גיא פלג: "מערכת האכיפה לא מחסלת פוליטיקאים"

כתב המשפט של חדשות 12 מבהיר את דבריו שאמר כי נתניהו לא ימנה את לוין לשר המשפטים כדי לא להסתבך עם מערכת המשפט: "הערכתי שרה"מ שסבור שהחקירה כנגדו לא הייתה נקייה יחשוש למנות שר משפטים לעומתי"

גיא פלג: "מערכת האכיפה לא מחסלת פוליטיקאים"
  Photo by Moshe Shai/FLASH90

לאחר שכתב המשפט של חדשות 12 גיא פלג אמר כי הוא לא מעלה על דעתו שרה"מ ימנה את יריב לוין הלעומתי לבית המשפט לשר משפטים שעה שענייניו נידונים בבתי המשפט ועורר סערה, היום (ראשון) הוא מבהיר את דבריו בפייסבוק: "חשודים, כמעט כולם. סבורים שהחוקרים והתובעים לוקחים אותם אישית. מנקודה זו הערכתי שראש הממשלה, שסבור שהחקירה כנגדו לא הייתה נקייה יחשוש למנות שר משפטים לעומתי"

וכך הוא כותב בפוסט אותו פרסם בפייסבוק: "חשבתי שהייתי ברור, האמת גם בדיעבד אני חושב שהייתי ברור אלא שזה לא מפריע לכמה פוליטיקאים להסית ולכמה בריונים להשתולל.

אז הנה הבהרה למי שצריך. אני לא חושב שמערכת האכיפה רודפת את מי שמאתגר אותה. אני לא חושב שמערכת האכיפה מחסלת או מנסה לחסל פוליטיקאים לעומתיים.

אני בטוח שאיש לא רדף את שר המשפטים לשעבר רמון. אם לא היה דוחף את הלשון שלו לפיה של חיילת איש לא היה חוקר אותו. אני לא חושב שהייתה נפתחת חקירה כנגד דוד ביטן אם לא היה עושה עסקים מפוקפקים לכאורה עם אנשים מפוקפקים. אני לא חושב שרדפו את אהוד אולמרט.

אני בטוח שאם לא היה עוסק בספירת מזומנים ובחלוקתם למעטפות לא היה הולך לכלא. אני בטוח שהחקירה כנגד ראש הממשלה נקייה והגונה וזהירה במיוחד, ייתכן שזהירה מידי.

אבל מה? חשודים, כמעט כולם .נאשמים, כמעט כולם, סבורים שהחוקרים והתובעים לוקחים אותם אישית, רודפים אותם. מנקודה זו הערכתי שראש הממשלה, שסבור שהחקירה כנגדו לא הייתה נקייה יחשוש למנות שר משפטים לעומתי למערכת המשפט. אין לו מה לחשוש. בין שימנה ובין שלא, יש לו תיק גדוש ראיות להתמודד איתו.

תיק שהוא פרי המעשים שלו ורק שלו. גם איילת שקד הייתה לעומתית למערכת. פרופסור דניאל פרידמן בוודאי .איש לא חקר אותה. איש לא חקר אותו. להבנתי איש גם לא חשב לחקור אותם. כך זה כשאתה אדם הגון. איש לא רודף אותך", עד כאן גיא פלג.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
גיא פלג לא ד''ר לא עו''ד. אז למה לצטט אותו
עידו 2 | 14-04-2019 17:12
שמעתי שכל הכתבות שלו הינם של עיתונאי בעיתון הארץ. אין שמחה יתר גדולה לקוראי 'סרוגים' לקרוא על התפלצות כתבי השמאל
2
גיא פלג השמאלן והעלוב
מנשה | 14-04-2019 22:47
תמשיך. תמשיך. תעלה על מטוס או סירה ותצא לנו מהוורידים. אתה אדם בזוי ומפלג
3
מערכת המשפט לא רדפה את יעקב נאמן שנאלץ להתפטר
פלג צבוע | 17-04-2019 15:41
מערכת המשפט תפרה תיק לנאמן כי לא רצתה דתי בתור שר המשפטים. הוא נאלץ להתפטר, ובסוף יצא זכאי.
4
מעניין שפלג לא שואל על שמאלנים שלא חורים אותם
למרות הכתבות עליהם | 17-04-2019 15:43
למה פלג לא שואל על שמאלנים שכתבו עליהם אבל לא חוקרים אותם?