"נמליץ לנשיא על בני גנץ לראשות הממשלה"

נציגי מפלגת 'כחול לבן' שקיבלה 35 מנדטים בבחירות, יגיעו מחר ללשכת נשיא המדינה, וימליצו בפניו להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על ראש המפלגה, בני גנץ: "למעלה ממיליון אנשים בחרו בנו כדי להוביל ולהחליף את השלטון"

"נמליץ לנשיא על בני גנץ לראשות הממשלה"
  (צילום: פלאש90)

ההתייעצויות אצל הנשיא.

נציגי מפלגת 'כחול לבן' שקיבלה 35 מנדטים בבחירות, יגיעו מחר (שני) ללשכת נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, וימליצו בפניו להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על ראש המפלגה, בני גנץ. יחד עם גבי אשכנזי יגיעו,אבי ניסנקורן, אורנה ברביבאי, רם בן ברק, צבי האוזר, אורלי פרומן ועומר ינקלביץ'.

נזכיר, כי גוש המרכז- שמאל- ערבים, קיבל בבחירות 55 מנדטים בלבד- 10 מתוכם של המפלגות הערביות- ולגנץ אין סיכוי להשיג רוב של 61 ממליצים. עם זאת במפלגה מתעקשים להמליץ בפני ריבלין כי גנץ יהיה זה שירכיב את הממשלה הבאה.

"נמליץ על בני גנץ לראשות הממשלה. למעלה ממיליון אנשים בחרו בנו כדי להוביל ולהחליף את השלטון. נכבד את החלטת הנשיא ואנחנו מודים לו על ההזמנה להתייעצות", מסרו נציגי המפלגה.

כאמור, מחר יחל נשיא המדינה ריבלין את סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות שנבחרו לכנסת כבר וזאת בתיאום עם יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר.

לאחר קבלת תוצאות הבחירות הרשמיות מידי השופט מלצר יומיים לאחר מכן, ישקול הנשיא את הצורך בהשלמת סבב ההתייעצויות באם יידרש לכך.

על פי הנוהג, ייפגש הנשיא עם נציגי הסיעות, ישמע את המלצתן ולאחר גמר סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות יכריז על חבר הכנסת עליו תוטל מלאכת הרכבת הממשלה. מרגע שיטיל הנשיא את מלאכת הרכבת הממשלה על חבר הכנסת הנבחר יעמדו לרשותו, על פי חוק יסוד הממשלה, 28 ימים להרכיב ממשלה חדשה בישראל. במצב בו תידרש ארכה לתהליך, בסמכות נשיא המדינה להעניק ארכה נוספת של עד 14 יום נוספים על פי החוק.

מחר תגענה הסיעות: הליכוד, כחול לבן, ש״ס, יהדות התורה, חד״ש-תע״ל והעבודה. ביום שלישי תגענה הסיעות: ישראל ביתנו, איחוד הימין, מרצ, כולנו ורע"מ-בל"ד.

נזכיר, כי בהחלטה היסטורית וראשונה בתולדותיו של בית הנשיא, הנחה נשיא המדינה על העברת מפגשיו עם הסיעות השונות בשידור חי, בכל פלטפורמות המדיה השונות וזאת מתוך רצון לקדם שקיפות מול אזרחי ישראל.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
ליצנים
מאיר | 14-04-2019 16:49
חבורה של ליצנים מי רוצה להיות ראש ממשלה? תמשיכו לרקוד עוגה עוגה עד.שתלצדו מה זה דמוקרטיה עלובי נפש.
2
חחחח .. הבדיחה ה1 לאחר הבחירות=יומלץ על גנץ..
עידו 2 | 14-04-2019 17:05
שימליצו על אחמד לפידוה
3
מה קורה אם בל''ד רע''מ תומכים בנתניהו ?
צדק | 14-04-2019 17:14
מעניין
4
גנץ מטומטם אמיתי מיליון איש בחרו בי עלאק תסבי
שלמה | 14-04-2019 17:22
יגיה
5
שידור חי
עזר | 14-04-2019 21:23
הנשיא רוצה שידור חי כדי להיראות שהוא נקי כפיים הרי הוא לא צריך התיעצות התמונה ברורה אבל עושה הצגה כל הדרך היה לצד שמאל פתאום מתיפיף
6
נשיא =תוקפנות פאסיבית
אלון | 15-04-2019 7:54
הליצן הראשי טוען שהוא מעביר את הדיונים בשידור חי .על מנת להציג סדר יום נשיאותי מאחד!לכאורה .מעניין במקרה שזה היה ההפך .האם כך היה נוהג?מסופקני!;!.ניסיון בוטה מצד הממלכתי .על מנת להציג צד שמתנהג כמתנגד לאיחודלך תנהל קבוצת כדורגל זה מקומך