אלאור אזריה באולפן סרוגים: "שמים לי רגליים עד היום"

אלאור וצ'ארלי אזריה, בראיון לסרוגים: על הספר החדש שיוציא את כל האמת, על הקשיים למצוא עבודה לאחר המאסר, וגם עם הניצול: "לא אכפת לי שינצלו אותי העיקר שהבן שלי יהיה בבית"

אלאור אזריה יוצא לחרות. 3 שנים לאחר הפרשה שהסעירה את המדינה, וכמעט שנה מאז שחרורו, אלאור אזריה מוציא ספר ועדות אישית על הריגת המחבל עבד אל-פתאח א-שריף ב-24 במרץ 2016 בחברון וראיות שיוכיחו שהמשפט היה מכור.

אלאור בעיצומו של תהליך של גיוס כספים במימון המונים לספרו ובראיון באולפן סרוגים הוא אומר:

"אני מוציא את האמת החוצה, שיבינו כמה עוול נעשה בבית המשפט לי, למשפחה שלי ולכל עם ישראל הגדול והיקר".

 

בוגי יעלון הפקיר אותי וזרק אותי לכלבים

כמעט שנה לאחר שהשתחרר, ב-8 במאי 2018 – אלאור אזריה עדיין נאבק על חפותו. עם ספר חדש שעתיד לצאת "מחושך אל אור – ירייה אחת בחברון", אלאור ייאבק על הצדק האישי שלו למרות שהוא יודע שהסיקור התקשורתי סביבו יחזור יחד עם התמיכה אבל גם עם הביקורת:

אלאור אזריה: "אף אחד לא מבין את ההרגשה הזאת. יותר מ-3 שנים אני מסתובב עם ההרגשה, גם עכשיו, שאני חף מפשע, שפעלתי כמו שצריך כמו שהכשירו אותי כלוחם בצה"ל. גרמו לי לעוול, לעיוות דין, וההרגשה הזו רודפת אחריך".

פסק הדין לא היה נכון בסופו של דבר? "בספר החדש אני הולך להוציא את כל האמת, הרבה דברים שאנשים לא יודעים שהגיע הזמן – אני מוציא את האמת החוצה. אנשים צריכים לשמוע ממקור ראשון  מה באמת היה בשטח. שיבינו כמה עוול נעשה בבית המשפט לי ולמשפחה שלי ולכל עם ישראל הגדול היקר".

בכל זאת, המשפט עבר שתי ערכאות, כל השופטים טעו? "שמעתי את הטענה הזו מהרבה בכירים, ברוך השם כבר לשעבר. הם בורחים מלהגיב למה שאני אומר וטוען שהמשפט היה מכור. זה התחיל מבוגי יעלון – שר הביטחון, ברוך השם, לשעבר – שהשם שלו זה משה שמאלנסקי. הוא אמר שהוא הפקיד אותי, זרק אותי לכלבים, הוא הודה בזה לאחר כמה זמן בכנס, שהוא עשה את זה כי הוא פחד מהתלקחות בשטחים. מי שמשרת בשטחים יודע שהצד השני לא צריך תירוץ בשביל זה".

זו אמירה חריפה נגד שר הביטחון: "שר הביטחון הפקיר אותי ונתן אמירה אומללה ושקרית. הוא לא ידע מה היה שם".

תפרו לילד תיק: נעלמו מוצגים, הדיחו עדים, שיבשו הליכי משפט

צ'ארלי, אתה כאבא, לא רוצה להניח את הפרשה כבר מאחוריך?

"דווקא בגלל שאני אוהב את הצבא, בגלל שאני אוהב את חיילי צה"ל שהם הילדים שלנו, אני לא רוצה שאף ואף משפחה ואף חייל יעברו את מה שאנחנו עברנו".

בתקופה האחרונה עלה הנושא מחדש בקשר לחיילי נצח יהודה שהואשמו בהתעללות בפלסטיני:

צ'ארלי אזריה: "מה שהיה עם נצח יהודה, ואני לא נכנס אם המעשה שלהם היה נכון או לא נכון, אני אומר: מי ששלח אותם למשימה עבר עבירה פלילית של רשלנות. מח"ט כפיר ומג"ד נצח יהודה היו צריכים לשבת על ספסל הנאשמים יחד עם החיילים שלהם".

"גם בקשר לפרשה של אלאור. איילה חסון, אשת התקשורת, אמרה במפורש, שאם אלאור מזוכה שר הביטחון לשעבר הולך הבייתה, וגם הרמטכ"ל וכל הפיקוד שהיה מעורב – הולך הבייתה. צה"ל זה גוף היררכי".

אתם טוענים שאצלכם זה לא המקרה, שאלאור זכאי לגמרי:

צ'ארלי אזריה: "יש המון דברים בפרשה שלא יודעים. האם כל הציבור יודע שכל מי שהיה מעורה בתיק, קציני צה"ל, עלו בדרגה וקיבלו תפקידים בזמן המשפט? ביקשתי את החומר החקירתי והמשפטי, 9-10 קלסרים ענקיים, וכשהתחלתי להתעסק ראיתי שתפרו לילד תיק. נעלמו מוצגים, הדיחו עדים, שיבשו הליכי משפט – הכל רשום וכתוב".

אלאור אזריה: "השופטים עצמו עיניים בכוונה כדי להצדיק את האמירות האומללות והשקריות של בוגי ושל הרמטכ"ל ושאר הבכירים שקשורים לעניין. יש הרבה ראיות שיופיעו בספר".

מה אתה כן יכול לספר?

אלאור אזריה: "יש מוצג קריטי שהוא סומן והוא בתוך תיק הראיות. מרגע שהוא סומן, אף אחד לא יודע איפה הוא, והפרקליטות עצמה לא יודעת איפה הוא. מוצג קריטי שמחזק את מה שאני אומר, את האמת, נעלם. יש הרבה דברים שבספר שבעז"ה שייצא יבינו על מה אני מדבר ועד כמה הכל היה פה מעוות ושקרי".

צילום: באדיבות המשפחה

דוד שפירא גיבור ישראל אבל באירוע שלי כשל. חד משמעית

אחרת הראיות המרכזיות שמציג אלאור נוגעת לטענה של שר הביטחון לשעבר, בוגי יעלון, כי כל המפקדים ברמת השטח: ממפקד המחלקה ועד מפקד הפלוגה, הבינו שהיה מקרה חריג. אלאור שולל זאת באופן נחרץ:

אלאור אזריה: "אחרי הירי פרקתי לעצמי את הנשק והחזרתי את המחסנית ל'הכנס' והמשכתי לאבטח את העדלאידע בחברון במשך כמה שעות – מה שמוכיח שלא היה אירוע חריג וגם המפקדים בשטח לא חשבו ככה. המ"מ שהיה בשטח אמר שהוא הציב חייל המחבל שאני נטרלתי כי היה חשש למטען, ושאם המחבל זז יש לירות בו על מנת לנטרל אותו. אז גם המ"מ אמר שהוא נתן הוראה והוא חשש מהמטען. למי שיודע, בערעור – עדות מפקד הפלוגה נפסלה לגמרי ואמרו שהיא עדות לא אמינה".

גם המג"ד שלך, דוד שפירא, העיד נגדך:

אלאור אזריה: "המג"ד, דוד שפירא, הוא גיבור ישראל מבחינתי על מה שהוא עשה ב'מרכז הרב', אבל באירוע שלי הוא כשל חד משמעית. ביום שהוא העיד בבית הדין, אחרי שהשופטים יצאו, הוא פנה אליי וביקש סליחה ואמר לי: תבין אותי, לא הייתה לי ברירה".

קצין בכיר אמר לך שהוא הוכרח להעיד נגדך?

אלאור אזריה: "היו עוד קצינים בכירים שהיו קשורים לפרשה שבאו אליי וביקשו ממני סליחה, ואמרו שלא הייתה להם ברירה ושהמצפון שלהם חונק אותם".

ניצלו את השם של אלאור, הגיעו פוליטיקאים עם מצלמות

עם כל התמיכה, הרגשתם שגם מנצלים אתכם?

צ'ארלי אזריה: "את השם של אלאור ניצלו. תבין אותנו, בתור הורים – לא אכפת לי שינצלו אותי, העיקר שהבן שלי יהיה בבית. הגיעו פוליטיקאים אליי הבייתה עם מצלמות כדי להיכנס. אחרי שאלאור השתחרר אני סירבתי".

ועדיין, בפריימריז בליכוד הצטלמת עם סגן השר ירון מזוז?

אלאור אזריה: "לגבי הסרטון, אני לא מתערב בפוליטיקה. יש לי בעיות להתקבל לעבודה, והציעו לי לקחת ממקומות מסויימים פלאיירים ולשים במקום אחר".

עם כל הפרסום אתה מתקשה להתקבל לעבודה?

אלאור אזריה: "לגבי החיזוק מהעם – אני קודם כל מודה על כל התמיכה למשפחה ולי, גם היום. אבל יש קשיים במציאת עבודה. אפילו בעבודה שבכלל לא קשורה לביטחון וצה"ל שרציתי בתחום המזון, אמרו לי שאין בעייה ושרק שולחים קורות חיים לקב"ט ואמרו לי שזה רק רשמי ושאני לא אדאג. חיכיתי וחיכיתי, ואחרי 4 ימים דיברתי איתם ואמרו לי שזה בעייתי ושיש גורמים מאוד בכירים ששמים רגליים שאני לא אגיע לזה".

אחרי שהספר ייצא תוכלו לנשום לרווחה סוף סוף?

צ'ארלי אזריה: "אתה תראה, ברגע שכולם יידעו את כל הממצאים – אנשים יופתעו. ניתן לעם לשפוט. מבחינתי, אחרי הספר אני סיימתי וסוף אני אוכל לנוח".

אלאור אזריה: "זה אירוע שיילך איתי כל החיים, זה לא סוד. אני מאמין שאנשים יודעים את זה: עמדתי שם בשביל המדינה, נלחמתי, ובסופו של דבר הפקירו אותי וזרקו אותי לכלבים. זה משהו שתמיד ילך איתי. ברגע שאני אוציא את האמת החוצה, ואדע שעשיתי הכל, אנשים לא יאמינו איך בכלל חשבו לשפוט אותי".

אחרי הספר? צ'ארלי? "תראה ברגע שכולם יידעו את כל הממצאים, אנשים יופתעו, ניתן לעם לשפוט. מבחינתי אחרי הספר אני סיימתי. וסוף סוף אני אוכל לנוח".

אלאור: "אירוע שילך איתי כל החיים זה לא סוד, מאמין שאנשים יודעים את זה, עמדתי שם בשביל המדינה נלחמתי ובסופו של דבר הפקירו אותי וזרקו אותי לכלבים, זבה משהו שתמיד ילף. ברגע שאני אוציא את האמת החוצה ואדע שעשיתי הכל, אנשים לא יאמינו איך דבר כזה איך חשבו בכלל לשפוט אותי".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
המג"ד השתבש כדי לקבל תפקיד
כועס מאד | 18-04-2019 16:36
המשפט היה מיותר לחלוטין. להרוג מחבל זה לא פשע. מאז, חיילים נפצעים ונרצחים וחוששים להרים אצבע על מחבל
אלאור הגיבור/יפיל שונאיו לבור
עידו 2 | 12-05-2019 0:18
עלה והצלח חייל שלנו. יהי ה' עמך כל הימים
המשפט של אלאור חשף את ערוות השלטון המושחת
אלאור צריך לקבל צל"ש | 03-05-2019 18:16
משפט מכור, שופטים לגו, קצינים קרייריסטים וכולם כולם משתמשים בחיילים הפשוטים כמדרגות לתפקיד הבא
בשביל עם ישראל הכשר. ישאר אלאור-גיבור העם
עידו 2 | 18-04-2019 23:42
חג שמח וכשר למשםחת אזריה
2
כל אתר אבל לא כאן
תעשה לי טובה | 18-04-2019 16:37
זה האתר שהרס את הציונות הדתית לטובת נתניהו. מי חשבת שיעזור לך? רק מפלגה דתית גדולה וחזקה, כי הם מבינים מי האוייב. סרוגים- הרסו לנו אותה. המשיכו את ההרס מס"בפנים בתרגיל של בנט ושקד
3
תמכור את הספר באינטרנט
אילה | 18-04-2019 16:42
טמי מניחה שרבים ירצו לרכוש אותו
4
ספר לי מיהו המודל שלך ואומר לך מי אתה
ישעיהו | 18-04-2019 16:49
הציונות הדתית מתפשטת מכל ערכי המוסר אליהם הטיפו הנביאים ויורדת לביבים.
החילוניות שלכם מאמצת את ערכי האויבים
שאול | 19-04-2019 10:24
שזה הרבה יותר גרוע. אגב, מה עם יהושע בן נון, הוא כן מודל לחיקוי?
5
הסטנדרטים שלך הם שלך בלבד.
מיכאל | 18-04-2019 20:26
אלאור היקר. אתה ומשפחתך נוצלתם בידי שרלטנים אשר עשו על גבכם הון פוליטי ואולי גם הון כספי.למרות שהתריעו בפניכם מפני הניצול הזה,אטמתם את אוזניכם וליבותיכם. לכן,באם יש לכם טענות לא לבית המשפט, אלא לעצמכם בלבד. חג שמח.
6
תמיכת המונים תביא לך הצלחה
אורי | 18-04-2019 21:11
אם אין אני לי מי לימ?יהודי לא מתייאש חג פסח זך ונקי
7
חג חירות שמח אל אור היקר
ממצביעי מרכז שמאל. | 18-04-2019 22:58
הסבל של אלאור מעורר בי כאב לדעתי הוא פעל כי חשב שהמחבל עם מטען. אם היה גר ברמת אביב היו מאמינים לו. מאחר שהתבטא בפייסבוק נגד ערבים, תייגו אותו מיידית טרם המשפט כרוצח בפוטנציה. אני ממצביעי השמאל כל השנים ודווקא מאמין לו.. בעד ערכי השמאל בנוגע לזכויות אדם , ופחות בנושאי ביטחון.. אין סבל גדול יותר לאדם מאשר שיודע שפעל מתום לב ומואשם ללא יכולת להוכיח חפותו..צר לי מאוד ..אמן שהשם יוכיח חפותו ברבים. תרמתי לפני שבועייםלהוצאת הספר..חג שמח אל אור היקר.
8
מעל כולם..צפת..
הצלחה עזריה ..מעל כו | 19-04-2019 13:05
אריאל.סים פס עלנכולם
יריה אחת שלא היתה צריכה להגיע לכאלה ממימדים
גלית בן זקן | 20-04-2019 0:48
בתקשורת. חג חירות שמח לאלאור אזריה ולכל בני משפחתו.
9
מה יהיה כתוב בספר..
אופירה ישראל | 20-04-2019 17:03
מה יהיה כתוב בספר, שיריתה במחבל גוסס שהיה נהרג מהיירי הקודם? אם הייתה מודה בטעות ומבקש להשאר אנונימי היום מצבך היה טוב. אתה מושך אשש לאורך כל הדרך אתה הולך כמו טווס ומחייך למצלמות ועכשיו אתה גם מוציא ספר. אתה לא רוצה לחזור לאנונימיות ולכן כולם פוחדים להעסיק אןתך, אתה מתגרה באוייב וגם אני פוחדת שתעבוד איתי. כי אם מחבל ידע איפה אתה עובד הוא יחסל אותך ועל הדאך גם אותי. כי אתה לא מפסיק להתלהם כי אתה מסרב לחזור לאנונימיות. ברור שכל בתי העסק יפחדו להעסיק אותך.
10
אני לא מאמין שהוא חש בסכנה אבל גם אם ירה בו
יוסי | 01-05-2019 18:56
סתם זה מחבל שצריך למות מה אתם רוצים שיעשה לאחד שפצע את חבר שלו