דו"ח מולר נחשף, טראמפ זועם: "הטרדה נשיאותית"

שר המשפטים האמריקני חשף את דו"ח מולר המלא, העוסק בקשרים בין הנשיא טראמפ ורוסיה במהלך קמפיין הבחירות. למרות שהדו"ח קבע כי טראמפ לא שיתף פעולה עם הקרמלין, הנשיא זעם על הפרסום: "הטרדה נשיאותית"

דו"ח מולר נחשף, טראמפ זועם: "הטרדה נשיאותית"
  (צילום: שאטרסטוק)

זעם בבית הלבן: שר המשפטים האמריקאי וויליאם בר צפוי קיים היום (חמישי) מסיבת עיתונאים מיוחדת, במסגרתה ייחשף דו"ח מולר- העוסק בחקירת הקשרים שבין צוות הקמפיין של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לקרמלין ברוסיה. למרות שהתקציר שפורסם לפני שבועיים קבע כי לא ניתן להוכיח כי היה קשר בין טראמפ לכוחות הרוסיים, הנשיא הביע את זעמו על הכוונה לפרסם את פרטי הדו"ח המלאים.

"מדובר בשקר הפוליטי הגדול אי פעם. פשעים בוצעו על ידי שוטרים מושחתים והדמוקרטים" טען טראמפ בטוויטר. "זו הטרדה נשיאותית!". עוד הבהיר כי יקיים מסיבת עיתונאים משל עצמו לאחר דבריו של בר בו יגיב לדברים שנאמרו.

כזכור, בדו"ח רוברט מולר, ראש ה-FBI לשעבר, בחן את מעורבות רוסיה בבחירות לנשיאות ארה"ב בשנת 2016 וקבע כי טראמפ לא ביצע שום פשע. עם זאת, דו"ח מולר גם לא מזכה אותו באופן מלא, כשנקבע כי על התובע הכללי לקבוע אם מעשיו של טראמפ המוצגים בדו"ח מהווים עבירות פליליות בארה"ב. עם פרסום תקציר הדו"ח המלא, החלה דרישה בקונגרס שהתובע הכללי יפרסם את הדו"ח המלא בפני הציבור, וכן במפלגה הדמוקרטית הודיעו כי ייתכן ומולר יזומן להעיד בקונגרס.

בעבר טראמפ כי הוא זוכה לחלוטין בדו"ח המלא- אך פרט זה לא נכתב בחלק שפורסם. "הוועדה המיוחדת השלימה את הדו"ח ולא מצאה שום קנוניה ושום שיבוש" טען. "יכולתי לספר לכם את זה כבר לפני שנתיים וחצי בקלות. מה שקורה פה עכשיו זה ציד מכשפות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו