אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

על רגע אחד בלתי נשכח בבחירות 2019

הלווייתו של זכריה באומל הי"ד עזרה לנו לגלות מי אנחנו באמת. למשך 24 שעות עצרו העם ומנהיגיו את מלחמות הבוץ המטונפות של מערכת הבחירות היצרית והסוערת, והביטו בעין טובה זה על זה

על רגע אחד בלתי נשכח בבחירות 2019
  (צילום: הדס פרוש/ פלאש90)

עצי האורן נעו קלות ברוח הירושלמית המרגיעה. מאות אנשים ישבו בשקט ובשלווה על כסאות פלסטיק כשעיניהם בורקות מגאווה. על הכיסאות הלבנים ישבו בנחת יריבים מרים. בנימין נתניהו ורובי ריבלין, אהוד ברק וגבי אשכנזי, נציגים מ'איחוד מפלגות הימין' ונציגים מ'מפלגת העבודה'.

ומילה רעה אחת לא נשמעה שם מעל דוכן ההספדים בהר הרצל. לא מצד זה ולא מצד זה. הלווייתו של זכריה באומל הי"ד עזרה לנו לגלות מי אנחנו באמת. למשך 24 שעות עצרו העם ומנהיגיו את מלחמות הבוץ המטונפות של מערכת הבחירות היצרית והסוערת, והביטו בעין טובה זה על זה.

'לכל איש יש שם שנתן לו א-לוהים ונתנו לו אביו ואמו… לכל איש יש שם שנתן לו הים ונתן לו מותו', ולזכריה יש גם שם נוסף שנתנה לו הבאתו לקבר ישראל. 'זָכַר-יה'. זָכַר ה' את זכריה והביאו לקבר ישראל. הזכיר זכריה לכולנו מי אנחנו באמת, וכמה טוב וכמה אור יש בעם המופלא שלנו.

ואם יגידו לכם קטני אמונה שהעם הזה מלא פגמים וחסרונות – אל תקשיבו להם ואל תאמינו להם. העם הזה הוא עם סגולה. העם הזה הוא עם ערכי ומוסרי. העם הזה הוא העם היחידי על פני הגלובוס שיהפוך את כל העולם בשביל בחור בן 22 שיצא למלחמה ולא שב. העם הזה לימד את המעצמה הרוסית הענקית מהי רעות, מהי מסירות ומהו חסד של אמת. 'עם זו יצרתי לי –  תהלתי יספרו'.

מחר, כשנשב בליל הסדר ונכרות שוב ברית עם הקב"ה על מצות ומרורים, נזכור כמה טוב ה' וכמה טוב העם שלו. כל העם שלו. חילונים ודתיים, ימנים ושמאלנים. 'כולך יפה רעייתי ומום אין בך'.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו