונות שלנו"

מחר צפוי להיפתח המשא ומתן הקואליציוני לקראת הרכבת הממשלה, ויחל בין הליכוד לישראל ביתנו. ליברמן, שמנצל את מעמדו הבהיר כי "לא נוותר על העקרונות הבסיסיים שלנו"

ליברמן בפתח המו"מ: "לא נוותר על העקרונות שלנו"
  ליברמן מצביע בבחירות

מחר צפוי להיפתח המשא ומתן הקואליציוני לקראת הרכבת הממשלה, שיחל בין הליכוד לישראל ביתנו. ליברמן, שמנצל את מעמדו המכריע בגוש 65, הבהיר כי "לא נוותר על העקרונות הבסיסיים שלנו".

בחשבון הטוויטר שלו כתב יו"ר מפלגת ישראל ביתנו: "מחר ב-10:30 בבוקר יחל המו"מ הקואליציוני בין הליכוד לישראל ביתנו", הוא הודיע. "ישראל ביתנו היא מפלגה עם סדר יום ברור, המורכב משלושה נושאים: ביטחון, עלייה-וקליטה, דת-ומדינה. עם כל הרצון להצטרף לקואליציה המתגבשת והמתבקשת, ועם הנכונות לגמישות, אנו לא נוותר על העקרונות הבסיסיים שלנו", שיגר מסר לשותפות הקואליציוניות.

ליברמן ונתניהו נועדו ביום שלישי האחרון לאחר המלצת ישראל ביתנו לנשיא על ראש הממשלה, בנימין נתניהו להרכבת הממשלה. לדברי דובר המפלגה, השיחה התקיימה באווירה נינוחה ונגעה בנושאי ביטחון, דת ומדינה ועלייה וקליטה.

לפי הדרישות של ליברמן, שהתפטר בקדנציה האחרונה ממשרד הביטחון – הוא רוצה לחזור ולעמוד באותו המשרד ולשמש כשר הביטחון. בנושא הבטחוני, ישראל בתינו תעמוד על  עקרונות לשנות את המדיניות הישראלית בלחימה מול חמאס  ולנהוג ביד קשה. לעבור מהסדרה להכרעה של ארגון הטרור.

אל מול החרדים, הוא רוצה כי ישראל ביתנו תוכל להטיל ווטו בענייני דת ומדינה והקלות בגיור ונישואים אזרחיים. כמו כן, דורשים העברת חוק הגיוס בהתאם לחוק שאושר על ידי הצבא אותו רצה ליברמן לקדם, וכבר עבר בקריאה ראשונה בכנסת.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
ממשלת שוחד מרמה והפרת אמונים.
פוי | 20-04-2019 21:17
פוי
2
צריך להודיע לו שהולכים לבחירות חדשות
ה | 20-04-2019 21:30
ליברמן משקשק מבחירות נוספות שמא לא יעבור את אחוז החסימה. אבל הימין-דתיים-חרדים לא פוחדים מכיון שהפעם בנט ופייגלין לא ירוצו וכל הקולות האבודים יחזרו לימין ויהיה גוש ימין הרבה יותר חזק, וליברמן (גם אם יעבור), יהפוך לסרח עודף. מבטיח לכם שאז הוא לא יטוס לוינה מיד אחר הבחירות. תכל'ס, אחרי החשבון הזה, ליברמן לא יעיז ללכת לבחירות חדשות, וברגע האחרון הוא ישתפן. וחוץ מהכל, פעם ליברמן אמר שאצלו 'מילה זו מילה' אבל במשך הזמן הוא הוכיח שאצלו 'מילה זו בסה''כ מילה', אז אין מה לדאוג. ועל זה נאמר 'הכלבים נובחים והשיירה עוברת'.
3
עיקרון 1. לא שוחד מרמה והפרת אמונים .
הגיוני | 20-04-2019 23:04
הגיוני
4
צוללות לאויב תמורת שלמונים זה..
מתנחל אבל ישר | 21-04-2019 0:01
בושה חרפה וכלימה
מתנחל
קוליקו | 22-04-2019 9:19
מתנחל לא יכול להיות ישר.
5
ליברמן
קוליקו | 22-04-2019 9:18
אף אחד לא מאמין לך כמו שחיסלת את הנייה כך תו תוותר על הדרישות שלך כדי להיכנס לגואליציה.