אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מרגש: בת 16 שרה לזכר הנער שנפל באסון הכרמל

לקראת יום הזיכרון המתקרב, בתיה מלטינסקי בת ה-16 משיקה סינגל חדש לזכרו של הנער אלעד ריבן, שנפל באסון הכרמל ב-2010. הסינגל יוצא במסגרת הפרויקט המוסיקלי "מְקוֹרוֹק"- האזינו

מרגש: בת 16 שרה לזכר הנער שנפל באסון הכרמל
  אלעד ריבן ז"ל עם אמו

שרים וזוכרים: לקראת יום הזיכרון המתקרב, היוצרת הצעירה בתיה מלטינסקי והמשורר טובי סופר החליטו לשחרר את "אמא של אלעד מטלפנת אליי" שנכתב לזכרו של הנער אלעד ריבן, שנפל באסון הכרמל ב-2010.

אלעד היה צופה אש, בן 16, שמצא את מותו באסון הכרמל שהתרחש בדצמבר 2010. אלעד התנדב לצופי אש במסגרת מחויבות אישית והמשיך אותה גם לאחר שסיים את מחויבותו. הוא הגיע למקום הדליקה עם צוות לוחמי אש מעפולה, שביקשו להציל חיים, ונספו בדליקה.

לאחר מותו הוא הוכר כחלל ונשיא המדינה, שהיה אז שמעון פרס ז"ל העניק לו ציון לשבח על מעשה מופת למען הזולת.

השיר מוקדש לאמו, צביה רִיבֶן, והוא נכתב בעקבות היכרות שהתפתחה לאחר האסון בין צביה רִיבֶן לבין המשורר טוּבִי סוֹפֵר.

חיבור נולד

מלחינת השיר והמבצעת היא נערה בת 16 מירושלים, בתיה מלטינסקי, שהצליחה ללכוד את "לב השיר" בלחן שחיברה לו ובביצועה המרגש. מלטינסקי, המנגנת בפסנתר, היא תלמידה בבית הספר התיכון האנתרופוסופי "אדם" בבירה. מלווה אותה בצ'לו רבקה מאיר (17) מרעננה, תלמידת האולפנה החקלאית "רגבים" שבגולן.

הסינגל הוקלט והופק במסגרת הפרויקט המוסיקלי "מְקוֹרוֹק", שבמסגרתו בני נוער כותבים ומלחינים שירים בהשראת המקורות, בליווי מוסיקאים ויוצרים ישראלים מובילים. הפרויקט מתקיים מ-2010 וכיום פועלות בו יותר מ-30 קבוצות ברחבי הארץ, בשיתוף משרד החינוך, מינהל חברה ונוער.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
ואריה רגב מפקד תחנת חיפה בכיבוי מפקד מחוז
חיים | 16-04-2019 12:04
חלאות אדם שכל מי שיש יד בדבר שיהיו לו חיים טובים ומאושרים..