קידוש וחלה: הפרויקט שיכיר לתיירי האירוויזיון את השבת

עיריית תל-אביב-יפו יוצאת בפרויקט חדש, שמטרתו להכיר את השבת לתיירים שיגיעו לארץ בשבוע האירוויזיון. המשתתפים יתחייבו לכלול בארוחות חלות ויין כמיטב המסורת היהודית

קידוש וחלה: הפרויקט שיכיר לתיירי האירוויזיון את השבת
  (צילום: שטארסטוק)

קבלת שבת דוז פואה: לצד תחבורה ציבורית בשבת ומסיבות עד אור הבוקר, עיריית תל-אביב-יפו החליטה להציג לתיירים שינחתו בישראל בשבוע האירוויזיון גם טעימה קטנה מאווירת שבת עם ניצוץ יהודי.

בפרויקט מיוחד, העירייה פרסמה קול קורא לתושבי תל אביב לארח תיירים בשבוע האירוויזיון לקבלות שבת וארוחות שישי במגוון סגנונות.

העירייה הסבירה כי הפרויקט שואף לקרב לבבות ולחבר בין אלפי התיירים שיגיעו ארצה ובין תושבי העיר. הארוחות יחשפו את התיירים למסורת הישראלית כפי שהיא באה לידי ביטוי בבתים השונים – כל אחד על פי מנהגיו ואמונתו. והמארחים שיסכימו לארח בביתם תיירים, יצטרכו לכלול בארוחות חלה ויין, כמיטב המסורת.

לא רק מסיבות (צילום: כאן)

בין התושבים שכבר נענו לפרויקט והסכימו לפתוח את ביתם לתיירים, נמצאים הסלבס: צביקה הדר וחברו דורון מדלי, טל מוסרי, הילה קורח, השף חיים כהן, והפסנתרן גיל שוחט.

גם ראש עיריית תל אביב- יפו, רון חולדאי עדכן כי הוא מתכוון להצטרף לפרויקט ולארח בביתו "הודעתי כבר ליעל אשתי שתשריין את יום שישי שלפני גמר האירוויזיון, כדי שנוכל לבשל"

עוד הוסיף חולדאי "מיזם קבלות שבת הוא אחת הדרכים לחבר בין אלפי התיירים למשפחות תל אביביות ולחשוף בפניהם את אווירת החג המיוחדת של ערב שבת בישראל."

השתתפות התיירים בפרויקט כרוכה בתשלום סמלי של 50 ש"ח לתייר, כדמי רצינות שנועדו להבטיח כי אכן יגיעו לבית התושב המזמין. התשלום יועבר במלואו לתושב המארח. כל בית מארח יוכל להזמין עד 6 תיירים.

הארוחות יתקיימו ביום שישי, 17 במאי 2019, ערב לפני אירוע גמר האירוויזיון, ההרשמה תתבצע באמצעות הפלטפורמה של חברת Eatwith.

 

 

 

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כלומר? עושים קידוש בבית וברכת המזון ברכב?
עידו 2 | 18-04-2019 14:56
ובתוך החלות גפילטע פיש עם נקניק של חזיר הבר?