עידית סילמן: "אי אפשר לקרוא לנפתלי, איילת ושולי יריבים"

הח"כית המיועדת מאיחוד מפלגות הימין מסכמת מערכת בחירות ראשונה ומביעה צער על כשלון הימין החדש: "בניתי על שיתופי פעולה איתם"

"אי אפשר לקרוא לנפתלי, איילת ושולי יריבים"
  עידית סילמן (צילום:ברוך גרינברג)

חברת הכנסת המיועדת מטעם 'איחוד מפלגות הימין', עידית סילמן, מסכמת את מערכת הבחירות הראשונות שלה ומתייחסת גם לכשלונה של מפלגת הימין החדש לעבור את אחוז החסימה.

אחרי שפתחה וסיפרה על המתח שליווה אותה בשבוע האחרון מאז פרסום תוצאות הבחירות, כתבה סילמן: "כמה מילים דווקא על חברי סיעה אחרת, אחות. בהזדמנות אחרת אולי היו חבריה יריבים פוליטיים, רק שהמילה "יריבים" היא הדבר הרחוק ביותר שאני מרגישה ביחס לנפתלי, איילת ושולי".

סילמן סיפרה כי "עד אתמול עוד חשבתי שיש סיכוי שמפלגת הימין החדש תיכנס לכנסת. כניסה כזו ללא ספק הייתה מביאה נוכחות דרמטית של גוש הימין בכנסת. בדיעבד כולנו יודעים שהמהלך לא צלח ובדיעבד גם כולם יכולים להסביר למה ואיך אבל אני כאן היום כדי לדבר בשבחם של אנשים בעלי זכויות רבות שהלכו איתנו דרך ארוכה והטביעו חותם משמעותי של שותפות ועשייה".


"נפתלי מינה אותי כשהיה יו"ר לחברת הוועד המנהל של המפלגה ויחד עם שולי ניהלתי את פורום הנשים בגאווה עצומה. היעדרם מהנוף הפוליטי יחסר לי ולרבים, בהחלט בניתי על שיתופי פעולה עם כאלה חברים לדרך, נבונים ומנוסים. האמת שבאופן אישי ייחלתי שנוכחותן של איילת ושולי תחלק את האחריות להשמעת הקול הנשי שייצוגו כל כך נחלש בכנסת הנוכחית וכעת ללא ספק אדרש להעמיק את פעילותי בנושא זה".

סילמן התייחסה לפיצול בציונות הדתית והסבירה מדוע החליטה בכל זאת להישאר בבית היהודי: "הסיבה שנשארתי בבית הציונות הדתית נובעת מהרגשה בסיסית ופשוטה, הרגשה של להיות בבית. ערכי הציונות הדתית הם הדגל שאני נושאת בגאווה. אלה הערכים שלי ואני בוחרת לחיות לאורם בכל יום מחדש. וכן, אני יודעת שהיה כבר מי שהספיד אותנו בפעם המי יודע כמה. יש גם מי שמופתע מהתחייה כביכול של הציונות הדתית לאחר כל נפילה, אבל לא אני. נסיוני כמנהלת שיווק בארגונים גדולים מראה שאם ה"די. אן. איי הארגוני" יציב, אמיתי ומכוון היטב להשגת מטרותיו, החוסן וההצלחה יגיעו אתו. אז ה"די. אן. איי הארגוני" האידיאליסטי של תנועת הציונות הדתית לא השתנה מעולם. תנועה שכל הווייתה ממוקדת בעשיה למען הצלחתם של עם ישראל ומדינת ישראל על פי תורת ישראל – בנחישות ובמסירות אינסופיים. זה המקום שבו אני רוצה להיות. הדרך לשם הייתה אינטנסיבית ולמזלי, אני מורגלת ואוהבת את התחושה של חיים בסל"ד גבוה".

בסוף הפוסט הארוך שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה כתבה סילמן: "בסופו של דבר אני יודעת מהיכן באתי ולאן אני הולכת, באתי מאלפי שנים של קיום יהודי ששאף להיות עם חפשי בארצנו, באתי מירושלים של דוד ושלמה, מבתי המדרש של וילנה ומהשווקים של מרקש. אלו אינן קלישאות זו תודעה כנה ואלו תחושות עומק אמיתיות. אני הולכת בתחושה בה אני כמו שליחי ציבור יהודים לאורך כל הדורות, עושה דרכי למקום בו אוכל לעשות למען שולחיי ולמלא את תפקידי מתוך ענווה ומתוך חרדת קודש. תודה מעומק הלב על מה שעשינו ועל מה שעוד נעשה, שנזכה לראות כל אחד מעלת חברנו ולא חסרונם, להיות פה עבור כולם, מי שבחר בנו ומי שלא".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
הימין החדש נפל בגלל סמוטריץ המנוול
מצביע לימין החדש | 18-04-2019 9:46
שבנט ושקד יצאו ביום הבחירות לציבור שהמצב לא טוב וחייבים לצאת להצביע אז סמוטריץ המנוול הזה הוציא סרטון שזה סתם ולא להתייחס ושהם עכשיו דואגים למנדט השביעי והשמיני שלהם הכל מתועד ופורסם אבל את סמוטריץ גבה הלב גס הרוח והיהיר זה לא מעניין עכשיו הור משחק אותה שהוא ממש מרחם עליהם גועל נפש של בן אדם הסמוטריץ הזה בושה לכל הציונות הדתית
האשמים הם בנט ושקד בלבד.
מישהי | 18-04-2019 16:02
חשבו שהם מי יודע מה אבל מסתבר שלא...
אתה לא מתבייש? אחרי מה שעשיתם לבית היהודי?
שמואל | 18-04-2019 15:53
וצורת הביטוי שלך רק מראה כמה אתם עדיין קרובים לדת.
מסכים לגמרי
אביחי בוארון | 18-04-2019 14:58
סמוטריץ עשה הרבה טעויות
הימין החדש העדיפו להיות ושהבית היהודי ימחק
שירי | 18-04-2019 11:57
אבל חבל שלא נכסו
האם צריך להזכיר לך ולכל מי שקורא אותך
ברוך שוורץ | 18-04-2019 10:07
מה בנט ושקד המנוולים עשו לבית היהודי ולפני איזה שוקת שבורה הם השאירו אותם? מה היה מצבם ומה היה מצב הבית היהודי בסקרים בתחילת מערכת הבחירות הזו? כמה חוצפה צריך בשביל לבוא ולהאשים עכשיו את הבית היהודי בכשלון הימין החדש! תתבייש לך.
2
ברכות
אבישי | 18-04-2019 10:05
ברכות לחכית החדשה דברייך יוצאים מהלב ומוכיחים שנאמנות לדרך של תורה ועבודה ושלמות ארצנו יהיו נר לרגלייך תתברכי בהצלחה ותייצגי בגאון את המחנה שבחר בך ובחברייך היקרים חג שמח
מדויק
ורד | 18-04-2019 15:22
כל מילה נכונה וקולעת
3
בתי מדרש ושווקים
יוד | 18-04-2019 11:50
גברת סילמן היקרה. להזכירך שבמראקש היו בתי מדרש ולא רק שווקים. אופס נפלט לך...
4
עוד תרבושית גזענית
שמריהו | 18-04-2019 12:50
דבר אלוהים חיים. חוץ מחכם יש שם את כל הבנים במיוחד רשע!!!!
5
סילמן אוהבים אותך - תצליחי
טב | 18-04-2019 14:29
מקווה שהליברלים יחזרו הביתה.. יש להם אותו די. אנ.איי
6
מותיר השראה ומבסס גאווה יהודית
ורד | 18-04-2019 15:21
עידית יקירה התרגשתי עד כדי דמעות מהכנות ומגאוות המורשת שבך מהיופי שבאופי מההזדהות והשותפות מההודאה ובהודיה אין כמוך ראויה להיות המציגה האישית שלי ושל עוד אלפים כמותי. אחותי ואני את היי לאלפי רבבה. כל ההצלחות והברכה.
7
בנט הילדותי
איציק | 18-04-2019 16:18
אולי תפסיקו כבר להתחנחן לשלישיה ההורסנית שגרמה נזק רב לימין 4 מנדטים בגלל השתן שעלה להם לראש ורצו להחליף את ביבי ובגדו בכם תשכחו מהם אסור להם להיות לעולם בתפיקדי מפתח במדינה פזיזים יהירים ילדותיים ביי ביי ברוך שפיטרנו במיוחד משולי מועלם שונאת הגברים
8
נשיות
שלומי | 18-04-2019 17:08
עוד אחת שהולכת לייצר הרבה רווקים רווקות בזכות סיפורי נשיות וכדומ.. הנשים בישראל כל כך סובלות ממה שגרמו להם להיות כוחניות וקשוחות וזה לא דרך האדם והאשה לייצר קשרים זוגיים כשזה ככה .עשי טובה תטפלי במשפחתך ואל תנסי לטפל במדינה שלימה שלא יצלח לך ורק יעשה הרס לאחלה משפחות וזוגות ורווקים רווקות שרוצים להכיר בשלוות ולא בכוחניות
9
כחלון לתקשורת
פרץ לחינוך | 18-04-2019 17:52
שטייניץ לאוצר
10
ישר כוח !
איתן | 23-06-2019 10:02
עידית סילמן , בטוח שעוד נשמע ממך גדולות ונצורות . ישר כוח !