אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ועדת הבחירות עורכת מדגם לבחינת "טוהר הבחירות"

עדת הבחירות עורכת מבצע "נוהל טוהר בחירות" בכנסת, במסגרתו נבחן מדגם של כ-400 קלפיות לאתר שגיאות וליקויים. בועדה מדגישים כי "הליכי הבקרה אינם כתוצאה מהשיח בימים האחרונים"

ועדת הבחירות עורכת מדגם לבחינת "טוהר הבחירות"
  העבודות בכנסת (צילום: ועדת הבחירות המרכזית)

ברקע האמירות על זיופים ותקלות, מבצעת ועדת הבחירות המרכזית מבצע "נוהל טוהר הבחירות" בכנסת. במסגרת המבצע ייבחן מדגם של כ-400 קלפיות.

מטרת המבצע, הוא לאתר שגיאות וליקויים אם היו בקלפיות מרחבי הארץ, עם זאת בוועדה מבהירים כי "הליכי הבקרה הינם שגרתיים ואינם כתוצאה מהשיח בימים האחרונים".

אולם בהודעה שיצאה מטעם הועדה הבוקר (א') נאמר כי "ועדת הבחירות המרכזית מבקשת להבהיר כי היא רואה בחומרה רבה את הפצת מצג השווא על ידי הימין החדש, לפיו היו אי סדרים בספירת הקולות במעטפות הכפולות.

(צילום: ועדת הבחירות המרכזית)

ועדת הבחירות על בנט ושקד: מפיצים פייק ניוז

נזכיר, כי תוצאות הבחירות הסופיות כבר פורסמו ביום חמישי, אך בימין החדש עדיין מנסים למצוא כ-1,400 קולות שחסרים להם כדי לעבור את אחוז החסימה. הבוקר החלו עשרות מתנדבים מטעם המפלגה לעבור על אלפי הפרוטוקולים של הקלפיות ברחבי הארץ כדי למצוא טעויות או שגיאות הקלדה.

בנוסף טוענים במפלגה כי היו אי סדרים, שיבושים וחשש לרמאויות בספירת הקולות במשכן הכנסת. מי שרואה בעין לא יפה את הקמפיין היא ועדת הבחירות המרכזית, הטוענת כי מדובר בפייק ניוז.

לדברי הועדה, החל מיום רביעי שלמחרת הבחירות החלו הנציגים הבכירים ביותר בימין החדש לעמוד בקשר עם בכירים בועדת הבחירות המרכזית לצורך בירור טענותיהם. "יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, המשנה לנשיא בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר, התיר באופן חריג ולפנים משורת הדין, לנציגי הימין החדש לעיין בחומרים מהקלפיות המיוחדות. זאת ועוד, כל פניה של נציגי הימין החדש, בכל אמצעי שהוא, נבדקה מיד עם קבלתה ומבלי להידרש לפורמליסטיקה וטפסים."

"לנוכח כל זאת, הועדה רואה בחומרה רבה את הפצת מצג השווא על ידי הימין החדש, לפיו היו אי סדרים בספירת הקולות המיוחדים, ואת אי ההכרה בניסיונותיה של הוועדה להעמיד לרשותם את המידע הנדרש."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אין מה לחכות לתוצאות
גדי | 14-04-2019 13:19
ודאי שבסוף יגלו שהכל צודק וברור..... הרי לשופטים אסור לטעות...
2
איני מאמינה לועדה
חלי | 14-04-2019 15:24
הפייק ניוז הוא של הועדה, בלי הצגות ובלי פלברות. מספיק לסבן את האזרחים. מה הספור עם ההצגה החדשה נוהל טוהר בחירות. תנו לימין החדש לבדוק את ספירת קולות המעטפות הכפולות ותפסיקו לעבוד עלינו בעניים. לא מאמינה לכם, רוצה שקיפות מלאה.
למה מדגם.בידקו:איתמר.אשדוד181.ברכיה++
ממש לא הגיוני שם. | 14-04-2019 18:32
ומדובר כמובן בטעויות אנוש.