אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

2 עיתונאים נעצרו בחשד כי היו בדרך לפרובוקציה בהר הבית

המשטרה עצרה הלילה ב 4 חשודים: שני אנשי תנועת חוזרים להר ו-2 עיתונאים חילונים כשברשותם גדיים שעל פי החשד היו בדרכם להר הבית, במה שהמשטרה הגדירה "מטרה לעורר פרובוקציות ולהפר את הסדר הציבורי במקום"

2 עיתונאים נעצרו בחשד לפרובוקציה בהר הבית
  (צילום: סלימאן חאדר/פלאש90)

המשטרה עצרה הלילה ב 4 חשודים כשברשותם גדיים שעל פי החשד היו בדרכם להר הבית, במה שהמשטרה הגדירה "מטרה לעורר פרובוקציות ולהפר את הסדר הציבורי במקום".

מדובר על 2 פעילים מתנועת 'חוזרים להר' ו-2 עיתונאים מכלי תקשורת חילוני, ציודם של העיתונאים הוחרם.

בהודעת המשטרה נאמר: "הלילה, בעקבות דיווח שהתקבל במשטרה על חשודים שברשותם גדיים שהיו עפ"י החשד בדרכם להקריבם כקורבן פסח, בתוך הר הבית וליצור פרובוקציה, נערכה המשטרה לאיתור הרכב החשוד, ובמהלך הלילה הרכב אותר מיד שהגיע לעיר העתיקה בסמוך לשער יפו, ובו 4 חשודים. במהלך חיפוש ברכב נמצאו בתא המטען 2 גדיים.

מברור ראשוני עלה כי ברכב ישנם 2 חשודים בגיר בשנות ה40 לחייו תושב עפרה וקטין בן 17 תושב מרכז הארץ שהביאו את הגדיים, ו 2 הנוסעים האחרים שהינם עיתונאים. כל יושבי הרכב עוכבו לחקירה וציודם נתפס במסגרת החקירה ואיסוף הראיות.

2 החשודים (הבגיר והקטין) נחקרו בגין עבירות של התעללות בבעלי חיים והתנהגות העלולה להפר את הסדר הציבורי ו- 2 העיתונאים שוחררו בהמשך הלילה ובכוונת המשטרה לזמנם לחקירה בהמשך."

במשטרה אומרים: "משטרת ישראל לא תאפשר לאף גורם ולאף אדם וגורם להסית ולעורר פרובוקציות בכל דרך ובניגוד לדין בשטח הר הבית, ותפעל בנחישות כנגד כל חשוד וגורם שיפעל באופן מכוון על מנת לעורר פרובוקציה והתססה בדגש על ימים אלו בימים אלו טרום חגי בחגי ניסן והפסחא."

מוכנים לרמוס כל זכות בסיסית

תנועת חוזרים להר מסרה בתגובה: "משטרת ישראל ממשיכה במדיניות הרפיסות הקבועה שלה כאשר משקיעה בלמגר את הדרישה היהודית להקריב קרבן פסח, בעוד נותנת למוסלמים להמשיך לדרוש לרצח יהודים בהר הבית ופותחת להם את שער הרחמים רק כדי לא לעורר את זעמם"

עוד הוסיפו בתנועת חוזרים להר בדבריהם לסוכנות TPS: "אנו נמשיך בדרישה שלנו להקרבת קרבן פסח עוד השנה על אפם ועל חמתם של משטרת ישראל ושאר מעכבי הגאולה, הגיע הזמן שהיהודים יתחילו להרים את הראש ולדרוש מעל כל במה את חידוש קרבן הפסח ובניין בית המקדש בהר הבית"

לסיום הוסיפו בתנועה כי "זאת האירוניה במיטבה שכדי לשמור על השקט במדינה הדמוקרטית מוכנים לעצור שני עיתונאים במשך לילה שלם, בשם הדמוקרטיה ושמירה על הסדר הציבורי מוכנים לרמוס כל זכות בסיסית כדי למנוע את הדרישה להקרבת קרבן פסח".

רואים בחומרה מעצר של עיתונאים

מארגון העיתונאים נמסר: "ארגון העיתונאים מגנה בכל תוקף את עיכוב העיתונאים הגר שיזף ויותם רונן על ידי משטרת ישראל, ואת החרמת הציוד שלהם, בעת שעסקו בסיקור עיתונאי. שני העיתונאים העבירו את הלילה בתחנת משטרה, וציודם לא הוחזר להם עד עכשיו – שעות ארוכות אחרי השחרור. אין ספק שהמשטרה יודעת שהיא עיכבה עיתונאים ושהיא החרימה ציוד מקצועי – שכן הדבר מופיע כהתרברבות בהודעה לתקשורת מדוברות המשטרה עצמה.

במדינה דמוקרטית אין שום מקום לעיכוב או מעצר של עיתונאים שעושים את עבודתם בשם הציבור. החרמה של ציוד עיתונאי, לרבות ציוד צילום וכרטיסי זיכרון, על תקן "איסוף ראיות" מהווה פגיעה אנושה בחסיון המקורות ולפיכך גם בחופש העיתונות. ארגון העיתונאים דורש ממשטרת ישראל להחזיר לעיתונאים באופן מיידי את הציוד שלהם, להתנצל ולפצות אותם על העיכוב הפוגעני והמיותר, ולנקוט בצעדים משמעתיים נגד כל גורם שהיה מעורב בהחלטות לפגוע בעיתונאים, לצד חידוד נהלים כללי בנושא."

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
הר בית
מוטי | 18-04-2019 11:04
בושה שזה מה שהמשטרה עושה לנו טפו
2
איפה חופש פולחן?
שלום | 18-04-2019 12:30
לא רק שאין חופש פולחן, אלא שעוד קוראים לזה פרובוקציה!
3
גדיים
מאיר | 18-04-2019 12:31
אתם חולי נפש ממש ובמקום להביא לגאולה אתם תביאו לחורבן העולם כולו וכך יתיתר האלוהים בלאו הכי
4
כמו ברוסיה
אמיר | 18-04-2019 13:12
התנהגות העלולה להפר את הסדר הציבורי...... אפשר להגיד אחרת מוסלמים שמתנהגים כמו חיות ואנחנו מתעקשים לחשוב שאנחנו לא בסדר.
5
מתי???
ציפי | 18-04-2019 13:35
מתי יעצרו את הפרובוקטורים שמגיעים לעמדות חייל צהל ומסיתים את הערבים לחולל פרובוקציות .... ומפריעים להם לשמור עלינו???
6
הגיע הזמן לראות בקרבנות נחלת העבר
שושנה | 21-04-2019 15:03
הקורבנות הם אמצעי פרימיטיבי וחסר ערך רוחני לעבודת ה'. הרמבם ראה בהם צורך השעה. התפילה היא הרבה יותר רוחנית ונעלה. רק הספיקה תמונה אחת של נערים שומרניים גוררים עז סרבנית לשחיטת קורבן פסח שלהם על מנת להבין ששחיטות הן אכזריות. כך גם שחיטה כשרה