אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פייגלין מסביר: זו הסיבה לכשלון של 'זהות'

אחרי הכשלון המהדהד, יו"ר מפלגת זהות משה פייגלין מנסה להסביר את הסיבה לכך שמפלגתו לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה וטוען כי זה בגלל שפחדו ממנו

פייגלין מסביר: זו הסיבה לכשלון של 'זהות'
  (צילום: דוד כהן/ פלאש90)

יו"ר מפלגת זהות', משה פייגלין, הבטיח לכל אורך החודשים האחרונים, כי מפלגתו תהיה הבטחת הבחירות. ואכן, פייגלין מימש את ההבטחה הזאת כשמפלגתו, כשבכל הסקרים האחרונים קיבלה 6-7 מנדטים, לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה.

בפוסט שפרסם הבוקר (רביעי) בעמוד הפייסבוק שלו, ניסה פייגלין להסביר את הסיבה לכשלון.

אחרי שהודה לכל מי שנטל חלק בקמפיין שלו, כתב פייגלין: "רבות עוד ייכתב על שהתחולל בארצנו בבחירות 2019, אך מה שאותי ריגש יותר מכל היו עשרות הישראלים שירדו לפני שנים מן הארץ, ואשר טרחו ובאו לביקור מולדת בכדי להצביע זהות. הם עזבו בגלל השיעבוד והם היו חייבים לעצמם את המהלך הקטן הזה שעשוי היה להחזיר להם את המדינה שלהם – ואותם להשיב אל המדינה".


פייגלין טען שהוא אינו מוטרד משאלת התוצאות הסופיות, אלא ממשהו אחר לגמרי: "עדיין קשה לדעת בוודאות מה תהיה התוצאה הסופית, קולות החיילים טרם נספרו. אבל השאלה אם זהות תיכנס או לא, נדחקת מפני שאלה גדולה הרבה יותר – מה קרה לבשורת החירות הגדולה? לאן נעלמה הרוח הגדולה שכבשה בסערה דור שלם בהתלהבות ששום מפלגה לא הצליחה לייצר? היכן האלפים ששרו בעיניים דומעות בהאנגר 11? מה קרה לסקרים שכבר ניבאו 8 מנדטים?".

פייגלין המשיך וכתב כי "כשנשאלתי במהלך הקמפיין כיצד זה מתחברים בזהות, כוחות מגוונים כ"כ, הסברתי שהגורם המאחד זו השאיפה לחירות, הרצון להוציא לנו את המדינה מהוורידים. הוספתי ואמרתי שגם אני עוד לא חש שאני מבין לגמרי את התופעה. רק ביממה האחרונה, כשהודיעו ש"ס, כולנו ויהדות התורה, כי לא ישבו בקואליציה עם זהות, הבנתי יותר לעומקה, את בשורתי שלי".

"מה לעזאזל הקשר בין כולנו, ש"ס ואגודה? מה הוא המכנה המשותף ביניהן נגד זהות, מכנה משותף שגדול הרבה יותר מן ההבדלים המגזריים והאידאולוגיים ביניהם. ומה הקשר בין שלושת המפלגות הללו, לבית היהודי האיחוד הלאומי ורבני יש"ע שניהלו קמפיין שיטנה נגד זהות (במקום נגד הימין החדש שבגד בהם). ומה הקשר בין כל אלה למרצ, ולהארץ, ולתקשורת הוותיקה, ולרבקה מיכאלי ולגילה אלמגור ולכל השמאל הישן והשבע שתקף את זהות כמו שרק הוא יודע. ומה המכנה המשותף בין כל אלה, למנכ"ל המוסד לביטוח לאומי, שבניגוד מוחלט לחוק, הרשה לעצמו לתקוף גם הוא את זהות? ממה כ"כ פחדו כולם כולם? מכל המפלגות והממסדים? האמונות והזרמים? האם הייתה כאן איזו אידאולוגיה גזענית? לאומנית קיצונית?".

פייגלין ניסה להסביר את המתקפה על מפלגתו וכתב: "החברה הישראלית בנויה ממספר רב של מגזרים, שבטים, עדות, אמונות – יש הרבה מאוד חומות שמפרידות בינינו. לכל מגזר כזה יש את מנהיגיו. אחת לארבע שנים מסיתים המנהיגים את קבוצתם כנגד הקבוצות השכנות. עיקר הקמפיינים יאמרו תמיד' זה או אנחנו או הם'.עם היוודע תוצאות הבחירות משורטטים מחדש גבולות החלוקה. שבין המפלגות, וראשי הקבוצות חולקים בשלל. מי יקבל מה מתוך בזיזת הציבור הרחב. כך נשמר כוחם של הממסדים המייצגים, באמצעות השנאת הציבור זה על זה. ככה זה עובד כבר 70 שנה. הפרד ומשול, הפרד ובזוז".

בשלב הזה טען פייגלין כי המתקפות המשולבות נגד זהות הגיעו מכיוון שהיא איימה לשנות את השיטה: "באה זהות ואיימה על כל השיטה. היא אמרה לחרדי הצעיר – אתה לא חייב לשנוא את החילוני ולהצביע אגודה כדי לקבל תקציבים לישיבות, ממילא תקבל שובר חינוך כמו כל אזרח. היא אמרה לחילוני הצעיר, אתה לא חייב לשנוא את החרדי ולהצביע מרצ כדי שאם תרצה, תוכל להינשא בארץ בדרכך, כי ממילא הפרדנו דת ומדינה. היא אמרה לזוג הצעיר, אינך חייב לשנוא את הטייקון שמוכר לך גבינת קוטג' ישראלית במחיר גדול יותר מאותו מוצר בדיוק בניו יורק. כי המדינה כבר לא מסדרת לטייקון מכסי מגן אלא חושפת אותו לתחרות כך שאתה ממילא משלם כאן מחיר אירופאי ואמריקני עבור אותם מוצרי המזון. והיא אמרה לנזקק, אינך חייב לשנוא את הביטוח הלאומי, כי אתה יכול לרכוש, אם תרצה, את אותו ביטוח, גם בשוק הפרטי".

"כך בעוד ועוד תחומים, ביטלה זהות את הצורך לשנוא אחד את השני, ולהילחם האחד נגד השני בדרך אל כוחה של המדינה לכפות את גחמותינו האחד על השני. כי המדינה שייכת לנו, ולא אנחנו משועבדים למדינה באמצעות הממסדים שמתיימרים כביכול לייצג אותנו ולפעול למעננו. ממילא מצאה עצמה זהות מאיימת על כל המפלגות והממסדים. זהות איימה להחליף את השיטה. לכן כולם התאחדו נגדה בקמפיין חיסול ממוקד ומפואר שככל הנראה הצליח לבסוף לערער ולכרסם ברבים מבוחריה. אבל בשורת החירות יצאה לדרך. דור שלם נחשף אליה ואין לנו שום זכות לכבות את הלהבה הזו. ברוך שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".

לקראת סוף דבריו כתב פייגלין: "תהיה התוצאה הסופית אשר תהיה – זהות תמשיך ותבשר לציבור הישראלי את בשורת החירות. אנחנו מכבדים את כל הדמויות החדשות והוותיקות בכנסת. אך לא מוצאים שם בשורה חדשה לשינוי כל שהוא, לא חברתית, לא כלכלית ובוודאי שלא ביטחונית ומדינית. אין לה להנהגה שנבחרה שום קצה חוט להתמודדות עם האתגרים המרכזיים העומדים לפתחה של ישראל. בחירות 2019 יתבררו במהירות כמשחק סכום אפס. אין לי ואין לכם את הפרווילגיה ללכת הביתה. וכל עוד איננו עושים זאת, אף לא גרם אחד ממאמץ האדירים שלנו היה לשווא. אנחנו נהיה שם, עבור עמנו ומדינתנו, כדי שלכשתבשיל התודעה עוד קצת, עוד טיפה – תגיש זהות לעם ישראל את מהפכת החירות והוא יטלנה בשתי ידיו".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
32 תגובות - 26 דיונים מיין לפי
1
אין עליך משה היקר מכל בע"ה תצליח
גופין | 10-04-2019 8:42
אמן ואמן!!!!!
הדתיים חייבים לברך 'הגומל' שפייגלין לא נבחר
עידו 2 | 10-04-2019 23:41
הפייגלין תלמיד שבתי צבי
הסיבה. בגלל מסרים מנוגדים.ואז זה לא פה ולא שם
אובדן קולות. | 10-04-2019 19:21
.
2
פיגלין
מסעוד | 10-04-2019 8:43
אני היתי בטוח שלא יכנס אנשים בהתחלה מתלהבים בסוף עושים מה צריך
למה קרה המצב
דוד | 10-04-2019 8:53
מי שהפיל אותך זה מי שהציע לל את התמונו.ת שנושכים לך את הרגל מה זה השטויות מ ה אתה במערבון הפרוע בגלל זה ראו שאתה לא ריציני חבל
3
כי אנחנו נגד סמים
איחוד | 10-04-2019 8:44
עבד כי ימלוך. השתן עשה לך לראש. אל יתהלל חוגר כמפתח. יאללה ציפי הולכים.
אתם נגד סמים?
מסומם | 13-04-2019 10:13
אז מה אתם עושים בנידון??? חוץ מלהילחם באזרחי המדינה שלכם ולהפסיד מלא כסף ובונוסיים חברתיים??? יש פה גראס במדינה ומלא אנשים שמעשנים ופשוט חבל לנו בתור חברה להמשיך לטמון את הראש בחול. ביננו קוראים לזה חשוך . תפתחו את העיניים ותציאו אופציות. להכחיש ולהדחיק זה הפיתרון הכי פחות טוב
סמים זה אלכוהול ואתם בעד סמים.
אהרון | 10-04-2019 14:51
סם = חומר סינתטי פסיכואקטיבי. קנאביס = צמח מרפא בעל מסורת של אלפי שנים. איש שטוף מוח ורדוד אתה. הקדוש ברוך הוא ברא את כל הצמחים והזרעים בעולם. ולא בשביל שיוציאו אותם מחוץ לחוק כי אתה נגד סמים. אתה בעד אלכוהול, תרופות נרקוטיות (הרואין סינתטי) במרשם, מרשה ריטלין אלו הם הסמים!! ואתה ישן עמוק עמוק. וחי בסרט.
4
בעניני דת ומדינה הוא הפחיד
נהרי | 10-04-2019 8:46
זו הסיבה שלי מאוד מעריך אותו
5
גאותו שחקים
אהרן דרעי | 10-04-2019 8:57
יש רק בשורה אחת בבחירות הללו.מי שהלך באחדות ניצח.מי שהיה גאותןולא ספר אף אחד היה ונשאר לוזר.רק אחדות בעם ישראל תביא חירות
6
יהירות ושחצנות
שפוי | 10-04-2019 9:01
עם ישראל העיף הלאה את האיש שחשב בחכמתו כי קטנה לנתח את הבעיות של עם ישראל ולמצוא להם פתרון. יללא, לך הביתה. ברוך שפטרנו. עוד אחד ששתה קולות מהימין ועכשיו הוא צריך להשתין אותם איפשהו. תודה שדפקת אותנו והלכת. בלעדי ההזיות שלך הימין היה יותר חזק.
7
משה פייגלין לא יעלם
עצוב | 10-04-2019 9:09
אתם נגדו כולם הלכו נגדו הצלחתם להשפיע מקווה שמסע הבחירות הבא יבחר ועם ישראל יבין שרק הוא האמת
8
כן... הראיון עם כפות הרגליים היה ביזארי להחרי
הבריח 1-2 מנדטים | 10-04-2019 9:24
מה חשבת לעצמך, פייגלין??
9
הסיבה: העזת להפקיר תינוקות שנשבו מחבל הצלתם ה
בן-ציון | 10-04-2019 9:29
הסיבה: העזת להפקיר תינוקות שנשבו מחבל הצלתם היחיד
10
לי יש הצעות משלי...
אלמוני | 10-04-2019 9:31
1) הבוחרים של פייגלין היו תחת השפעת קנאביס, לא זיהו את הפתק של זהות, והטילו אחר. 2) הבוחרים של פייגלין הגיעו להצביע היום, והתברר שהבחירות היו אתמול. 3) השפעת הקנאביס התפוגגה ביום הבחירות, והבוחרים הפוטנציאלים של פייגלין התפכחו...
11
הסיבה לכישלון של פייגלין היא מחסור במשאבים
ניסן וייס | 10-04-2019 9:50
לא ראינו שילטי חצות ולא הושקעו מאמצים אמיתים בהסברה מלבד הסיפרון וכן מיספר ראיונות במסך הקטן. דבר נוסף הוא הפירסום של זהות שיקף דאגה יתירה לבעלי הממון ופחות לעשירון התחתון חבל מאוד עוד תיקווה שנגוזה!!!!
12
הסיבה האמיתי לכשלונו
אלי | 10-04-2019 9:56
אדם שאין לו הנהגה רוחנית מעליו, שחושב שרק הוא מבין ויודע, שמנסה לעקור במו ידיו מושג של ממלכת כהנים וגוי קדוש ומנסה להשריש במקום זה מושג של איש הישר בעניו יעשה, אדם כזה אינו ראוי להיות בכנסת ישראל.
13
תכלס אין בשורה ומה שהיה הוא שיהיה
טל | 10-04-2019 10:35
בבחירות הבאות שנה/שנתיים אולי אז יהיה בשורה
14
צריך לאמץ את המודל של זהות להבא.
חוזר בתשובה | 10-04-2019 11:01
להכיל כמה שיותר! להביא למפלגה אחת את מכל קשתות הימין והדתיים הלאומיים. מכהנא ועד המתונים ביותר, ולהוסיף גם חילוניים ומסורתיים שנאמנים לרעיון עידוד ההגירה / טרנספר וההתנגדות הנחרצת למדינה ערבית בשטחי מולדת (יש הרבה מאוד כאלה, ומי יודע אולי הם אלה שהצילו את טב או לפחות תרמו רבות לכך בגלל איתמר בן גביר.) ואולי בכלל יש לשקול מפלגה לא מגזרית לגמרי, לא רק עם 1 או 2 חילוניים אלא יותר - כל עוד הדתיים הלאומיים ימצאו שם את ביתם. כמו כן ראוי שבמדינה מרובת דעות כשלנו, יבטלו את אחוז החסימה. מנדט אחד שווה מושב אחד. כמו שהיה פעם. אני הצבעתי טב בגלל בן גביר, ולא רציתי שזהות לרגע אחד לא תעבור. צריך הרבה אהבת לרעך כמוך במדינה, לא הצבעתי לזהות כי יש דברים במצע שלה איתם לא הסכמתי, אבל כמו כולנו די הייתי בטוח שיהיה לה 6 מנדטים לפחות.
15
זהות
אמת | 10-04-2019 11:50
סיבת הכישון היא עצם קיומה! מגמת הרס של העם היהודי. לפחות תוריד את הכיפה!
16
במילה אחת - גאווה
זאב | 10-04-2019 11:53
גאווה
17
הפסדת כי אתה זחוח גאוותן ומגלומן
דוד | 10-04-2019 11:56
אין בך כלום והבשורה שלך עלולה להחריב את העם היהודי. אהה וגם הראיון הביזארי עם כפות הרגליים... שהיה מבחיל ביותר. העיקר שאתה בחוץ. בה!!
18
נפלנו בגלל סירטון הרגליים
אני | 10-04-2019 12:54
נוני מוזס טמן לך פח ונפלת
19
יישוב איתמר
שהרבני יחיאל | 10-04-2019 13:49
איך יכול להיות מפלגה ערבית זכתה ב.50 קולות ביישוב טעון בדיקה.
השומרונים באזור הינם בעלי זכות הצבעה
אליעזר | 11-04-2019 22:51
בדרך כלל אינם מצביעים, והפעם החליטו לבוא ולהצביע
20
אפשר לאמל"ק?
רמירם | 10-04-2019 19:19
או ששוב צריך לעיין במצע?
21
נכון לגמרי
נכון לחלוטין | 10-04-2019 20:34
זה נכון לגמרי. שינוי השיטה שזהות הציעה איים ועדיין מאיים על כל הקרטלים והקואופרטיבים והוועדים שבמדינה הזו. הפסדנו בגדול שזהות לא נכנסה עכשו אבל הרעיונות שלה יחלחלו בתודעה של האזרח הישראלי המדוכא שלילדיו אין אפשרות באופק לקנות מקום מגורים או מזון או לשלם ארנונה וחשמל נורמליים...... בסיבוב הבא הם יכנסו
22
זקנתך מביישת את בחרותך , רצית להפוך את הילדים
עליך נאמר | 10-04-2019 21:36
שלנו לנרקומנים איש הזוי שכמוך , טוב ומצויין שלא נבחרת ,
23
בעזרת השם נעשן ונסריח
אהליה נעמן | 10-04-2019 23:58
הקבה שמר את עם ישראל מדעותיו המסוכנות...
24
אנחנו עדיין לא ראויים
שלום | 11-04-2019 9:17
הקדוש ברוך הוא אמר שזה מוקדם מדי להציע את החירות הפוליטית לעם ישראל. זה התבטא בכך שגל העליה של זהות בסקרים בא מוקדם מדי. אבל אין להתייאש, צריך להמשיך לנסות ובעזרת השם בבחירות הבאות בשורת החירות תשמע.
25
תמשיך מהסברה ובכנסת הבאה תעברו על בטוח.
Buka Fuka | 13-04-2019 6:38
ו תלמד על טריק של כחלון ביום הבחירות. יפיצו שמועה בחדשות על הסכם ששס -כחלון נגדך כדי לא לתת לך תיק של שר העוצר
26
זהות לא עברה אחוז החסימה בגלל !!
אהובה | 13-04-2019 9:25
אסור לזהות ובכלל לכל מפלגה קטנה לשכוח שמי שמצביע בעדה הוא מגיע ממפלגות הגדולות ,ברגע שאדם אין לו זהות בזהות ולא יודע לאן פניו מועדות להצמד לשמאל או לימין ,הציבור מאבד עיניין ,כי לא רוצה לאבד את קולו !! לקדם את המפלגה זוהי המטרה ולא להכפיש מפלגות גדולות שזהות לא מגיעה לעשירית מהם ..הפרסום המקולקל הרתיע מהציבור להושיט יד .עצוב לי שזה כך .חבל .