הח"כ הסרוג המיועד אריאל קלנר בראיון ראשון לסרוגים

לאחר ליל הבחירות, ראיון ראשון עם הח"כ הסרוג המיועד אריאל קלנר מרשימת הליכוד שמבטח לעסוק בהחזרת המשילות. "לא ייתכן שכל מיני 'פקידים לא נבחרים' הם מחליטים עבורנו"

הח"כ הסרוג המיועד אריאל קלנר בראיון ראשון לסרוגים
  באדיבות המצולם

בחירות 2019. אריאל קלנר (39) מחיפה הוא חבר הכנסת הטרי שנבחר אתמול, במקום ה-34 ברשימת הליכוד. קלנר סרוג, בוגר הטכניון הוא מהנדס תעשייה וניהול בחברת הייטק, ונבחר כנציג מחוז חיפה בפריימריז האחרונים.

בשיחה ראשונה איתו מאז נבחר, הוא עדיין נשמע דואג האם הוא בפנים או בחוץ, בגלל קולות החיילים והמעטפות הכפולות.

מהם שלושת הדברים הראשונים שאתה רוצה לקדם בכנסת?

אני מבקש להתייחס לנושאים הבוערים מבחינתי והם המאבק על ארץ ישראל, ההתיישבות והחלת הריבונות ביהודה ושומרון. אני איש המחנה הלאומי ואנחנו צריכים לחזק את האחיזה שלנו בכל חלקי הארץ.

נושא חשוב נוסף הוא המשילות. אתמול הייתה חגיגה דמוקרטית וצריך שזה יימשך ולא שכל מיני 'פקידים לא נבחרים' הם מחליטים עבורנו. אלא שנבחרו אתמול על ידי מיליוני אזרחים בישראל, שלהם תהיה הסמכות לנהל את המדינה, כי על זה הם נבחרו. זה מאבק קריטי על דמותה של המדינה.

אתה מדבר על נושאים לאומיים, אבל אתה נבחרת כנציג מחוז חיפה של הליכוד, מה הנושא החשוב שתטפל עבור הבית שלך?

נולדתי בחיפה, גדלתי בחיפה ואת הילדים שלי אני מגדל בחיפה. הנושא המהותי עבורנו הוא איכות הסביבה שמשפיע על כל התושבים, כמעט נושא ייחודי לעיר. בתי הזיקוק והמפעלים המזהמים, הם עניין קריטי, צריך להיכנס אליו לעומק, זה לא רק נושא של איכות חיים, אלא של החיים עצמם.

מי אתה אריאל קלנר? ראיון עם הדור הבא של הנהגת הליכוד (2015)

באיזה ועדות בכנסת אתה שואף להיות חבר?

כמובן שמעניינים אותי מתוקף הדברים האלה, ועדת החינוך, עם כל הקשור לחינוך הלא פורמלי והאקדמי וההטיה הפוליטית שיש באקדמיה בישראל. עסקתי בזה כיו"ר תנועת חזון לאומי שפעלה בקמפוסים.

בנוסף ועדת החוקה חוק ומשפט לגבי נושא המשילות. ועדת הכלכלה כדי לשחרר רגולציות, לשחרר את השוק, לראות איך משפרים את המצב הכלכלי במדינת ישראל.

בהקשר זה, אתה הצטרפת לליכוד במסגרת מנהיגות יהודית, איך אתה רואה את המצב של זהות ומשה פייגלין כיום?

אני הצטרפתי באותו זמן, אבל לא ביוזמתם אלא עצמאית. הייתה תקופה שאכן פעלתי במסגרת מנהיגות יהודית, אבל אני נשארתי בליכוד, כי זו הדרך שלי. פייגלין בחר את דרכו, סברתי שזו טעות, אבל אני מאחל לו בהצלחה, חבל על הקולות שלא ייכנסו לכנסת, אבל את הרעיונות האלה אפשר לקדם גם בתוך הליכוד.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
הקשר שלכם לביבי מעצבן. פילגתם את הציבור הדתי
לסרוגים | 10-04-2019 11:06
תסגרו את האתר ויאללה. מי יתן לכם תקציב? לא נכנסת יותר לאתר
ואולי הגיע הזמן להכלל בליכוד ולהתקדם עד להשפע
אשי | 11-04-2019 19:59
להשפעה רחבה יותר!!!
2
המשילות והחוק הצרפתי או חסינות חייבים לחוק מי
דנה | 10-04-2019 11:08
מיד חוקי הגנה מהשמאל והפקידים כבר הבוקר התחילה התקשורת להמריץ אותם, היו חכמים ופשוט החלטיים בלי סחבת ובלי חששות הגיע הזמן לא לתת להם להחליט ולמרר לציבור את האווירה עם חקירות חוזרות ונשנות!!!
ברור
התמים | 10-04-2019 12:11
יש לחוק מיד חוק שאסור להעמיד לדין עבריין אם הוא חבר הליכוד או תנועת ימין אחרת ובוודאי אם הוא ראש ממשלה שמשחית כל חלקה טובה. יותר טוב, מציע להוציא אל מחוץ לחוק את המשטרה, הפרקליטות והיועמש - ולחוקק שלאנשי הימין מותר לעולל כל פשע כאוות נפשם. מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו.
3
קרוב של כ הרב חכם יוסף קלנר שליטא?
בעז | 10-04-2019 11:45
שמתי לב אליו מזמן בעניני חוסן לאומי. לא איה פטריה שצצה פתאום
4
בנט
יהודי | 10-04-2019 13:22
מי שפילג זה בנט.