מה צפוי לקרות ועוד כמה זמן תהיה ממשלה חדשה?

למרות שעוד יכולים לחול שינויים בתוצאות, נשיא המדינה יטיל ככל הנראה על נתניהו להקים ממשלה; אז מתי יחלו ההתייעצויות, מה השלב הבא ועוד כמה זמן תהיה ממשלה חדשה? כל הפרטים- בפנים

מה צפוי לקרות ועוד כמה זמן תהיה ממשלה חדשה?
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין יחל את סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות שנבחרו לכנסת כבר ביום שני הקרוב וזאת בתיאום עם יו״ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר.

לאחר קבלת תוצאות הבחירות הרשמיות מידי השופט מלצר יומיים לאחר מכן, ישקול הנשיא את הצורך בהשלמת סבב ההתייעצויות באם יידרש לכך.

על פי הנוהג, ייפגש הנשיא עם נציגי הסיעות, ישמע את המלצתן ולאחר גמר סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות יכריז על חבר הכנסת עליו תוטל מלאכת הרכבת הממשלה. מרגע שיטיל הנשיא את מלאכת הרכבת הממשלה על חבר הכנסת הנבחר יעמדו לרשותו, על פי חוק יסוד הממשלה, 28 ימים להרכיב ממשלה חדשה בישראל. במצב בו תידרש ארכה לתהליך, בסמכות נשיא המדינה להעניק ארכה נוספת של עד 14 יום נוספים על פי החוק.

ביום שני הקרוב תגענה הסיעות: הליכוד, כחול לבן, ש״ס, יהדות התורה, חד״ש-תע״ל והעבודה. ביום שלישי תגענה הסיעות: ישראל ביתנו, איחוד הימין, מרצ, כולנו ורע"מ-בל"ד.

נזכיר, כי בהחלטה היסטורית וראשונה בתולדותיו של בית הנשיא, הנחה נשיא המדינה על העברת מפגשיו עם הסיעות השונות בשידור חי, בכל פלטפורמות המדיה השונות וזאת מתוך רצון לקדם שקיפות מול אזרחי ישראל.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
גנץ בירך את נתניהו כי לפיד לא בארץ הוא לא היה
דנה | 12-04-2019 14:13
מעז לעשות זאת אם המסית ומפלג היה בארץ
2
ממשלת אחדות
מור אבי | 12-04-2019 14:46
העם רוצה ממשלת אחדות רחבה
3
נקווה שחברי כנסת מהימין ייזמו את החו' הצרפתי
יוסי | 13-04-2019 21:11
גם אם נתניהו לא מעוניין, הוא לא מבין שעכשיו המוטיבציה של הפקידים גדולה יותר כי הם מונעים מנקמה, פשוט קבעו עובדה בשטח הגיע הזמן לשלוט!!!
4
מה שחשוב לאחר הקמת הממשלה
דודו | 14-04-2019 8:04
לבטל בחוק את כתבי האישום. לטפל במערכת המשפט והתקשורת. להדיח את היועץ המשפטי לממשלה,למנות שופטים חובשי כיפה לאומים שומרי ארץ ישראל ודת ישראל על חשבון אוניברסליות. לפעול נגד הקרן החדשה בכל האמצעים, להוציא עמותות שמאל מחוץ לחוק. להחיל חוקי דת במדינה.
5
מפלגת אמצע ישראל
נועם | 17-07-2019 7:53
מפלגת אמצע ישראל בראשות נועם בן ישראל שלום דתי ומדיני די לגזענות אלימות מלחמות